سرویس: اجتماعی ۱۶:۳۷ - شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

 کاهش میزان بارش‌های جوی در شهرضا، سبب کاهش پرداخت زکات شده است

فرماندار شهرضا گفت: کاهش میزان بارش‌های جوی در استان به ویژه در مناطق جنوبی سبب بروز مشکلاتی در معیشت کشاورزان شده که یکی از نتایج آن، کاهش میزان زکات پرداختی بوده است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه شورای زکات شهرستان، اظهارداشت: احیا و انجام زکات، این واجب الهی از سوی مسلمانان امری ضروری است و همه ما باید به اندازه تاثیرگذاری که در جامعه داریم نسبت به ترویج آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرضا در همه عرصه‌های دینی و اعتقادی پیشگام بوده‌اند، افزود: ترویج و احیای سنت حسنه زکات وظیفه همگانی است.

فرماندار شهرضا با اشاره به استمرار خشک‌سالی در شهرضا، بیان کرد: کاهش میزان بارش‌های جوی در استان به ویژه در مناطق جنوبی سبب بروز مشکلاتی در معیشت کشاورزان شده که یکی از نتایج آن، کاهش میزان زکات پرداختی بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه بی‌تقوایی و بی توجه بودن به احکام دینی سبب کاهش نزولات جوی و افزایش مشکلات اجتماعی می‌شود، بیان کرد: اعتمادسازی یکی از راهکارهای افزایش پرداخت زکات در جامعه است.

حجت‌الاسلام محمدحسن رهایی اظهارداشت: با توجه به اینکه دین اسلام، دینی عدالت‌محور است، تاکیدهای فراوانی در قرآن کریم و روایات اسلامی درباره اهمیت پرداخت زکات شده است.

وی گفت: مسئولان نباید درباره هر موضوعی یکدیگر را تخریب کرده و سبب ایجاد تفرقه در جامعه شوند زیرا اختلاف و تفرقه از جمله عواملی است که سبب قطع برکات الهی می‌شود.

 

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “ کاهش میزان بارش‌های جوی در شهرضا، سبب کاهش پرداخت زکات شده است”

  1. شهرضایی گفت:

    با خودمان روراست باشیم :
    کاهش میزان زکات در شهرضا، سبب کاهش بارش‌های جوی شده است

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.