سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۳ - جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

عفت عمومی جامعه با بدحجابی از بین می‌رود

امام جمعه شهرضا گفت: مردم جامعه باید بدانند که حجاب مقدمه مهم و ضروری برای داشتن عفت است و عفت عمومی جامعه با بدحجابی از بین می‌رود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س)، با اشاره به ۱۷ دی ماه سالروز اجرای طرح استعماری کشف حجاب توسط رضاخان، اظهار داشت: انگلستان برای اسلام‌زدایی و جایگذاری ارزش‌های غربی در جامعه با روی کار آمدن رضاخان پهلوی قانون ننگین کشف حجاب را در ایران به اجرا گذاشت که با عکس‌العمل شدید ملت غیور ایران مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه قبل از حکومت رضاخان بی‌حجابی و بد‌حجابی در کشور ایران جایگاهی نداشت، گفت: اگر در گوشه و کنار کشور بدحجابی‌هایی مشاهده می‌شود اثر همان اقدام ننگین کشف حجاب و تلاش شبانه‌روزی دشمن در شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی و فضاهای مجازی ضد انقلاب اسست.

امام جمعه شهرضا افزود: در زمانی که تمام تلاش دستگاه سیاسی و اجرایی رضا شاه در راستای زدودن حجاب از جامعه زنان کشور بود، زنان مؤمن کشورمان از خانه‌ها خارج نشدند و با اعتراض با سیاست ضد دینی حکومت پهلوی، اجازه ندادند عزت و آبروی آنها لکه‌دار شود.

وی با بیان اینکه بی‌حجابی و بدحجابی از سیاست‌های شوم دوره گذشته بود که امروز به یک اهرم و ابزار برای دشمنان در رسیدن به اهداف آنها تبدیل شده است، تصریح کرد: مردم جامعه باید بدانند که حجاب مقدمه مهم و ضروری برای داشتن عفت است و عفت عمومی جامعه با بدحجابی از بین می‌رود.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به تحولات خاورمیانه، گفت: آمریکا، و اسرائیل و انگلیس و عوامل دست پرونده آنها در منطقه یعنی گروهک ترویستی داعش به ایجاد و افزایش آشوب و ناامنی در منطقه دامن می‌زنند، این کشورها همواره به دنبال اعمال سیاست‌های ضد بشری خود در همه مناطق جهان بوده‌اند و برای دست یابی به مقاصد خود از هیچ تلاش فروگذار نمی‌کنند.

وی با بیان این که دشمن هر روز آشوب جدیدی در منطقه ایجاد می‌کند، بیان کرد: پس از آزادی حلب، عوامل گروهک ترویستی داعش در موج تازه‌ای از حملات به دنبال بازپس گیری این شهر و افزایش دامنه ناآرامی‌ها در کشورهای منطقه نظیر عراق هستند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه ترکیه در درون خود دچار ناامنی شده است، اما از فشار بر روی مرزهای سوریه دست برنمی‌دارد، گفت: ائتلاف‌های مختلف بین اسرائیل و آمریکا و ترکیه، با هدف مقابله با اقدامات بازدارنده جمهوری اسلامی ایران برقرار می‌شود، اما پشتیبانی و حمایت مردم ولایتمدار ایران و درایت تدبیر رهبر معظم انقلاب و مسئولان اجرایی کشورمان از سقوط بغداد و فتح سوریه جلوگیری کرده و به این ترتیب آسیب‌های زیادی به عوامل اغتشاش در منطقه وارد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه تمام داغ آمریکا و استکبار این است که چرا ایران در منطقه مستشار نظامی شده، افزود: غیرت دینی مردم و جوانان سبب شد بغداد و دمشقی که روزی قرار بود به دست آمریکا، اسرائیل، ترکیه و دلارهای نفتی عربستان و نیروهای تکفیری سقوط کند، امروز امن است و داعش و نیروهای تکفیری نیز محدود شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه باید با حفظ وحدت و همدلی، تلاش بیشتری برای رفع نیازهای مردم انجام شود، افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات مردم شهرستان کم آبی است که امیدواریم با پیگیری مسئولان اجرایی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برطرف شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.