سرویس: اجتماعی ۱۶:۵۴ - شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیته امداد شهرضا خبر داد

دریافت بیش از ۳۲۰ میلیون تومان زکات در ۹ ماهه سال در شهرضا

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا گفت: میزان جذب زکات در ۹ ماهه نخست امسال در شهرستان ۳۲۳ میلیون تومان بوده است.

به گزارش شهرضانیوز، علی محمد کاظمزاد عصر امروز در جلسه شورای زکات شهرستان، اظهارداشت:  فقرزدائی و احیای سنت‌های حسنه از جمله اموری است که کمیته امداد از ابتدای تأسیس به فرمان حضرت امام خمینی(ره) به دنبال آن بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از سنت‌های حسنه اسلامی که کمیته امداد به دنبال احیای آن بوده، پرداخت زکات است که با استقبال خوب مردم این واجب الهی روز به روز در بین مردم و کشاورزان در حال گسترش است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا با بیان اینکه میزان جذب زکات در ۹ ماهه نخست امسال در شهرستان ۳۲۳ میلیون تومان بوده است، افزود: از این میزان ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به صورت نقدی و مابقی به صورت مستحبی و پروژه‌ای پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۲۱ روستای شهرستان ۱۰ روستا مشمول پرداخت زکات بوده‌اند که از این تعداد ۲ روستا زکات خود را پرداخت کردند، اظهارداشت: زکات دریافتی در کمترین زمان ممکن هزینه می‌شود.

کاظمزاده با بیان اینکه موارد مصارف زکات در پروژه‌های عمرانی، درمانی، مساجد، معیشت فقرا بوده و کمیته امداد به نحو مقتضی برای هزینه کردن آن اقدام می‌کند، افزود: زکات به عنوان فریضه مهم الهی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده که تاثیرات مهمی را در توسعه و فقرزدایی در جامعه دارد.

وی تصریح کرد: میزان زکات پرداختی در شهرستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته اما این رشد بیشتر در زمینه پروژه‌های زکات بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرضا با بیان اینکه پرداخت زکات کمک بزرگی برای ساخت مساجد، راه، تامین جهیزیه برای نوعروسان و کمک به نیازمندان است، بیان کرد: ۶۰ درصد درآمد زکات برای نیازمندان و ۴۰ درصد برای مصارف عمرانی استفاده می‌شود.

وی افزود: بیش از ۲ هزار و ۷۱۱ خانوار به عللی مانند فوت سرپرست، طلاق، بیماری سرپرست، از کارافتادگی، معلولیت، متارکه و زندانی سرپرست تحت حمایت کمیته امداد هستند و در سال گذشته بیش از ۱۹ میلیارد ریال مستمری دریافت کرده‌اند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.