سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۳ - چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

ورزشگاه ویژه بانوان در شهرستان شهرضا ساخته می‌شود

فرماندار شهرضا گفت: به دنبال ساخت ورزشگاه ویژه بانوان در شهرستان هستیم اما لازم است بانوان شهرضایی نیز با همفکری خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده شهرستان که با هدف بررسی مهمترین آسیب‌های اجتماعی زنان در شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: هر گروه از جامعه ممکن است آسیب‌ها و تهدیدهایی را داشته باشد که بهتر است از طرف متخصصانی از همان قشر این موارد را بررسی و تحلیل کرده و راهکار مناسبی ارائه دهند.

 وی با اشاره به اینکه به دلیل سابقه دیرینه فرهنگی و مذهبی بودن مردم شهرستان بی‌حجابی در شهرستان وجود ندارد، افزود: در دوران قبل از انقلاب پدیده بی‌حجابی تبلیغ می‌شد، اما بانوان شهرضایی پایبندی خود را به اصول و مبانی شرعی حفظ کرده و همچنان به حجاب پایبند بودند.

وی گفت: احیای فرهنگ و آداب و رسوم دیرینه به دلیل انطباق با تعالیم دینی و دستورات شرع مقدس اسلام و روحیات مردم، یکی از مهمترین عوامل بازدارنده از انحرافات اجتماعی محسوب می‌شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه دور شدن مردم جامعه از عادات و روش‌های صحیح زندگی مشکلات و معضلاتی را به همراه داشته که برطرف کردن آنها نیازمند وقت زیادی است، افزود: در زندگی سنتی ایرانی روش‌ها و آداب و رسومی وجود دارد که منطبق با خلق و خوی ایرانی و برگرفته از تعالیم اسلامی و فرهنگ صحیح زندگی بوده و باید این روش‌ها و اسلوب زندگی بار دیگر در زندگی امروز احیا و مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه راه رشد و پیشرفت هر کشوری در سایه دانایی است و این دانایی محقق نمی شود مگر در آموزش و افزایش دانش مردم است، بیان کرد: همه ما باید نسبت به آموزش زنان و دختران حساس بوده و برنامه‌های مدونی داشته باشیم، در این صورت می‌توانیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشیم.

گلابی با بیان اینکه باید با روش‌ها و مطالعات اجتماعی دقیق و علمی عوامل موثر در پیدایش و افزایش آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و با آنها مقابله کنیم، تصریح کرد: بانوان نیمی از جامعه جوان ما هستند که لازم است در بحث توانمندسازی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به آنها آموزش‌های لازم داده شود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی هر کدام از توانمندی و ظرفیت‌های بالایی برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی برخوردارند که اگر همه این ظرفیت‌ها با یکدیگر هم‌افزایی و همکاری داشته باشند، قادر هستیم بخش زیادی از آسیب‌های اجتماعی را در یک دوره زمانی مشخص از بین ببریم.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه انتقاد همواره سبب ایجاد پیشرفت در جامعه و اصلاح امور می‌شود، گفت: انتقاد باید سازنده، با هدف بهبود اوضاع، به دور از توهین و افترا و همراه با ارائه راهکار مناسب باشد، اگر همه افراد به اصول پایبند باشند مسائل و معضلات نیز برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه امروزه جوانان درگیر هجمه سنگین و شدید تبلیغات منفی و آسیب‌های اجتماعی هستند، تصریح کرد: نوگرایی و مدگرایی افرطی و بدون در نظر گرفتن همه جوانب و بدون داشتن اطلاع و دانش کافی درباره منبع و محتوای مدها، سبب گرایش انسان‌ها به جریانات مخربی است.

گلابی با بیان اینکه متأسفانه در هر کجا سخن از معضلات اجتماعی می‌شود ذهن‌ها به سوی اعتیاد و بی‌حجابی متمرکز می‌شود، گفت: همه معضلات اجتماعی به این موارد محدود نمی‌شود و مواردی مثل دروغگویی، غیبت، تقلب که در دین و مذهب ما نیز مورد تحریم واقع شده، در شمار آسیب‌های اجتماعی قرار دارد که باید با آنها مقابله شود.

وی با بیان اینکه اخلاق و آداب اسلامی زمینه جذب همه افراد را فراهم می‌کند، گفت: اگر با زبان خوش و اخلاق اسلامی و تعهد به کرامت انسانی، افراد را به نقص‌ها و ایراداتی که دارند مطلع و راهکار مناسب را نیز به آنها ارائه کنیم، در مدت زمان کوتاهی بسیاری از ناهنجاری‌های ‌اجتماعی کاسته می‌شود.

فرماندار شهرضا با تأکید بر ضرورت توسعه آموزش در راستای مبارزه با معضلات اجتماعی، گفت: جوامعی که به اهمیت مسئله آموزش پی برده و میزان آموزش پذیری را در مردم خود افزایش داده‌اند، با آسیب‌های اجتماعی کمتری مواجه بوده و در صورت ایجاد نوعی از این آسیب‌ها، به سادگی و با همکاری مردم می‌توانند با آن مقابله کنند.

وی با تأکید بر اینکه مردم شهرضا با بدحجابی و فساد موافق نبوده و اگر موارد غیر شرعی را مشاهده کنند به دلیل وظیفه‌ای که در امر به معروف و نهی از منکر دارند نسبت به آن تذکر می‌دهند، افزود: باید از ظرفیت و توان مردم مؤمن شهرضا برای اصلاح امور استفاده کنیم.

گلابی افزود: نیاز جامعه برای الگوسازی مناسب ایجاب می‌کند که از ظرفیت‌ بسیار بالای الگوهای دینی و مذهبی که سبک زندگی اسلامی را ارائه می‌دهد در جامعه نمود بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به امور بانوان همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های مسئولان شهرستان مطرح بوده، اظهارداشت: مجموعه پارک خاوران به عنوان محیطی مناسب در اختیار بانوان قرار گرفته و شهرداری در مجموعه باغ بانوان که به زودی به بهره برداری می‌رسد امکانات تفریحی خوبی را فراهم کرده است.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه به دنبال ساخت ورزشگاه ویژه بانوان در شهرستان هستیم اما لازم است بانوان شهرضایی نیز با همفکری خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند، گفت: آسیب‌های اجتماعی از معضلات اجتماعی محسوب می‌شود که ضروری است برای مقابله با این آسیب‌ها برنامه‌های مشخصی از سوی مسئولان ذی‌ربط تدوین شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.