سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۰ - دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

رئیس امور دام جهاد كشاورزي شهرضا:

برخورد با مرغداری‌های بدون مجوز جوجه‌ریزی در شهرضا تشدید می‌شود

رئیس اداره امور دام جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به آنفلوانزای پرندگان، گفت: در صورت مشاهده واحدهای فعالی که بدون مجوز اقدام به جوجه‌ریزی به هر شکل کنند و یا اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کنند، برخورد قانونی می‌شود.

وجیهه فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه طرح ملی کاهش وزن وسن کشتارمرغ گوشتی از آذرماه ۹۵ همزمان با سراسر کشور در شهرضا اجرایی شد، اظهارداشت: این طرح در راستای افزایش بهره‌وری،کاهش ضایعات، توسعه صادرات و افزایش کیفیت گوشت مرغ و بهبود شرایط بهداشتی فرایند تولید تا عرضه گوشت مرغ برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح مرغ قابل بسنه‌بندی به صورت کامل بامیانگین وزن ۸۰۰/۱ کیلو گرم  و حداکثرتا۲٫۲ کیلوگرم امکان‌پذیر بوده و در صورت وجود اوزان  بالاتر بایستی به‌صورت قطعه بندی عرضه شود.

رئیس اداره امور دام جهاد کشاورزی شهرضا افزود: اجرای این طرح علاوه بر بهبودکیفیت و طعم گوشت مرغ تولیدی سبب افزایش سرانه مصرف گوشت مرغ شده و مازاد تولید را کنترل می‌کند و سود بیشتری برای مصرف و تولیدکننده دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی بررسی شرح وظایف دستگاه‌های دخیل در تولید گوشت مرغ در شهرضا، گفت: در راستای اجرای طرح ملی کاهش سن و وزن کشتار مرغ گوشتی جلسه‌ای توجیهی برای ارائه توضیحات و شرح وظایف دستگاه‌های مختلف دخیل در تولید گوشت مرغ، با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی و نمایندگان مرغداران برگزار و در آن توسط مسئولان و کارشناسان مربوط وظایف و دستورالعمل‌های مرتبط ارائه شد.

فرقانی با اشاره به بازدید اداره  امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا از توزیع مرغ در سطح شهرضا، بیان کرد: در راستای اجرای طرح ملی کاهش سن وزن کشتارمرغ گوشتی که از ابتدای آذرماه در شهرستان شهرضا اجرایی شد بازدید مشترکی توسط مسئول و کارشناس اداره اموردام جهاد کشاورزی شهرضا همراه با نماینده شبکه دامپزشکی شهرستان از تعدادی مرغ فروشی‌های سطح شهر و سایر توزیع کنندگان به عمل آمد.

وی افزود: در این بازدید وزن مرغ‌های توزیعی در مرغ فروشی‌های سطح شهر مورد بررسی و توضیحات لازم در این ارتباط به توزیع کنندگان ارائه شد.

رئیس اداره امور دام جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به پایش مرغداری‌های شهرضا توسط اداره اموردام جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرضا، گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در بعضی استان‌های کشور و نظر به ضرر و زیان‌های ناشی از شیوع احتمالی این بیماری  و مخاطراتی که واحدهای مرغداری بدون مجوز می‌توانند در صنعت پرورش طیور ایجاد کند، بازدیدهای مشترکی همراه با نماینده شبکه دامپزشکی شهرستان از تعدادی مرغداری‌های فعال و غیر فعال شهرضا  به‌عمل آمد و وضعیت مرغداری‌ها بررسی و پایش شد.

وی با بیان اینکه در این بازدیدها وضعیت بیشتر واحدهای مرغداری غیرفعال تعطیل گزارش شده است، تصریح کرد: در صورت مشاهده واحدهای فعالی که بدون مجوز اقدام به جوجه‌ریزی به هر شکل کنند و یا اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کنند، برخورد قانونی می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.