سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۲ - پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

رئیس تأمین اجتماعی شهرضا:

 بیش از ۷ هزار نفر در شهرضا مستمری می‌گیرند

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرضا گفت: ۷هزار و ۹۲۲ نفر در شهرضا مستمری می‌گیرند و با وجود مشکلات وصولی ناشی از تورم اقتصادی توانسته‌ایم به موقع حقوق مستمری بگیران را پرداخت کنیم.

محسن عشقی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه ۹۰ هزار نفر در شهرستان شهرضا تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی شهرستان هستند، اظهارداشت: بزرگترین مشکل تأمین اجتماعی این است که نتوانسته خدمات خود را به مردم معرفی کند.

وی با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان اصلی تأمین اجتماعی ۳۰ هزار نفر هستند که مستقیم حق بیمه پرداخت می‌کنند، گفت: ۴۵ هزار بیمه شده تبعی در شهرستان شهرضا داریم.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرضا با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی شهرضا به افرادی که در شعب دیگر این سازمان بیمه پرداخت می‌کند ارائه خدمات می‌دهد، گفت: ۲هزار و ۷۶۰ کارگاه در شهرضا است که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی شهرضا هستند.

وی بیان کرد: ۷هزار و ۹۲۲ نفر در شهرضا مستمری می‌گیرند و با وجود مشکلات وصولی ناشی از تورم اقتصادی توانسته‌ایم به موقع حقوق مستمری بگیران را پرداخت کنیم.

عشقی با اشاره به اینکه هزار و ۵۷۰ نفر از مستمری بگیران تک نفره هستند، افزود: ۷۳۹ نفر در شهرضا بیمه بیکاری می‌گیرند که به عنوان بیمه شد اصلی هستند و با افراد تحت پوشش ۲ هزار نفر هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سازمان تأمین اجتماعی تفاوت نرخ حق بیمه‌ای است که از کارگران می‌گیرد و کارفرماها سعی می‌کنند از کمترین حق بیمه استفاده کنند، اظهارداشت: ۳۰ درصد حق بیمه از حقوق مبنا، ۷ درصد از کارگر، ۳ درصد بیمه بیکاری و ۲۰ درصد از کارفرما گرفته می‌شود.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرضا با بیان اینکه اگر نرخ حق بیمه یکسان گرفته می‌شد جلوی بسیاری از سواستفاده‌ها گرفته می‌شد، بیان کرد: ۵۳۰ کارگاه که شامل ۱۳۶۷ نفر می‌شود از کمک هزینه دولتی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران، مداح‌ها، قالی‌بافان و جانبازان می‌توانند از کمک هزینه دولتی استفاده کنند، افزود: حدود ۱۵۰۰ کارگر ساختمانی برای بیمه شدن در شهرضا ثبت‌نام کردند اما متأسفانه سهمیه ناچیزی به شهرضا اختصاص یافته و نتوانسته‌اند از این سهمیه استفاده کنند.

عشقی با بیان اینکه اتحادیه مرجع تأیید صلاحیت صنوف برای استفاده از خدمات بیمه صنوف است، بیان کرد: بیش از ۹۰ هزار نامه از اول سال تاکنون به تأمین اجتماعی وارد و صادر شده است.

وی با اشاره به حجم بالای ارباب رجوع سازمان تأمین اجتماعی، گفت: در شهرستان شهرضا توانسته‌ایم کارگزاری تأمین اجتماعی را ایجاد کنیم و بخشی از کارهای تأمین اجتماعی را به این کارگزاری واگذار کنیم.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرضا بیان کرد: دختران تا زمانی که ازدواج نکرده باشند و پسران تا سن ۱۸ سالگی و یا تا زمان تحصیل می‌توانند تحت پوشش بیمه پدر خود باشند.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد افرادی که با تأمین اجتماعی مشکل دارند به علت جهل به قانون است، گفت: کارفرمایانی که می‌خواهند کارگر استخدام کنند برای اینکه ترک کار اعلام کنند باید در ابتدا فتوکپی کارت ملی و شناسنامه فرد را اخذ کنند تا در آینده با مشکل روبه رو نشوند.

عشقی با اشاره به اینکه بهترین منبع اشتغال در هر شهرستان سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: در حال حاضر در شهرضا بیش از ۶ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کنیم در حالیکه مبلغ وصولی‌ها بسیار کم است.

وی با اشاره به کمک هزینه ازدواج سازمان تأمین اجتماعی ، بیان کرد: کسی که ازدواج می‌کند باید از تاریخ عقد شاغل باشد و دو سال بیمه اجباری برای او پرداخت شده باشد تا بتواند یک ماه حقوق بگیرد.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرضا با تأکید بر اینکه حادثه ناشی از کار از ساعت اولیه ورود کارگر مشمول بیمه است، تصریح کرد: در شهرستان شهرضا دو مستمری بگیر با کمتر از ۵ روز حق بیمه حقوق دریافت می‌کنند.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.