سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۴ - پنج شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵

شهردار شهرضا خبر داد

اجرای نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری شهرضا

شهردار شهرضا گفت: نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های شهری هیچگونه هزینه اضافی را بر رانندگان تحمیل نکرده و هزینه خرید و نصب دستگاه از محل سود سپرده کوتاه مدت رانندگان که روزانه به این حساب واریز و تأمین می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، رحیم جافری عصر امروز در جلسه شورای ترافیک شهرضا با بیان اینکه یکی از طرح‌هایی که دولت در راستایی اجرای طرح دولت الکترونیک ابلاغ کرده، نصب کارتخوان بر روس تاکسی‌های گردشی است، اظهارداشت: با توجه به مزایایی که این طرح برای مردم و حوزه حمل و نقل درون شهری دارد، لازم است به سرعت اجرا شود.

وی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل یکی از ارکان مهم در توسعه پایدار شهرها است، افزود: اجرای این طرح سبب کاهش تنش‌های بین رانندگان و مسافران درباره موضوعاتی مثل پول خرد می‌شود، نصب کارتخوان سبب می‌شود تا تخلفات تاکسی‌داران به راحتی بررسی و از سوی دیگر از تخلفات مسافربرهای شخصی نیز جلوگیری شود.

شهردار شهرضا تصریح کرد: در گذشته کارت‌خوان‌هایی بر روی تاکسی‌ها نصب شد که به دلیل فقدان سیستم پشتیبان مناسب کارایی لازم را نداشت اما در این مرحله یکی از بانک‌های عامل پشتیبانی از این سیستم را عهده‌دار شده است.

جافری گفت: نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های شهری هیچگونه هزینه اضافی را بر رانندگان تحمیل نکرده و هزینه خرید و نصب دستگاه از محل سود سپرده کوتاه مدت رانندگان که روزانه به این حساب واریز و تأمین می‌شود.

وی افزود: حفظ حقوق رانندگان و مسافران، برطرف شدن مشکلات موجود در زمینه پول خرد و تسریع در راستای پرداخت کرایه‌ها از مهم‌ترین مزایای تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط است.

شهردار شهرضا با تأکید بر اینکه با اجرای نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری مشکلات عدم پول خرد در هنگام پرداخت بقیه کرایه مسافر برطرف می‌شود، گفت: ارائه فاکتور به مسافران از مهمترین مزایای تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اگر سیستم حمل و نقل ایمن باشد رضایت‌مندی و مشارکت مردم افزایش پیدا می‌کند افزود: توسعه این سیستم بهبود وضعیت آلودگی شهر، ترافیک، کاهش تلفات ضرب و جرحی و سبب شکوفایی اقتصاد شهر می‌شود.

جافری با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده بهینه از خودروهای شخصی به ویژه در راستای کاهش ترافیک بسیار مهم است، گفت: بخش عمده ترافیک در شهرضا به دلیل تردد خودروهای شخصی بدون هدفی مشخص است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.