سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۵۵ - دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

کم کاری در خدمت رسانی به مردم قابل توجیه نیست

فرماندار شهرضا گفت: کم کاری در خدمت رسانی به مردم قابل توجیه نیست و به همین منظور هر یک از مدیران و کارکنان اداری وظیفه دارند با تمام توان برای رفع مشکلات مردم و خدمت به آنها تلاش کنند

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با انتقاد از عدم انجام برخی از مصوبات جلسات شهرستانی توسط برخی از مدیران، اظهارداشت: مصوبات جلسات شهرستانی در راستای ارائه خدمات بهینه به مردم و ارتقاء سطح کیفیت این خدمات است و به همین دلیل باید با جدیت اجرا شود.

وی با بیان اینکه ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه در گرو تلاش همگانی و احساس مسئولیت آحاد مردم علی الخصوص مسئولین دست اندر کار است، افزود: برای ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی مردم باید همکاری‌ها و هماهنگی‌ها گسترش یافته و تضمین سلامت و امنیت غذایی جامعه در گرو اجرای دقیق مصوبات این کارگروه است.

فرماندار شهرضا با اشاره به اهمیت تعامل و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از بیماری‌های شایع در فصول سال، گفت: مراکز بهداشتی و درمانی و همه دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کنند تا بهترین شرایط را برای سلامت جامعه مهیا کنند .

وی با تأکید بر اینکه کم کاری در خدمت رسانی به مردم قابل توجیه نیست و به همین منظور هر یک از مدیران و کارکنان اداری وظیفه دارند با تمام توان برای رفع مشکلات مردم و خدمت به آنها تلاش کنند، بیان کرد: دولت تدبیر و امید در بخش های سلامت اقدامات بسیار مهمی انجام داد و این روند باید در شهرستان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر مصوبات کارگروه با همکاری همه اعضا اجرایی شود، تأثیر بسزایی در پیشگیری از هرگونه بیماری در سطح شهرستان دارد، افزود: زمانی یک جامعه به توسعه همه جانبه و پیشرفت دست پیدا می‌کند که همه افراد آن جامعه خواستار پیشرفت باشند به همین دلیل مدیران اجرایی باید در رأس امور و خدمات رسانی به مردم، همه تلاش خود را به کار ببندند.

گلابی با اشاره به خدمات مفید شبکه دامپزشکی شهرستان در جلوگیری از شیوع بیماری‌های دام و طیور، گفت: عملکرد خوب این شبکه سبب شد که از ایجاد کانون‌های بیماری در مراکز پرورش دام در شهرستان جلوگیری و از خسارت زیاد به دامداران جلوگیری شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ایراپن برای نخستین بار در کشور در شهرستان شهرضا، افزود: طرح ایراپن در شهرضا با جدیت در حال انجام است و تاکنون نتایج خوبی نیز به دنبال داشته اما حفظ سلامتی مردم اقدامی دوجانبه است که نیمی از آن بر عهده مردم قرار دارد، به همین دلیل مردم هم باید با احساس نگرانی درباره وضعیت سلامتی خود به مراکز درمانی مراجعه و از امکانات این طرح استفاده کنند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه همانگونه که هفته فرهنگی شهرضا برگزار و با ستقبال خوب مردمی همراه بود، در آینده نزدیک هفته سلامت شهرضا نیز برگزار می‌شود، اظهارداشت: هفته سلامت، فرصتی است که با فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی مناسب، با تلاش در راستای ارتقای سلامت، زمینه یک عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت فراهم شود.

وی با تأکید بر اهمیت و جایگاه سلامت و نقش انسان سالم در توسعه پایدار پرداخت ضرورت برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های مفید در راستای فرهنگ سازی سلامت، گفت: سلامت مردم موضوعی مهم و حساس است که باید در این راستا از ظرفیت‌های مختلف برای ارتقای سلامت استفاده کرد تا بهبود هرچه بیشتر وضعیت بهداشتی شهرستان را شاهد باشیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.