سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۴۳ - دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

نماینده مردم شهرضا در مجلس:

شرایط ورود سرمایه‌گذاران به شهرضا تسهیل شود/ پیگیری مرمت بازار تاریخی شهرضا

نماینده مردم شهرضا گفت: در شرایط رکود هر شخصی سرمایه‌گذاری کرد باید به عنوان یک خیر از او نام برد،شرایط ورود سرمایه‌گذاران به شهرضا تسهیل شود.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی در جلسه شورای اداری شهرستان با تسلیت حادثه پلاسکو، اظهارداشت: این حادثه زنگ خطری برای تمام مسئولان کشور و درس عبریتی برای مردم بود، باید در شهرستان آماده باشیم.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باید فعال‌تر از گذشته باشند، بیان کرد: باید تجهیزات امدادی را در شهرستان بیشتر کنیم و مانورهایی در راستای موارد بحرانی در شهرستان اجرا کنیم و آمادگی برای بحران‌ها را داشته باشیم.

سمیه محمودی با اشاره به اینکه جشن‌های دهه فجر باید در شأن انقلاب برگزار شود، گفت: هدف انقلاب اسلامی مردم‌داری دینی است و برای رسیدن به آن باید رضایت مردم را جلب کرد مردم باید از حکومت اسلامی و عملکرد مسئولان آن رضایت داشته باشند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید خدمت‌گذاری به مردم و خلوص در خدمات را رعایت کنیم، افزود: ارزش‌مداری، حق‌مداری و قانون مداری باید سرلوحه کار مسئولان باشد.

وی با بیان اینکه پاسخگویی یکی از اصول اصلی کار مسئولان است گفت: نامه‌هایی که از سوی فرمانداری و دفتر نماینده به مسئولان فرستاده می‌شود باید در اسرع وقت پاسخ داده شود.

محمودی با اشاره به برنامه ششم، اظهارداشت: مهمترین کاری که در این چند ماه در مجلس داشته‌ایم تلفیق برنامه بودجه بود که بعد از جلسات متعدد تدوین شد و در حال طی کردن مراحل قانونی است.

وی با بیان اینکه پس از تدوین برنامه ششم، مسئولان شهرستان باید برنامه‌های خود را بر اساس برنامه ششم اعمال کنند، بیان کرد: مردم از شرایط موجود در شهرستان رضایت ندارند مسئولان باید مردم‌داری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه ما نیاز به تعامل و همکاری دارد، اظهارداشت: آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است و برای کشور و شهرستان یک زنگ خطر است و باید مردم را دخالت داد.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از شرایط و امکانات موجود استفاده کنند، گفت: در برنامه ششم به مسئله آسیب‌های اجتماعی ویژه نگاه کرده‌ایم.

محمودی با تأکید بر اینکه شرایط اشتغال در کشور و شهرستان مناسب نیست، افزود: باید زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال فراهم شود، حفظ اشتغال موجود بسیار مهم است.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها خدمات‌رسان باید با شرکت‌ها و کارخانجات تعامل برقرار کنند، افزود: اگر بیکاری بر اثر تعطیلی یک کارخانه به‌وجود می‌آید ضرر آن از بیکاری موجود بیشتر و آسیب‌های اجتماعی بسیاری به دنبال دارد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن کنیم، اظهارداشت: در این شرایط رکود هر شخصی سرمایه‌گذاری کرد باید به عنوان یک خیر از او نام برد.

وی با بیان اینکه باید شرایط ورود سرمایه‌گذاران به شهرضا آسان شود، بیان کرد: استان اصفهان به عنوان استان سرمایه‌گریز معروف شده است، قانون‌های مالیاتی و قوانین دستگاه‌ها خدمات‌رسان در استان و شهرستان با جاهای دیگر متفاوت است.

محمودی با بیان اینکه هر کس باید به اندازه توان خود در شهرستان کار کند، گفت: مسئولان کشوری بسیاری به شهرستان آمدند و مصوباتی برای شهرستان گرفته شد اما متأسفانه گزارش مصوبات از سوی مسئولان شهرستان داده نشده است.

وی با اشاره به مصوبه مرمت بازار تاریخی شهرضا، گفت: مرمت بازار بسیار مهم است قرار شد کارگروهی با مشارکت میراث فرهنگی، شهرداری و راه‌وشهرسازی تشکیل شود تا مرمت بازار آغاز شود، تخریب بازار، تخریب فرهنگ و تاریخ شهرستان است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از ارگان‌های دولتی ساختمان‌های بلااستفاده‌ای دارند که باید شناسایی شود و در زمینه‌های مختلف از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد باید در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی فعال شوند و به آنها امکانات داد، افزود: مسئله آب در شهرستان بسیار مهم است با توجه به کاهش بارندگی در شهرستان مردم باید از هم‌اکنون آب را بهینه مصرف کنند.

محمودی با بیان اینکه از هم‌اکنون باید به فکر حفر چاه برای آب باشیم، بیان کرد: ۱٫۵ میلیارد تومان برای فاضلاب شهرضا در بودجه قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: شهرضا بر روی کمربند زلزله قرار دارد، بافت فرسوده و قنوات بسیاری دارد و اگر فاضلاب انجام نشود و حفر چاه داشته باشیم حوادث جبران‌ناپذیری اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری و اداره صنعت، معدن تجارت باید طرح‌های خود را برای فاضلاب ارائه دهند، گفت: باید به صورت چندجانبه مسئله فاضلاب شهرستان دنبال شود مردم نیز باید مشارکت داده شوند.

وی افزود: حوضچه‌های فاضلاب در منوچهرآباد و جرم‌افشار مردم را ناراضی کرده به زودی کارشناسان داخلی و خارجی بر روی آن مطالعه می‌کنند تا این حوضچه‌ها را اصلاح کنند.

محمودی اظهارداشت: باید برای چاه‌های غیرمجاز به صورت جدی وارد شویم، باید حافظ سفره‌های آب زیرزمینی باشیم، بانک‌ها باید برای پروژه فاضلاب منابعی را اختصاص دهند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.