سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۸ - پنج شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

تمرکز مراکز تجاری در مرکز شهر سبب ایجاد مشکلات ترافیکی در شهرضا شده است

فرماندار شهرضا گفت: تمرکز مراکز تجاری و عدم وجود پارکینگ در هسته مرکزی شهر، سبب بروز مشکلات ترافیکی در شهرضا شده است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان، اظهارداشت: در برخی از دستورالعمل‌هایی که از تهران برای همه نهادها در کشور ابلاغ می‌شود باید متناسب با شرایط هر منطقه آن را بومی سازی و اجرا کرد.

وی با بیان اینکه تاکسی‌های شهری در شهرضا با معضل پول خرد مواجه هستند و برای رفع این مشکل در آینده نزدیک به کارت بلیط مجهز می‌شوند، افزود: استفاده از کارتخوان در تاکسی‌های گردشی به عنوان یک دستورالعمل منافع زیادی برای مردم و حوزه مدیریت حمل و نقل شهری دارد.

فرماندار شهرضا با اشاره به اعتراض رانندگان تاکسی نسبت به نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌ها، گفت: این طرح باید اجرا شود اما قبل از آن باید رانندگان تاکسی نیز درباره این طرح و مزایای آن توجیه شوند.

وی با بیان اینکه با تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط کرایه استفاده از خدمات حمل و نقل درون‌شهری به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود، بیان کرد: ۳۶۰دستگاه تاکسی به کارت بلیط مجهز می‌شود تا حقوق رانندگان و مسافران ضایع نشود.

گلابی با اشاره به ترافیک مرکز شهر، گفت: هسته مرکزی شهر به عنوان یکی از مهمترین معضلات ترافیکی است و باید برای رفع مشکل آن تدابیر جدی و سریع اتخاذ شود.

وی با تأکید بر اینکه کاهش بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر مستلزم ایجاد پارکینگ در حاشیه خیابان اصلی است، بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات شهر شهرضا بحث ترافیک و کمبود پارکینگ در خیابان‌های اصلی شهر شهرضا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین بار ترافیکی شهر شهرضا در خیابان شهید بهشتی است، گفت: این خیابان که اصلی‌ترین خیابان شهرستان شهرضا محسوب می‌‎شود، به سبب وجود صدها مغازه و مجتمع تجاری یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های این شهر است.

فرماندار شهرضا با اشاره به ضرورت ایجاد پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر در راستای رفع گره کور ترافیکی، بیان کرد: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از طرح‌های ایجاد پارکینگ در نقاط مختلف شهر شهرضا به ویژه خیابان شهیدبهشتی تا حدودی معضل نبود پارکینگ حل شود.

وی تصریح کرد: تردد اتوبوس‌های شهری با طول و عرض زیاد در معابر و خیابان‌ها به افزایش بار ترافیکی کمک می‌کنند و لازم است خودروی وَن یا خودروهای سبک‌تر جایگزین آنها شوند و برای این کار می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی و نمایندگی‌های خودروسازان داخلی در شهرستان استفاده کرد.

گلابی گفت: لازم است شهرداری شهرضا طرح مطالعاتی ایجاد پارک سوار در اطراف خیابان مرکزی شهر را در دستور کار قرار دهد تا پس از بررسی همه جوانب تخصصی، برای این کار اقدام شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه اجرای هرگونه طرحی درباره اصلاحات ترافیکی در شهرستان باید در مرکز استان تأیید شود، گفت: باید طرح‌هایی که مشکلات ترافیکی شهر را به ویژه در خیابان اصلی را کاهش می‌دهد در شهرضا اجرایی شود.

وی افزود: اقدامات انجام شده در چند سال اخیر تنها به صورت مقطعی مشکل ترافیک را در این شهر حل کرده و باید برای برآورد کردن انتظارات مردم در این بخش چاره‌ای اندیشید.

گلابی با ابراز تأسف از نبود هماهنگی در زمینه حمل و نقل و ترافیک شهری ، همکاری تمامی نهادها در این راستا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری و پلیس باید شرکت‌های سازنده اتومبیل، شرکت‌های بیمه، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقات نیز وارد عرصه عمل شوند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.