سرویس: اجتماعی ۱۶:۲۴ - سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

مراسم‌های دهه فجر در شهرضا در تراز و شایستگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

فرماندار شهرضا گفت: مراسم‌های دهه فجر در شهرستان شهرضا در تراز و شایستگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و مردم شهرستان در مراسمات دهه فجر حماسه آفرینی می‌کنند.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در ستاد دهه فجر شهرستان با بیان اینکه عزت و سربلندی که امام خمینی(ره) به مردم هدیه کرد سبب شد امروز با اقتدار در مسیر پیشرفت و توسعه کشور در همه زمینه‌ها گام برداریم، اظهارداشت: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود شهرستان به ویژه ظرفیت‌های فرهنگی باید برای برگزاری ویژه برنامه‌های دهه فجر استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بهتر از سالیان گذشته برگزار شود، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم تا در این ایام دین خود را به انقلاب، شهدای جنگ تحمیلی، امام خمینی(ره) و ولایت فقیه ادا کنیم.

فرماندار شهرضا با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم دهه فجر، افزود: گرامیداشت دهه فجر به منزله اجر نهادن به ۱۵ سال مبارزات امام خمینی(ره) و مردم انقلابی ایران است که با فداکاری مشقت و جانبازی بسیار به ثمر رسیده است.

وی خطاب به مسئولان شهرستان، افزود: مسئولان باید در کنار برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی عملکرد خود را در قالب نشست مردمی و یا ارائه بروشور بیان کنند.

گلابی بیان کرد: مسئولان باید در مراسم‌ها و مناسبت‌هایی که در طول سال برگزار می‌شود بیشتر حضور داشته باشند، بین دولت و مردم جدایی نیست باید در همه مناسبت‌های مختلف دینی و انقلابی مردم و مسئولان در کنار یکدیگر حضور داشته باشند.

وی همدلی و اتحاد در دهه فجر امسال باید سرلوحه فعالیت‌های دست‌اندرکاران برگزاری ایام دهه فجر باشد، گفت: دهه فجر دهه‌ای فرهنگی است و اگر تبلور آن را در موضوعات فرهنگی انجام دهیم به نفع ما است و اگر از این پتانسیل استفاده کنیم بهانه‌ای برای گفتمان فرهنگی و تبیین گفتمان مقام معظم رهبری و امام (ره) می‌شود.

فرماندار شهرضا با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»، افزود: باید از هر فرصتی برای تبیین اصول اقتصاد مقاومتی و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کنیم و دهه فجر و سایر مناسبت‌های انقلابی بهترین زمان برای این اقدام است.

وی گفت: ایثار رزمندگان و جانبازان و شهدایی که جان خود را در راه حفظ کشور و اسلام فدا کردند امروز ایران را در منطقه به عنوان کشوری امن و پر افتخار مطرح کرده و در اینگونه مناسبت‌ها باید این موارد برای مردم تشریح و تبیین شود.

گلابی با بیان اینکه در شهرضا هیئات مذهبی با حضور گسترده خود سبب رونق مراسم‌های دینی و انقلابی می‌شوند، اظهارداشت: این یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهرستان شهرضا است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امسال نیز همانند هر ساله مراسم‌های دهه فجر در شهرستان شهرضا در تراز و شایستگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و مردم شهرستان در مراسمات دهه فجر حماسه آفرینی می‌کنند.

معاون فرماندار شهرضا در این جلسه عنوان کرد: کسب رضایتمندی مردم مهمترین هدف ارائه خدمات مختلف به مردم است و به همین دلیل باید با جدیت مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

محمد حسین داراب بیان کرد: تجربه برگزاری مراسم‌های مختلف در شهرستان نشان داده است که باید از مشارکت مردمی استفاده کنیم زیرا حجم گسترده کار ادارات مانع از آن می‌شود که نهادهای دولتی بتوانند به تنهایی اینگونه مراسمها را برگزار کنند.

بخشدار شهرضا نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت تبیین ارزش‌های انقلابی برای مردم به ویژه نسل‌های نوجوان و جوان کشور، تصریح کرد: در شرایط فعلی در کنار هجمه‌هایی که عناصر ضد انقلاب در خارج از کشور بر علیه ارزش‌های انقلابی انجام می‌دهند، در داخل کشور نیز عده‌ای با استفاده از فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به اعتقادات انقلابی مردم هستند و به همین دلیل لازم است با در هر فرصتی برای مقابله با انتشار این شبهات و پاسخگویی به آنها اقدام شود.

تشکیل ۱۵ کمیته به عنوان زیر مجموعه ستاد برگزری مراسم‌های دهه فجر

 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید از سوء استفاده تبلیغاتی برخی از افراد از مراسمهای دهه فجر جلوگیری شود.

مرتضی ملکیان با اشاره به تشکیل ۱۵ کمیته به عنوان زیر مجموعه ستاد برگزری مراسم‌های دهه فجر اظهار داشت: نباید اجازه دهیم که برنامه‌های دهه فجر دولتی و اداری شود، همه این برنامه‌ها باید با محوریت مردم اداره شود زیرا انقلاب اسلامی با حمایت همه جانبه مردم به پیروزی رسید.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.