سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۸ - دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

بخشدار مرکزی شهرضا خبر داد

افتتاح ۱۰ پروژه‌ عمرانی و خدماتی در بخش مرکزی شهرستان شهرضا

بخشدار مرکزی شهرضا گفت: در دهه فجر امسال ۱۰ پروژه‌ عمرانی و خدماتی بخش مرکزی شهرستان در روستای قصرچم با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محسن یونسی در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به وقوع حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتشنشانان در این حادثه، اظهارداشت: این حادثه هشداری است به همه مسئولان مختلف تا با جدیت بیشتری برای مقابله با حوادث و سوانح آمادگی داشته باشند.

وی افزود: یکی از کمیسیون‌های نظارتی شهرستان، کمیسیون ماده ۱۰۰ است که وظیفه نظارت بر ایمنی ساختمانها و سازه‌های جدیدالأحداث یا در حال ساخت را بر عهده دارد که همواره هشدارهای لازم را به سازندگان بنا، ارائه می‌دهد.

بخشدار مرکزی شهرضا گفت: در دهه فجر امسال ۱۰ پروژه‌ عمرانی و خدماتی بخش مرکزی شهرستان در روستای قصرچم با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود که مجموعه این پروژه‌ها با همکاری دهیاری و بخشداری، ادارات و نهادهای خدمات رسان و اجرایی شهرستان و همچنین حاج کرمعلی مهدیان از خیران برجسته شهرستان، اجرا شده است.

وی گفت: در دهه فجر امسال دبیرستان پسرانه «حاج کرمعلی مهدیان مارانی» روستای قصرچم به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۴۷۰ متر که با سرمایه گذاری ۴ میلیارد ریال ایجاد شده و همچنین دبیرستان دخترانه زنده یاد «سیده اختر میرطاووسی» با مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۴۷۰ متر و سرمایه گذاری ۴ میلیارد ریال، افتتاح می‌شود.

بخشدار شهرضا بیان کرد: کتابخانه عمومی «حاج کرمعلی مهدیان مارانی» این روستا نیز به مساحت و زیربنای ۳۶۰ مترمربع و سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد که نیروی انسانی این کتابخانه مشارکتی نیز از طرف نهادکتابخانه های عمومی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح خانه عالم روستای قصرچم در ایام الله دهه فجر، افزود: برای ساخت این خانه عالم که مساحتی بالغ بر ۳۰۰ متر و زیربنای ۱۰۰ مترمربع دارد، ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی از همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرضا برای احداث مرکز «MMT حاج کرمعلی مهدیان» روستای قصرچم خبر داد و افزود: این بنا با اختصاص اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۳۰ مترمربع و زیربنای ۱۳۰۰ متر ایجاد شده است.

بخشدار شهرضا با اشاره به احداث غسالخانه این روستای با اختصاص اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال، اظهار کرد: اعتبار این پرژه که در زمینی به مساحت ۸۶ مترمربع ایجاد شده از محل اعتبارات دهیاری روستا تأمین شده است.

یونسی گفت: دهیاری روستای قصرچم اقدام به ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ متر جدولگذاری و کانیو گذاری به ارزش ریالی ۷۰۰ میلیون و آسفالت خیابان مصلی و فرعیهای وابسته روستا به متراژ ۱۲ هزار مترمربع و اختصاص اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال کرده است.

وی با اشاره به احداث مجتمع دامدار روستای قصرچم، عنوان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین معضلات مردم این روستا بیکاری بوده، این مجتمع با تلاش مسئولان اجرایی و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و همیاری مردم روستا، ایجاد شده است.

بخشدار شهرضا افزود: در دهه فجر امسال عملیات برق رسانی به مجتمع دامداری روستای قصرچم با اختصاص اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اداره برق و همیاری متقاضیان، آغاز و کلنگ آغاز عملیات گازرسانی به این مجتمع به طول هزار متر نیز زده خواهد شد.

یونسی با اشاره به افتتاح ۲۲ پروژه دامداری و کشاورزی در دهه فجر امسال در روستاهای این شهرستان افزود: این پروژه‌ها که با اختصاص اعتباری بالغ بر ۴۵۵۶۲ میلیون ریال و با مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا و در مناطق بخش مرکزی شهرضا ایجاد شده است زمینه اشتغال ۶۸ نفر و بهره مندی ۱۹۹ خانوار را ایجاد کرده است

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.