سرویس: اجتماعی ۱۵:۰۸ - چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵

رئیس شورای شهر:

بازارچه‌های محلی در راستای کاهش ترافیک در مرکز شهر شهرضا ایجاد می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: ایجاد بازارچه‌های محلی در نقاط مختلف شهر در راستای کاهش ترافیک و تردد در مرکز شهر شهرضا در دستورکار شورای اسلامی شهر شهرضا است.

به گزارش شهرضانیوز، علی احمدی در جلسه علنی این شورا با هدف تعامل و همفکری شورای اسلامی شهر با اتاق اصناف در راستای مسائل و مشکلات شهر، اظهارداشت: اقداماتی برای شهرستان در راستای بهبود مبلمان و زیبایی شهر با اتاق اصناف انجام شده است.

وی با اشاره به انتقال دام‌فروشان به میدان دام، افزود: از سال‌های قبل بحث دام‌فروشان به میدان دام مطرح بوده که با تکمیل این میدان توسط شهرداری تصمیم داریم این میدان را به اتاق اصناف شهرضا واگذار کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا با اشاره به انتقال میدان میوه به محل جدید، گفت: انتقال میدان میوه به محل جدید دغدغه شورا و اتاق اصناف است با انتقال میدان میوه، بخشی از محل کنونی آن به بازارچه میوه و تره‌بار تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به انتقال مشاغل مزاحم به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر، بیان کرد: انتقال مشاغل مزاحم به‌ویژه در و پنجره ساز براساس ماده ۵۵ بند ۲۰ شهرداری باید این مشاغل به شهرک امیرکبیر منتقل شوند.

احمدی با بیان اینکه ایجاد بازارچه‌های محلی در مناطق مختلف سبب کاهش ترافیک در مرکز شهر می‌شود، افزود: شهرک سروستان با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد بازارچه است و ساکنان آن مجبور هستند برای خرید روزانه به مرکز شهر مراجعه کنند و باید در این منطقه بازارچه محلی راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه ایجاد بازارچه‌های محلی در مناطق مختلف شهر در دستورکار شورای شهر شهرضا است، بیان کرد: در منطقه پانصددستگاه برای ایجاد بازارچه محلی زمین آن آماده است.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا افزود: اگر در شهرک‌های اطراف بازارچه‌های محلی راه‌اندازی شود، بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر برطرف می‌شود که در این راستا شرکت تعاونی اتاق اصناف می‌تواند کمک کند.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه گفت: بیش از ۸۵ درصد از صنف دروپنجره‌ساز در گذشته زمین در شهرک صنعتی امیرکبیر گرفته‌اند و منتظر هستند تا به صورت دسته‌جمعی به این شهرک منتقل شوند.

مهدی صالحپور بیان کرد: تمام کسانی که زمین در شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر گرفتند باید از شهر خارج شوند و شورا و شهرداری آمادگی دارند کسانی که فاقد زمین هستند را پرونده آنها را در اولویت قرار دهند.

۳میلیارد تومان شهرداری برای میدان عرضه دام هزینه کرده است

عضو دیگر شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه، افزود: ۳میلیارد تومان شهرداری برای میدان عرضه دام هزینه کرده و باید دام‌فروشان از میدان طالقانی که یکی از ورودی‌های اصلی شهر است خارج شوند.

شاکرم فرهمندیان با بیان اینکه باید بررسی شود که اتاق اصناف می‌تواند مدیریت میدان دام را در دست بگیرید، گفت: در بحث بهداشت و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و زیبایی شهر دام‌فروشان باید در اسرع وقت منتقل شوند.

عضو دیگر شواری اسلامی شهر شهرضا با بیان اینکه باید ترتیبی اتخاذ شود تا پروژه‌های عمرانی شهر به پیمانکاران ساختمانی در شهرضا داده شود، افزود: در برخی از موارد پیمانکارانی که از خارج از شهرستان پروژه‌ای را برداشته‌اند ضررهایی را به مردم وارد کرده‌اند.

منصوره السادات صفوی با بیان اینکه عوارض کسب و پیشه را می‌توان با همکاری اصناف جمع‌آوری و به حساب شهرداری واریز کرد، گفت: در سال گذشته ۵ میلیارد تومان از سازمان همیاری‌های شهری برای شهرداری شهرضا تجهیزات خریداری کردیم باید از سوی اصناف کسبه مورد اطمینان به شهرداری معرفی شوند تا سرمایه از شهرضا خارج نشود.

جمعه بازار یکی از مشکلات بزرگ شهر است

عضو دیگر شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه دام‌فروشان به یک مشکل اجتماعی تبدیل شده‌اند، گفت: سرانه بودجه شهرضا به ازای هر نفر ۳۰۰هزار تومان است در حالی که سرانه شهرهای مجاور ۸۵۰ هزار تومان است و باید بر اساس این بودجه بازارچه محلی ایجاد کنیم تا مشکلات ترافیک شهر را به حداقل برسانیم.

فضل‌الله علی‌نژاد با بیان اینکه ورودی‌های هر شهر چشم و چراغ آن شهر است، اظهارداشت: ورودی شهرضا از سمت شیراز، سمیرم و اصفهان مشکل دارد، جمعه بازار یکی از مشکلات بزرگ شهر است که در پایان هفته نظم شهر را بر هم زده باید جایگاه جدیدی برای جمعه بازار تعریف شود.

وی با بیان اینکه قلیان‌ها باید از سطح قهوه‌خانه‌های شهر جمع‌آوری شود چرا که سبب بیماری‌های قلبی عروقی و تنفسی می‌شود، گفت: بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) فاقد icu است و باید به شهرهای اطراف ارجاع دهیم بنابراین ضرورت جمع‌آوری قلیان از سطح قهوه‌خانه‌ها احساس می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.