سرویس: اجتماعی ۱۵:۰۵ - چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵

رئیس حوزه علمیه معصومیه(س) شهرضا:

دشمنان جامعه اسلامی به دنبال ترویج ابتذال در محیط خانواده هستند

رئیس حوزه علمیه معصومیه(س) شهرضا گفت: اینکه دشمنان جامعه اسلامی به دنبال ترویج ابتذال در محیط خانواده از طریق به انحراف کشاندن زنان هستند.

به گزارش شهرضانیوز، اکرم السادات قریشی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده شهرستان که با هدف بررسی مهمترین آسیب‌های اجتماعی زنان در شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: بانوان طلبه و روحانی شهرستان درباره ایجاد برخی معضلات در جامعه نگرانی‌هایی داشتند که تصمیم گرفتند آنها را با مسئولان مطرح و برای رفع آن موارد از قدرت اجرایی آنان استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه لازم است برای رفع معضلات در جامعه بانوان چاره‌ اندیشی و اقدام سریع شود، گفت: به گفته مقام معظم رهبری باید دشمنان و راهکارهای عملیاتی آنان را بشناسیم و برای مقابله با جریان پنهانی اقدامات آنها آماده باشیم.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل به عنوان مهمترین دشمنان نظام و مردم ایران بی وقفه به دنبال اجرای طرح‌هایی با هدف مقابله با اعتقادات دینی و مذهبی ما هستند، در واقع آنان از وجود اسلام و مذهب تشیع احساس نگرانی می‌کنند.

رئیس حوزه علمیه معصومیه(س) شهرضا با بیان اینکه خانواده محور توسعه پایدار و زن مهمترین رکن آن محسوب می‌شود، گفت: زنان در محیط خانواده مهمترین نقش را در تربیت نسل‌هایی مؤمن و کارآمد داشته و در صورتی که دارای اعتقاداتی راسخ و ایمانی استوار باشند، می‌توانند از بسیاری از انحرافات اجتماعی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جامعه اسلامی به دنبال ترویج ابتذال در محیط خانواده از طریق به انحراف کشاندن زنان هستند، اظهارداشت: دشمنان در اجرای برنامه‌هایی که از قبل طراحی کرده‌اند با زیرکی خاصی عمل کرده و طرح‌هایی را اجرا می‌کنند که دارای ثمرات و نتایجی در طولانی مدت است، به همین دلیل است که قرآن مجید و سخنان رهبر معظم انقلاب که برگرفته از تعالیم قرآن است بر ضرورت دشمن شناسی و ایجادآمادگی برای مقابله با ترفندهای آنان تأکید دارند.

قریشی با اشاره به نقش خطیر حوزویان شهرضا در مجالس و ترویج احکام و دستورات دینی، افزود: بانوان حوزوی در مجالس و محافل ویژه بانوان، این قشر از جامعه را که در تأمین سعادت مادی و معنوی نسل‌های بعد و بانوان مؤمن و متعهد و انقلابی نقش موثری دارند را به حضوری پرتلاش در همه عرصه‌هایی که به پیشرفت کشور منجر می‌شود، تشویق می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بانوان مبلغه همواره بر ضرورت دشمن شناسی تأکید کرده و با تبیین اهداف و برنامه‌های دشمن، سعی بر افزایش دانش و آگاهی بانوان جامعه دارند، افزود: راهکارهایی برای حل برخی از معضلات اجتماعی از سوی بانوان طلبه مطرح می‌شود که اجرای آنها نیازمند همکاری و مشارکت مسئولان است.

رئیس حوزه علمیه معصومیه(س) شهرضا با بیان اینکه دوچرخه سواری بانوان با قواعد و احکام اسلامی در تعارض است، گفت: براساس فتوای مراجع استفاده بانوان از دوچرخه در انظار عمومی و در برابر افراد نامحرم، حرام است زیرا به دنبال ترویج دوچرخه سواری بانوان حجاب در جامعه کمرنگ شده و در نهایت منظر شهرهای ما به حالت غیراسلامی تبدیل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تفریح و ورزش برای بانوان امری طبیعی و لازم است، بیان کرد: ضرورت دارد محل‌هایی اختصاصی برای این قشر از جامعه ایجاد شود تا آنان نیز بتوانند با آسودگی خاطر برای این کار اقدام کنند.

قریشی با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارهای مقابله با معضلات اجتماعی آگاهی بخشی به افراد است، اظهارداشت: لازم است محلی به عنوان فرهنگسرای بانوان برای این قشر از جامعه ایجاد شود که دارای امکانات متنوع فرهنگی و ورزشی باشد تا مبلغان دینی بتوانند با حضور در این مکان به افراد آموزش‌های لازم را رائه دهند.

وی با اشاره به اینکه آگاهی دینی به افرادی که کمتر در مجالس و محافل مذهبی شرکت می‌کنند ضروری است، بیان کرد: متأسفانه در برخی از سفره‌خانه‌های سنتی و کافی‌شاپ‌ها، میهمانی‌های مختلط برگزار می‌شود که اگر امکان استفاده از آنها را به صورت زوج و فرد باشد از ارتکاب این اعمال نیز جلوگیری می‌شود.

رئیس حوزه علمیه معصومیه(س) شهرضا گفت: مانکن‌های برخی از مغازه‌ها و لوزام آرایشی در معرض دید عمومی قرار دارد که با شئونات جامعه اسلامی تعارض دارد و باید از عرضه آن جلوگیری شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.