سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۶ - یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

نماینده سابق شهرضا:

پیروی از هوای نفس و آرزوهای طولانی سبب ایجاد فتنه ۸۸ شد

نماینده سابق شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: پیروی از هوای نفس و آرزوهای طولانی سبب ایجاد فتنه ۸۸ شد.

به گزارش شهرضانیوز، آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی عصر امروز در درس اخلاق حوزه مدینه العلم شهرضا با اشاره به آیات ابتدایی سوره قصص و خطبه ۴۲ نهج البلاغه اظهارداشت:چیزی که از اول تاریخ بشریت گریبان‌گیر انسان بوده و هست پیروی از هوای نفس و آرزوهای طولانی و دراز است.

وی با بیان اینکه پیروی از هوای نفس و آرزوهای طولانی سبب ایجاد فتنه ۸۸ شد، افزود: از صدر اسلام تاکنون هوای‌های نفسانی گریبان بشریت را گرفته اگر سخنرانی و خطابه‌های رهبر انقلاب نبود کشور به دست استکبار جهانی می افتاد.

 استاد درس اخلاق حوزه و دانشگاه بیان کرد: اگر سخنرانی‌ها و خطابه‌های بصیرتی رهبر بزرگ انقلاب نبود کشور را فتنه گران به دست استکبار می‌سپرند و از خرداد ۸۸ تا ۹ دی خون ریختند و این عوامل سبب به وجود آمدن بصیرت و ایمانی قوی برای مردم و راهپیمایی ۹ دی شد.

وی نقش قاچاق و برداشت‌های کلان را در دوران کنونی نمونه بارز از هواهای نفسانی دانست و افزود: برداشت‌های کلان و قاچاق از مواردی است که سبب به وجود آمدن عذاب الهی می‌شود و این اختلاف‌های به وجود آمده نیز نمونه‌ای از این عذاب‌ها است.

آیت‌الله نجفی با انتقاد از اختلاف افکنی بعضی مسئولان و اختلاف‌های موجود، اظهارداشت: اختلاف مشروع و منقولش درست است و این اختلاف‌ها نباید سبب شود که از مردم به عنوان طعمه استفاده شود.

وی افزود: بعضی به دروغ شعار ولایت فقیه سر می‌دهند ولی در میدان عمل از فرمایشات ولی فقیه تخلف می‌کنند و مردم نباید گول این ظواهر را بخورند.

نماینده سابق شهرضا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر کسی از خدا ترسید این سبب دلگرمی او می‌شود و انسان را از هوای نفسانی بازمی‌دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.