سرویس: اجتماعی ۰۹:۰۱ - دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرضا:

شهرضا پایلوت طرح صیانت از اشتغال بهبودیافتگان می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا گفت: شهرستان شهرضا در استان اصفهان پایلوت طرح صیانت از اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا انصاریپور صیح امروز در جلسه این شورا با بیان اینکه لازمه بهبودیافتگی کامل از اعتیاد حمایت مادی و معنوی دیگران و صیانت از اشتغال آنها است، اظهارداشت: به دنبال این حمایت مهم ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بر آن شد طرح صیانت از اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد در قالب دستورالعمل اجرایی مدون را با همکاری سازمان بهزیستی کشور به اجرا درآورد .

وی با اشاره به پایلوت شدن شهرضا در اجرای این طرح در استان، افزود: اجرایی شدن این طرح منوط به معرفی و حضور کارآفرینان و تولیدکنندگان و اشخاص حقیقی و حقوقی و معرفی و حضور بهبودیافتگان و خانواده های آسیب دیده از اعتیاد است و همت همه جانبه همه افراد را می‌طلبد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا با اشاره به اهداف این طرح، گفت: ایجاد فرصت‌های حرفه آموزی و اشتغال، بهبود و صیانت اشتغال و معیشت گروه هدف، حمایت اجتماعی و صیانت از خانواده گروه هدف، جلوگیری از لغزش و عود مجدد بهبودیافتگان و ایجاد زمینه حضور و مشارکت فعال اشخاص حقیقی و حقوقی، کارآفرینان و تولیدکنندگان در زمینه اشتغال گروه هدف است.

وی با اشاره به تهیه و به روزرسانی بانک اطلاعات از گروه هدف واجد شرایط و دواطلب اشتغال، تصریح کرد: باید کارآفرینان برتر و معتبر برای اشتغال گروه هدف شناسایی و مشارکت داده شوند.

انصاریپور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با کارآفرین و معرفی وی به صندوق کارآفرینی امید برای اخذ تسهیلات، بیان کرد: باید آموزش‌های تخصصی به داوطلبان توسط سازمان فنی‌وحرفه‌ای انجام شود.

معاون اداره بهزیستی شهرضا در ادامه جلسه، گفت: اداره بهزیستی در  راستای پیشگیری از اعتیاد و توانمندسازی معتادان در سال ۹۲ سه فقره وام با ۲۵ میلیون اعتبار به بهبودیافتگان پرداخت کرده است.

اصغر محمدزاده بیان کرد: در سال ۹۳، اداره بهزیستی شهرضا به ۴۳ نفر بهبودیافته با اعتبار ۲۸۱ میلیون تومان و در سال ۹۴، ۵ درصد از اعتبارات استغال به معتادان بهبودیافته اختصاص یافت.

وی با اشاره به کاهش اعتبار اشتغال بهزیستی در سال۹۵، افزود: امسال براساس دستورالعمل تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌توانیم در راستای اشتغال بهبودیافتگان تسهیلات پرداخت کنیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.