سرویس: اجتماعی ۱۲:۱۷ - پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

برداشت غیرقانونی از منابع آب‌های زیرزمینی‌ یک منکر بزرگ است

امام جمعه شهرضا گفت: در شرایطی که مردم در تأمین آب شرب مورد نیاز خود با مشکل مواجه بوده و مسئولان با تلاش شبانه‌روزی به دنبال برنامه‌ریزی برای استمرار آب‌رسانی هستند، افرادی حق ندارند با اقدامات غیرقانونی از منابع آب‌های زیرزمینی برداشت کنند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی صبح امروز در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان، با بیان اینکه تقویت باورهای دینی در جامعه یک نیاز مهم است، اظهارداشت: هر اندازه باورهای دینی و اعتقاد به ارزش‌های دینی در جامعه ترویج شود، به همان اندازه معضلات و آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد.

وی افزود: دستورات دین اسلام زمینه خودکنترلی و ایجاد بازدارندگی درونی و تقویت وجدان درونی را در افراد ایجاد می‌کند و همین عامل سبب می‌شود تا افراد کمتر اقدام به گناه کنند.

امام جمعه شهرضا بیان کرد: در حالی که دشمن در تلاش برای بی‌هویت کردن جوانان و ترویج بی بند و باری در جامعه است تقویت باورها و اعتقادات دینی مردم به ویژه جوانان جامعه آنها را از تهدیدها و آسیب های اجتماعی مصون می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی و بالا بردن سطح معرفت عمومی جامعه درباره اهمیت و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، یکی از عوامل مؤثر در تحقق این دستور الهی و از جایگاه والایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه همواره در جامعه افرادی وجود دارند که به دنبال حق و حقیقت بوده و از فساد و گناه دوری می‌کنند، گفت: این افراد سعی می‌کنند احکام خداوند را در اجتماع ترویج کرده و دیگران را از ارتکاب گناهان بازدارند بنابراین باید از این افراد حمایت شود زیرا آنان در راستای رضای خدا و اصلاح جامعه عمل می‌کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه روحیه پاک جوانان و نوجوانان بستر مناسبی برای پذیرش احکام و دستورات دینی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: باید از این موقعیت خدادادی استفاده و جوانان و نوجوانان را به سوی معارف الهی و دینی هدایت کنیم.

وی افزود: نفس جوانان به علت آنکه دلبستگی کمتری به امور دنیا دارند همواره پذیرای حق و حقیقت است اما لازم است حقایق دینی و معارف الهی با بیانی رسا و صادقانه به آنها منتقل شود.

امام جمعه شهرضا با اشاره به اینکه مدیران اجرایی کشور در همه رده‌ها باید تلاش کنند تا به گونه‌ای عمل کنند که اعتقادات مردم به ارزش‌های دینی و مبانی انقلابی حفظ و تقویت شود، گفت: خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردمی که همواره حامی اسلام و انقلاب و ولایت فقیه بوده‌اند یک وظیفه شرعی است که همه باید به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه کارشکنی در امور مردم و کوتاهی در خدمت به آنان نشانه بی‌اعتقادی به آخرت است، تصریح کرد: مردم مؤمن و معتقد به اسلام و قرآن و افرادی که به دستورات دین عمل می‌کنند می‌دانند که استفاده غیرمجاز از شبکه برق و یا آب، نوعی سرقت و خیانت به دیگر برادران و خواهران ایمانی است.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: حفر چاه‌های غیر مجاز هم یک منکر بزرگ است زیرا در شرایطی که مردم در تأمین آب شرب مورد نیاز خود با مشکل مواجه بوده و مسئولان با تلاش شبانه‌روزی به دنبال برنامه‌ریزی برای استمرار آب‌رسانی هستند، افرادی حق ندارند با اقدامات غیرقانونی از منابع آب‌های زیرزمینی برداشت کنند.

وی بیان کرد: متأسفانه در برخی موارد شاهد افزایش بی‌رویه بهای خدمات عمومی هستیم و این در حالی است که در شرایط فعلی نباید به مردم فشار آورد و وجوه بیشتری از آنان دریافت شود، باید رعایت حال مردم بشود و اجازه ندهیم تا آنان از مسئولان ناراضی شوند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.