سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۰ - پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

شهرضانیوز گزارش می‌دهد

زمینه همکاری بانوان در جامعه با شناسایی توانمندی‌های آنان فراهم شود

در جلسه کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر شهرستان شهرضا مطرح شد که زمینه همکاری بانوان در جامعه با شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان فراهم شود.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار شهرضا در جلسه کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر شهرستان شهرضا، اظهارداشت: انقلاب اسلامی به اذعان تحلیل‌گران یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌های قرن بیستم بود که با برهم‌زدن معادلات سیاسی رایج نقطه عطفی در تاریخ سیاسی جهان شد.

محسن گلابی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه تنها در حوزه سیاسی توانست نظام سیاسی حاکم بر ایران را زیر و رو کند، بلکه در حیات اجتماعی و فرهنگی مردم ایران نیز تأثیرگذار بود، گفت: زنان با وقوع انقلاب اسلامی وارد گستره جدیدی از حیات اجتماعی شدند و در مبارزات قبل از پیروزی انقلاب، در حین پیروزی، استقرار نظام، دفاع مقدس، سازندگی و همه دوران‌ها نقش غیرقابل کتمانی داشتند.

وی با بیان اینکه امام (ره) عقیده داشتند که زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند و تأکید ایشان بر هم‌دوش‌بودن زنان و مردان، در جای‌جای صحیفه ایشان قابل مشاهده است، افزود: امام(ره) از حضور زنان در مجلس خبرگان حمایت کردند و حضور یک زن به دستور ایشان در هیئت اعزامی برای دیدار با گورباچف، با صراحت پیامی برای آیندگان داشت که به آن کمتر توجه شده است.

فرماندار شهرضا با تأکید بر اینکه زمینه همکاری بانوان در جامعه با شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان فراهم شود، بیان کرد: باید با استفاده از فرصت‌های مختلفی که در اختیار داریم برای توانمندی‌های مختلف بانوان استفاده کنیم زیرا در بین این قشر از جامعه افراد با استعدادی هستند که کارهای بزرگی انجام داده‌اند اما دیگران از وجود آن بی‌اطلاع هستند.

وی اظهارداشت: برنامه‌هایی که برای بانوان برگزار می‌شود باید وحدت و اتحاد بین آنها را تقویت کند، بانوان باید از هر قشر و گروه و با هر دیدگاه و سلیقه سیاسی، با هم متحد شده و مشکلات جامعه زنان را حل کنند.

گلابی گفت: بانوان باید بیشتر در عرصه‌های اجتماعی حاضر شوند و تلاش کنند تا در محیطی که براساس تعامل و استفاده از استعدادهای خدادادی همه افراد قرار دارد، برای رفع مشکلات جامعه همکاری کنند.

وی بیان کرد: مادران شهدا در جامعه مظلوم واقع شده‌اند، این افراد اسوه صبر و استقامت در تاریخ انقلاب هستند و به همین دلیل باید ابعاد شخصیتی آنها بیش از گذشته به افراد جامعه معرفی شود.

فرماندار شهرضا افزود: مادران شهدا عزیزترین عضو خانواده خود را در راه خدا تقویم کرده‌اند بنابراین باید در مراسم‌های مختلف بخشی هم به شنیدن سخنان آنها اختصاص دهیم.

وی بیان کرد: بانوان شاخص شهرستان در بخش‌های مختلف عناوین و و مقام‌های زیادی را کسب کرده‌اند و لازم است از صاحبان این عناوین نیز تجلیل شود تا به عنوان الگویی برای دیگران معرفی شوند.

گلابی تصریح کرد: متأسفانه گروه دیگری از بانوان جامعه نیز در برابر آسیب‌های اجتماعی قرار داشته و صدماتی به آنها وارد شده که تشکیل انجمن‌ها و جلسات حمایتی با حضور بانوان می‌تواند این گروه از بانوان را نیز در برابر اینگونه آسیب‌ها محافظت کند.

وی اظهارداشت: یکی از مهمترین نیازهایی که همه افراد جامعه به آن احتیاج دارند آموزش‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف مسائل اجتماعی است، بانوان ارکان اصلی اداره محیط خانواده هستند و هر اندازه از توانمندی‌های بیشتری داشته باشند به همان میزان خانواده‌ای شاداب‌تر و سالمتر داریم.

اهدای ۱۳۵۷ عنوان کتاب به مدارس روستایی شهرستان شهرضا در دهه فجر

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرضا در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همواره مسأله زنان را مهم دانسته و نقش آنان را در ارکان مختلف جامعه تأثیرگذار برشمرده‌اند، گفت: امروزه زنان و دختران ایرانی مصمم‌تر و آگاه‌تر از گذشته شده و آماده ایفای نقش اساسی در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

فاطمه شایان با اشاره به فراهم‌سازی زمینه مشارکت و حضور فعالانه زنان در برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر و تبیین نقش زنان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، افزود: تشویق و ترغیب زنان و برنامه‌ریزی مناسب به منظور نقش آفرینی خودجوش آنان در برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهره‌گیری از تشکل‌های دولتی و غیردولتی مرتبط با زنان و انجام هماهنگی برای استفاده از توانمندی‌های علمی و فرهنگی آنان به منظور نمایش خلاقیت‌های زنان و دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله اهداف کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی است.

 وی بیان کرد: در دهه فجر امسال برنامه‌های متنوعی برای بانوان شهرستان برگزار می‌شود اما روز ۱۶ بهمن ویژه بانوان و بررسی نقش آنها در انقلاب اختصاص دارد.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرضا افزود: بر اساس اعلام مسئولان امور بانوان ادارات مختلف، اجرای ۵۷ عنوان برنامه در بسیج خواهران، برگزاری نشست روشنگری ویژه طلاب حوزه علمیه معصومیه(س) و اهدای ۱۳۵۷ عنوان کتاب به مدارس روستایی شهرستان، از جمله برنامه‌های ویژه بانوان در دهه فجر امسال است.

شب شعر مدافع حرم با حضور شاعران آیینی استان و کشور در شهرضا

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا در ادامه جلسه اظهارداشت: در دهه فجر امسال برنامه‌های منتوعی در زمینه کتاب و کتابخوانی با هدف معرفی فرهنگ و آرمان‌های انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

فاطمه پورخاقان گفت: شب شعر مدافع حرم با حضور شاعران آیینی استان و کشور، نمایشگاه موضوعی انقلاب اسلامی در همه کتابخانه‌های شهرستان، مسابقه سراسری کتابخوانی از کتاب «داستان راستان» و برنامه اهدای کتاب به پرستاران در جشن میراث معنوی از جمله برنامه‌های این دهه در شهرستان است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.