سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۲ - سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

مسئولان باید با واقع‌نگری به حرف دل مردم گوش دهند

امام جمعه شهرضا گفت: مسئولان باید با واقع‌نگری به حرف دل مردم گوش دهند و مشکلات آنها را بررسی کنند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام یعقوبی عصر امروز در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان شهرضا که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه تغییرات به وجود آمده در در جامعه اسلامی که منجر به تشکیل حکومت اسلامی به رهبری مرجعیت شیعه شد را باید برای مردم بیان کرد، اظهارداشت: باید زمینه‌های انقلاب برای همه مردم به ویژه برای نسل‌های جوان و نوجوان تشریح و تبیین شود.

وی با بیان اینکه روح دهه فجر، میثاق است و سیاست‌ها باید به گونه‌ای تنظیم شود که میثاق عمومی نسبت به ارزش‌ها و ماهیت انقلاب انجام شود، افزود: مسئولان باید رضایت مردم را کسب کنند تا آرزوی دوام نظام را داشته باشند، اگر حضور مردم در راهپیمایی‌ها با رغبت باشد اینگونه اقدامات ماندگار می‌شود اما اگر ظاهری باشد، سودی ندارد.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه دهه فجر تجدید عهدی با شهدا و افق انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی، مدل احیای انقلابی‌گری است که با راز و رمز اسلام، روحانیت و امام باید در دهه فجر، استمرار و استحکام یابد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید برای احیای روحیه انقلابی در بین مردم تلاش کنند تا همه افراد همانند دوران آغاز پیروزی انقلاب اسلامی برای رضای خدا و با شور و اشتیاق در صحنه حاضر شوند، اظهارداشت:

حجت‌الاسلام یعقوبی با تاکید بر حفظ و حراست از ارزش‌ها و آرمان های انقلاب اسلامی، گفت: تداوم راه و مسیر ترسیم شده امام راحل و شهیدان بسیار با اهمیت و ضروری است که وظیفه همه نهادها است که در این امر تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ما با ترویج و تعمیم انقلاب و انتقال اندیشه‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب توانسته‌ایم این انقلاب را مقتدرانه حفظ کنیم، گفت: تنها انقلابی که قدرتمند و با اقتدار در دنیا پابرجا و استوار مانده و می‌ماند، انقلاب ایران اسلامی است که همه ما به عنوان کسانی که در این انقلاب سهم و نقش داشته اند، شاهد و ناظر این اقتدار در دنیا هستیم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید با واقع‌نگری به حرف دل مردم گوش دهند و مشکلات آنها را بررسی کنند، تصریح کرد: اگر به مردم کمک بشود خدا هم به همه کمک می‌کند تا مشکلات به مرور زمان برطرف شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه در منطقه خاورمیانه دشمنان به شکست در برابر جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرده‌اند، افزود: این شکست ناشی از بُعد نظامی کشور است که بسیار مهم و قابل توجه است اما باید به بدنه جامعه اسلامی هم توجه کنیم و بیشتر به آن اهمیت دهیم.

وی بیان کرد: برای همه افراد لازم است که برنامه‌های جامعی برای جشن‌های پیروزی انقلاب داشته باشند، باید زمینه حضور نیروهای مردمی را فراهم کنیم چون انقلاب اسلامی، حرکتی مردمی بود، این جشن‌ها سبب ایجاد نشاط و شادابی در جامعه می‌شود.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.