سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۵۴ - پنج شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

صیانت از حقوق شهروندی لازمه حفظ کرامت انسانی است

فرماندار شهرضا گفت: صیانت از حقوق شهروندی لازمه حفظ کرامت انسانی است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی صبح امروز در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و دفاع از حقوق شهروندی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی در شهرضا، اظهارداشت: در معرفی شهرضا هفته فرهنگی نخستین گام بود.

وی با انتقاد از مدیرانی که در مراسم هفته فرهنگی شهرضا شرکت نکرده بودند، گفت: مدیرانی که در مراسم گرامیداشت فرهنگ شهرستان شرکت نکردند، فکر می‌کنند که اگر در محافلی که برای گرامی‌داشت هنر و فرهنگ مردم یک شهرستان برگزار شده شرکت کنند به طرفداری از جناح خاصی محکوم می‌شوند باید بدانند که فرهنگ، مقوله‌ای فراجناحی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ مسئله‌ای جناحی و خطی نیست، افزود: شرکت در مراسم هفته فرهنگی شهرضا پاسداشت از حریم و حرمت شهرستان است و شرکت در جلسات مرتبط با سیاست نیست.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه جامعه بدون فرهنگ هویت ندارد، بیان کرد: افرادی با شایعه سازی می‌گویند که برای برگزاری برنامه‌های هفته فرهنگی ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده در حالی که هیچ اعتبار دولتی برای این منظور اختصاص نیافته است.

وی تصریح کرد: در برگزاری مراسم‌های هفته‌ای که در آن سرداران شهید و دیگر رزمندگان و ایثارگران شهرستان شهرضا که بخش مهمی از فرهنگ ایثار و مقاومت مردم هستند، معرفی می‌شوند و یا رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب نویسندگان شهرضایی و یا معرفی عالمان و دانشمندان بزرگ این شهرستان هیچ اعتبار دولتی هزینه نشده است.

گلابی با تأکید بر اینکه باید اصل فرهنگ شهرضا را زیر سئوال نبریم، تصریح کرد: افراد حق ندارند به دلیل مصالح شخصی اصل برنامه‌ای که برای معرفی جایگاه فاخر مردم یک شهرستان برگزار شده را زیر سئوال ببرند.

وی با بیان اینکه هفته فرهنگی یعنی اینکه فرهنگ گفتاری و رفتاری خود را اصلاح کنیم، گفت: هفته فرهنگی واقعی هفته‌ای است که بدانیم چگونه با یکدیگر مسالمت‌آمیز برخورد کنیم.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه صیانت از حقوق شهروندی لازمه حفظ کرامت انسانی است، بیان کرد: حقوق شهروندی یک حقوق متقابلی بوده که روابط مردم را با دولت تبیین کرده و از سوی دیگر وظایف دولت را نسبت به مردم و نوع همکاری و تعامل مردم با دولت را تبیین می‌کند.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای حقوق شهروندی در ادارات شهرستان، همایش‌ها و تشکیل کمیته صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی گام‌های مؤثری در راستای ارتقای عملکرد دستگاه‌های اجرایی شهرستان در زمینه صیانت از حقوق شهروندی است.

تجهیز ۲۰ کانون فرهنگی، هنری روستایی در شهرضا

بخشدار مرکزی شهرضا در ادامه جلسه با ارائه گزارش عملکرد بخشداری در حوزه صیانت از حقوق شهروندی در روستاهای شهرضا، گفت: شهرستان شهرضا دارای ۲۳ روستای دارای سکنه است و اقدامات خوبی بعد از انقلاب در راستای محرومیت‌زدایی در روستاهای شهرستان انجام شده است.

محسن یونسی با بیان اینکه ۲۱ روستا دارای دهیاری است، افزود: احداث و تکمیل ساختمان دهیاری‌ها، آزادسازی و زیرسازی آسفالت معابر روستایی، نامگذاری معابر روستایی و ساخت و تکمیل پارک و بوستان‌های کودک در روستاهای شهرضا بخشی از خدمات عمرانی در بخش مرکزی روستاهای شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد روستاها از ساختمان مجهز دهیاری با امکانات کامل برخوردار هستند، بیان کرد: حداقل‌های بهداشتی مانند وجود غسال‌خانه و آرامستان در روستاهای بخش مرکزی وجود دارد.

بخشدار مرکزی شهرضا با اشاره به وجود ایستگاه آتش‌نشانی با تجحهیزات کامل در روستای اسفرجان، بیان کرد: ۲۰ کانون فرهنگی روستایی داریم که تا پایان سال با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشداری تجهیز می‌شوند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.