سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۱ - شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

هیچ اعتبار دولتی برای هفته فرهنگی شهرضا اختصاص نیافته است

فرماندار شهرضا گفت: افرادی با شایعه سازی می‌گویند که برای برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده در حالی که هیچ اعتبار دولتی برای این منظور اختصاص نیافته است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر قرار داریم، گفت: از دو ماه پیش کارهای مقدماتی انتخابات در شهرستان آغاز شده و جلسات متعددی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تمامی ادارات موظفند امکانات و خودروهای خود را در اختیار هیئت نظارت و اجرایی انتخابات قرار دهند، افزود: کسانی که در ادارات شهرستان دارای سمت هستند و می‌خواهند نامزد شورای شهر شوند باید از هم‌اکنون کارها و پروژه‌هایی که در دست دارند را به سرانجام برسانند.

وی با بیان اینکه همه مسئولان باید در مراسم ۹ دی ماه شرکت کنند، گفت: حماسه ۹ دی نشان دهنده بصیرت، آگاهی و دشمن شناسی ملت ایران بود که در تاریخ ایران ماندگار شد و نشان داد که مردم همیشه آگاه  و در صحنه در تمامی امور نقش ارزنده و حضوری پرشور دارند.

فرماندار شهرضا با اشاره به دهه فجر، گفت: مسئولان باید پروژه‌هایی که تا دهه فجر تکمیل می‌شود را به اتمام برسانند تا در دهه فجر افتتاح شود و در راستای دهه فجر کمیته‌های ۱۶ گانه تشکیل شده و همه مسئولان باید سهمی در این دهه داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی شهرضا، اظهارداشت: برگزاری هفته فرهنگی در بحث فرهنگی تأثیر بسیاری داشت و به نوعی فرهنگ شهرضا برای نسل کنونی که ناشناخته مانده بود شناخته شد.

گلابی با بیان اینکه در طول این هفته از ۵۰ کتاب نوشته مؤلفان شهرضایی رونمایی شد، بیان کرد: با رونمایی از کتاب نویسندگان شهرضا مشخص شد که باید به کتاب‌خوانی اهمیت بیشتری قائل شویم چرا که سرانه کتابخانه در شهرضا بسیار پایین است.

وی با اشاره به اهدای ۲۳ هزار جلد کتاب نفیس اط سوی شهروند شهرضایی در صورت جانمایی مکانی برای نگهداری آن، بیان کرد: بسیاری از مسئولان شهرستان در مراسم‌های هفته فرهنگی شرکت کردند اما عده‌ای هم بی‌تفاوت از کنار آن گذشتند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه هفته فرهنگی واقعی هفته‌ای است که فرهنگ مهربانی، سخاوت و یاری را در بین مردم احیا کنیم، بیان کرد: افرادی با شایعه سازی می‌گویند که برای برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده در حالی که هیچ اعتبار دولتی برای این منظور اختصاص نیافته است.

وی تصریح کرد: در برگزاری مراسم‌های هفته‌ای که در آن سرداران شهید و دیگر رزمندگان و ایثارگران شهرستان شهرضا که بخش مهمی از فرهنگ ایثار و مقاومت مردم هستند، معرفی می‌شوند و یا رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب نویسندگان شهرضایی و یا معرفی عالمان و دانشمندان بزرگ این شهرستان هیچ اعتبار دولتی هزینه نشده است.

گلابی با تأکید بر اینکه ادارات باید گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه کنند، افزود: اعتبارات به صورت اوراق بهادار اعلام شده و باید روستای ادارات پیگیری کنند اگر دنبال نشود ادارات شهرستان از تخصیص اعتبار محروم می‌شوند.

خشکسالی مهمترین مشکل عشایر شهرستان شهرضا است

رئیس امور عشایر شهرضا در ادامه جلسه، گفت: شهرستان شهرضا دارای ۶ خانوار عشایری با ۳۵۰۰ نفر جمعیت و ۷۵ هزار دام است و جزو شش شهرستان عشایرنشین استان است.

ایرج دهقان با بیان اینکه هر چادر عشایرنشین یک کارگاه تولیدی است، گفت: لایروبی و مرمت قنوات، خط انتقال آب کشاورزی با لوله، ایجاد استخر ذخیره آب کشاورزی، اجرای خط انتقال آب شرب با استفاده از لوله از جمله اقدامات این اداراه برای عشایر است.

 وی با اشاره به اینکه با اعتباری بیش از ۸۶۰ میلیون ریال منابع ذخیره آب شرب انسان و دام برای عشایر تکمیل و احداث شد، بیان کرد: متأسفانه به دلیل خشکسالی‌های مداوم آب‌رسانی سیار اصلی‌ترین وظیفه این اداره شده است و امسال با اعتبار ۹۸۰ میلیون ریال آب‌رسانی انجام شده است.

رئیس اداره امور عشایر شهرضا با اشاره به تحویل پکیج‌های خورشیدی به عشایر با اعتبار ۲۳۰ میلیون ریال، گفت: با اعتبار ۹۶ میلیون ریال جاده‌های عشایری تیغ‌زنی و مرمت شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.