سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۳۳ - شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا:

۲۲ پروژه در بخش‌های مختلف کشاورزی در شهرضا به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: امسال تعداد ۲۲ پروژه در بخش‌های مختلف زیربنایی، امور دام و باغبانی در دهه فجر در شهرضا به بهره‌برداری می‌رسد.

عبدالرضا تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال تعداد ۲۲ پروژه در بخش‌های مختلف زیربنایی، امور دام و باغبانی، افتتاح می‌شود، اظهارداشت:  ۴۵ هزار و ۵۶۲ میلیون ریال برای ۲۲ پروژه هزینه شده که این تعداد برای ۶۸ نفر ایجاد اشتغال و ۱۹۹ خانوار در شهرستان شهرضا را بهره‌مند می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۹ پروژه در بخش امور زیربنایی با اختصاص ۸ هزار و ۷۶۲ میلیون ریال اعتبار در دهه فجر افتتاح می‌شود، افزو.د: این ۹ پروژه زمینهاشتغال برای ۳۷ نفر و امکان بهره‌مندی ۱۷۹ خانوار را ایجاد می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی شهرضا با اشاره به افتتاح ۶ پروژه در امور دام شهرستان، گفت: این پروژه‌ها که زمینه اشتغال ۱۷ نفر و امکان بهره مندی ۱۰ خانوار را فراهم کرده، با سرمایه گذاری ۲۶ هزار و ۷۰۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در دهه فجر امسال در عرصه باغبانی ۷ پروژه به ارزش ۱۰ هزار۱۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه اشتغال ۱۴ نفر از ۱۰خانوار بهره بردار را فراهم می‌کند.

تاکی بیان کرد: ۲۲ پروژه‌ای که امسال در دهه فجر در شهرضا به بهره برداری می‌رسد، شهرستان شهرضا را در جایگاه دوم در بین شهرستان‌های استان قرار داده است.

وی گفت: پروژه آبیاری بارانی در روستای هونجان که با اختصاص ۱۰۹۶ میلیون ریال شامل ۳۴۲٫۵ میلیون ریال اعتبارات استانی، ۳۴۲٫۵ میلیون ریال تسهیلات و ۴۱۱ میلیون ریال آورده شخصی سرمایه‌گذار به مساحت ۶٫۸۵ هکتار ایجاد و زمینه اشتغال ۲ نفر و بهره مندی ۵ خانوار را ایجاد کرده از جمله این پروژه‌ها است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به اجرای ۵ پروژه آبیاری قطره‌ای در شهرستان، افزود: این پروژه‌ها با اختصاص اعتبار ۶۵۲۲ میلیون ریال شامل۲۸۶۳٫۵ میلیون ریال اعتبارات استانی، ۲۴۰۸٫۵ تسهیلات و ۱۲۵۰ میلیون ریال آورده شخصی سرمایه‌گذاران ایجاد شده زمینه اشتغال ۲۵ نفر و بهره مندی ۱۷ خانوار را فراهم کرده است.

وی با اشاره به ایجاد ۴ پروژه پرورش قارچ تکمه‌ای، بیان کرد: این پروژه‌ها که امکان اشتغال ۶ نفر و بهره‌مندی ۵ خانوار را فراهم کرده است با اختصاص۸۵۰ میلیون ریال شامل ۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۸۰۰ میلیون ریال آورده شخصی سرمایه‌گذار ایجاد شده است.

تاکی با اشاره به ایجاد ۴ مرکز پرواربندی بره در دهه فجر، امسال، بیان کرد: این پروژه‌ها با اختصاص اعتبار ۱۰۷۰۰ میلیون ریال که از محل آورده شخصی سرمایه‌گذاران تشکیل شده ایجاد و زمینه اشتغال ۹ نفر از ۶ خانوار را فراهم کرده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۲ واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در شهرستان، گفت: این دو واحد تولیدی که امکان بهره مندی ۴ خانوار و اشتغال ۷ نفر را فراهم کرده با سرمایه‌گذاری ۷۳۵۰ میلیون ریال شامل ۲۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۴۵۰ میلیون ریال آورده شخصی کارآفرین ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا بیان کرد: در دهه فجر امسال یک واحد پرورش بلدرچین و یک واحد پرورش گاو شیری در مجموع با اختصاص ۷هزار میلیون ریال ایجاد و زمینه اشتغال ۸ نفر و بهره‌مندی ۴ خانوار را فراهم کرده است نیز افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح ۲ پروژه آبیاری کم فشار و آبیاری تیپ در این شهرستان، افزود: این ۲ پروژه در مجموع با سرمایه گذاری ۸۴۲ میلیون ریال ایجاد شده که ۹۲ میلیون ریال آن از محل تسهیلات اعطایی، ۴۹۴ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل آورده کارآفرین تأمین شده و زمینه اشتغال ۷ نفر و بهره‌مندی ۷ خانوار را نیز فراهم کرده است.

تاکی بیان کرد: در دهه فجر امسال یک واحد سردخانه که با سرمایه گذاری ۱۹۰۰ میلیون ریال ایجاد و زمینه اشتغال یک نفر را نیز ایجاد کرده است به بهرهبرداری می‌رسد.

وی گفت: پروژه مرمت و بازسازی قنوات بخش منظریه که با اختصاص ۳۰۲ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی انجام شده است نیز افتتاح می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.