سرویس: اجتماعی ۱۵:۱۰ - چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵

رئیس اتاق اصناف شهرضا:

مردم سهامدار شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا می‌شوند

رئیس اتاق اصناف شهرضا گفت: به زودی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا تأسیس می‌شود و نیم درصد از جمعیت مردم شهرضا می‌توانند مؤسس این شرکت باشند.

به گزارش شهرضانیوز، ابراهیم سبزواری در جلسه علنی شورای شهر که با هدف تعامل و همفکری شورای اسلامی شهر با اتاق اصناف در راستای مسائل و مشکلات شهر برگزار شد، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اتاق اصناف برگزاری جلسه با مسئولان ادارات و ارگان‌ها در راستای برطرف شدن مشکلات شهر است، اظهارداشت: به زودی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرضا تأسیس می‌شود این شرکت تعاونی مربوط به خود شهرضا است.

وی با بیان اینکه باید نیم درصد از جمعیت مردم شهرضا مؤسس این شرکت باشند، گفت: هر نفر می‌تواند سه سهم بگیرد و تمام ارگان‌های دولتی می‌توانند در این شرکت در راستای آبادانی شهر سهیم شوند.

رئیس اتاق اصناف شهرضا با بیان اینکه با تأسیس این شرکت تمام کارهای عمرانی شهر به خود مردم شهرضا بازمی‌گردد، افزود: درصدد هستیم از کارهای کوچک آغاز کنیم و فاضلاب شهر را از طریق این شرکت و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سرمایه‌داران شهر تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه بافت قدیمی شهر فراموش شده، بیان کرد: در صورت بروز حوادث غیرمترقبه بافت قدیمی شهر با مشکل جدی روبه‌رو می‌شود و باید بافت قدیم متحول شود.

سبزواری با انتقاد از اینکه پروژه‌های عمرانی شهر چرا باید به دست پیمانکاران خارج از شهرضا باشد، اظهارداشت: مسکن مهر شهرضا باید توسط پیمانکاران شهر ساخته می‌شد تا کیفیت کار بالا باشد.

وی با بیان اینکه شعار سال را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم، تصریح کرد: اتاق اصناف با اتحادیه‌های تحت پوشش و ۸ هزار کسبه در خدمت مردم و مسئولان است و در راستای بهداشت مردم شهر برنامه دارد.

دام‌فروشی‌های سطح شهر به میدان دام منتقل می‌شوند

رئیس اتاق اصناف شهرضا با اشاره به اینکه دام‌فروش‌ها در سطح شهر پراکنده هستند، بیان کرد: وضعیت دام‌فروش‌های سطح شهر بهداشت مردم شهر را در معرض تهدید قرار داده بنابراین در اسرع وقت باید ساماندهی و جمع‌آوری شوند و به میدان دام شهرضا منتقل شوند.

وی با بیان اینکه اتاق اصناف شهرضا آماده تحویل گرفتن میدان دام است، گفت: میدان دام شهرضا باید به صنوف خود بازگردد، شهرداری و شواری شهر باید بر تکمیل امکانات نظارت کنند.

سبزواری با بیان اینکه میدان میوه و تره‌بار با هماهنگی فرمانداری ۲۲ بهمن افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: برای رفاه حال مردم با خارج شده میدان میوه از داخل شهر قسمتی از میدان میوه فعلی به عنوان بازارچه تره‌بار، مرغ و ماهی و مواد غذایی تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های شهرستان صنایع دستی است، گفت: درصددیم بازارچه صنایع دستی را در شهرک صنایع دستی ایجاد کنیم در این شهرک ۱۰ هزار مترمربع زمین برای قالی‌بافان درخواست داده‌ایم تا قالی‌بافی در منازل جمع‌آوری و در شهرک صنایع دستی گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه فاصله صنفی و سابقه کار برای اخذ پروانه برداشته شد، افزود: هر کس در سطح شهر توانایی ایجاد شغل داشته باشد اتاق اصناف به او پروانه کسب می‌دهد.

صدور ۵۵۰ پروانه کسب در سال ۹۵

رئیس اتاق اصناف شهرضا بیان کرد: امسال تاکنون ۵۵۰ پروانه کسب صادر کرده‌ایم و در مدت دو ماه گذشته ۳۰۰ واحد صنفی بدون پروانه را با پیامک اخطار داده‌ایم که در صورت عدم اقدام مغازه‌داران، اقدام قانونی می‌کنیم.

وی اظهارداشت: اتاق اصناف با همکاری شهرداری تا سال ۹۰، عوارض را به حساب شهرداری واریز می‌کرد و ۶ درصد از عوارض به اصناف بازمی‌گشت که بعد از سال ۹۰ لغو شد.

سبزواری با بیان اینکه با توجه به رکود بازار حق عضویت‌ها را افزایش نداده‌ایم، تصریح کرد: هزار نفر از بانوان و آقایانی که در صنایع دستی فعالیت می‌کنند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه جمعه بازار شهرضا ۱۲ سال است که تحت نظر اوقاف است، گفت: سه سال است که اتاق اصناف بر جمعه بازار شهرضا نظارت و مشاغل را ساماندهی کرده تا در درجه اول خود کسبه شهرضا غرفه داشته باشند، بیش از ۸۰ درصد از غرفه‌داران جمعه بازار کسبه بومی شهر هستند که در گذشته ۳۰ درصد بود.

۳۰۰ واحد صنفی در شهر ک امیرکبیر مستقر هستند

رئیس اتاق اصناف شهرضا با اشاره به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر، اظهارداشت: ۳۰۰ واحد صنفی در این شهرک مستقر هستند اما مردم برای تعمیرات جزوی به این شهرک مراجعه نمی‌کنند.

وی افزود: در این شهرک ۲۲ هکتار زمین فروخته شده اما هیچ امکاناتی داده نشده، فاز ۳ آن فاقد گاز، تلفن و برق، زیرگذر و فاقد امنیت است و اصناف به دلیل نبود زیرساخت‌ها و امکانات به آنجا مراجعه نمی‌کنند.

سبزواری با بیان اینکه باید یک چهارراه قبل از ترمینال کامیونداران برای تردد در این شهرک ایجاد شود، بیان کرد: برای سلامت و امنیت در این شهرک باید اقدامات اساسی انجام داد.

وی با بیان اینکه اگر شهرک امیرکبیر برای واحدهای صنفی است باید به اتاق اصناف واگذار شود، اظهارداشت: در حال حاضر حدود ۸۰۰ واحد در سطح شهرستان بدون پروانه کسب فعالیت می‌کنند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.