سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۱۶ - جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

اکسیر جاودانگی یک ملت وحدت، یکپارچگی و دوری از تفرقه است

امام جمعه شهرضا گفت: اکسیر جاودانگی یک ملت وحدت، یکپارچگی و دوری از تفرقه است، همه جلسات و برنامه‌هایی که در جامعه برگزار می‌شود باید در راستای ایجاد اتحاد بین مردم باشد.

به گزارش شهرضانیوز،حجت الاسلام سیف الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه ۹ دی، اظهارداشت: بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی در راستای بصیرت‌افزایی و آگاه کردن مردم از توطئه‌ها و فتنه‌های جدید است.

وی با بیان اینکه حمایت مردمی ۹ دی از اصول انقلاب و ولایت فقیه، پاسخ قاطعی به جنایات استکبار جهانی و کینه توزی دشمنان ملت بزرگ ایران بود، افزود: ۹دی روزی است که مردم به واجب و تکلیف سیاسی خودشان عمل کردند.

امام جمعه شهرضا با اشاره به اینکه یوم الله ۹ دی روزی است که ملت غیور، بصیر و بسیجی ایران اسلامی برای دفاع از انقلاب اسلامی و دین اسلام و حمایت از ولایت فقیه قیام کردند، گفت: مردم در آن روز به صحنه آمدند و آتش فتنه ۸۸ را خاموش و نقشه‌های دشمنان قسم خورده ما را نقش بر آب کردند.

وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: اکسیر جاودانگی یک ملت وحدت، یکپارچگی و دوری از تفرقه است، همه جلسات و برنامه‌هایی که در جامعه برگزار می‌شود باید در راستای ایجاد اتحاد بین مردم باشد.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: حماسه ۹ دی جواب دندان‌شکنی به فتنه‌گران بود که ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی در اعتراض به فتنه‌جویان و فتنه‌گران و حمایت از اسلام و ولایت‌فقیه خلق کردند.

وی با انتقاد از اینکه متأسفانه برخی افراد به دنبال ایجاد دوقطبی و تفرقه در جامعه هستند، افزود: در شرایط فعلی استکبار جهانی به رهبری آمریکا از ایجاد تفرقه بین مردم خوشحال است زیرا آشفته بازاری که در نتیجه اقدامات همین کشورها در منطقه ایجاد شده، زمینه فروش سلاح و مهمات کارخانه‌های اسلحه سازی این کشورها را فراهم کرده است.

امام جمعه شهرضا افزود: دشمنان نظام و انقلاب در فتنه ۸۸ تلاش کردند حمایت مردمی را از نظام که یکی از عناصر قدرت حکومت است، از بین ببرند که با هوشیاری و آگاهی مردم این امر محقق نشد و تیر آنان به سنگ خورد.

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه، گفت: آنچه برای ما مسجل شده، این است که هدف فتنه‌گران از فتنه ۸۸ براندازی نظام و شکستن جایگاه ولایت فقیه بود و سران فتنه کشور را به لبه پرتگاه بردند و ابهت و اقتدار ایران را در دنیا شکستند و این گستاخی‌های امروز استکبار و تحریم‌های مکرر علیه جمهوری اسلامی ایران، نتیجه فتنه ۸۸ است.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: مرجعی بزرگ از جهان تشیع همانند امام خمینی(ره) توانست با ایجاد اتحاد و همبستگی بین مردم، دست ایادی ظلم و ستم را از منابع کشور کوتاه کند، به همین دلیل سردمداران استکبار جهانی همواره به دنبال نابودی انقلاب اسلامی و مقابله با ترویج افکار آزادی‌بخش
آن در بین سایر ملتهای جهان هستند.

وی با تأکید بر اینکه در یوم‌الله ۹ دی امت اسلامی نشان دادند که مطیع رهبری هستند و برای دفاع از دین و انقلاب به خیابان‌ها آمدند، تصریح کرد: روحانیت شیعه پرچمدار نهضت انقلابی مردم ایران بوده و همیشه در خط مقدم این جبهه قرار داشته و سعی کرده‌اند با حفظ روحیه انقلابی در راه حفظ ارزش‌های دینی تلاش کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه هر کجا که انقلاب و نظام به مردم احتیاج داشته پا به عرصه گذاشتند، گفت: تاریخ را نباید فراموش کنیم، دشمن در صدد فراموشی ۹ دی است.

وی اظهارداشت: ۹ دی‌ماه نمونه‌ای از حوادث بی‌نظیر و قدرت نمایی نظام اسلامی اشت که برای همیشه در تاریخ سیاسی و تقویم رسمی کشور ثبت شد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه عدم حضور در نماز جمعه نشانه بی‌تفاوتی به نهاد ولایت فقیه است، بیان کرد: مردم وفاداری که هر هفته، با وجود همه مسائل و معضلات اقتصادی در نماز جمعه حاضر می‌شوند در واقع از نهاد رهبری و ولایت فقیه حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رأی شورای امنیت شهرک‌سازی برای صهیونیست‌ها را در سرزمین‌های اشغالی محکوم کرده است، گفت: با توجه به اینکه رأی آمریکا ممتنع بوده، ترامپ و نتانیاهو را بسیار نگران و برآشفته کرده است، دنیا باید بداند فلسطین متعلق به دنیای اسلام است و بیت‌المقدس به عنوان اولین قبله‌گاه مسلمانان باید حفظ و به صاحب اصلی آن سپرده شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه رأی شورای امنیت نشان داد که رژیم صهیونیستی تا چه اندازه جنایتکار است، افزود: رژیم اسرائیل همانگونه که تاکنون اقدامات غیرقانونی و جنایتکارانه زیادی انجام داده اعلام کرد که این قعطنامه شورای امنیت تبعیت نکرده و به پروژه ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر مبارزات ضد اسرائیلی به طور کامل انجام شود تا ۲۵ سال آینده اثری از این کشور باقی نخواهد ماند، تصریح کرد: امیدواریم به زودی افول و غروب استکبار و رژیم صهیونیستی فرا رسد و همان طور که امام خمینی فرمودند، اسلام ناب محمدی (ص) است که می‌تواند گره‌گشای مشکلات ملت‌ها و مظلومان باشد و این دین حامی صلح و سعادت برای جهانیان است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.