سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۵۹ - سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد؛

تربیت نسل دانش آموزان آشنا به قرآن به کمک مدرسه القرآن در شهرضا

استاد حوزه و دانشگاه گفت: دوره‌های تربیت مربی این مرکز که در یک دوره ۲ ساله و در ۳۶ واحد مردان و زنان در زمینه‌های تخصصی علوم قرآنی آموزش می‌بینند، یک دوره بسیار باارزش است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در مراسم افتتاخ پنجمین شعبه مدرسه القرآن با بیان این که ما نسبت به قطع چند لحظه‌ای امکانات رفاهی مانند آب یا برق به‌شدت به جنب‌وجوش می‌افتیم، تصریح کرد: آیا ما نسبت به غیبت ۱۲ قرنی امام زمان و صاحب خود نیز این‌گونه به جنب‌وجوش می‌افتیم؟

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به خطبه‌های امام حسین (ع) در شب عاشورا در بین یاران خود، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در شب عاشورا بیعت را از اصحاب خود برداشتند و فرمودند هرکجا می‌خواهید بروید، اما این در صورتی است که برای جذب حتی ۱ یاور نیز تلاش می‌کردند و ناله هل من ناصر سر می‌دادند.

وی افزود: سیدالشهدا (ع) با این سؤال و پاسخ اصحاب که از قبل نیز قابل پیش‌بینی بود بصیرت آن‌ها را به رخ ما کشیدند.

موسوی با بیان این که همه مردم شهرستان به مدرسه القرآن مدیون هستند، عنوان کرد: امام حسین (ع) با این جملات در شب عاشورا متذکر شدند که این شما هستید که به امام نیاز دارید و امام (ع) احتیاجی به اصحاب ندارند.

وی بیان کرد: قرآن کریم در همین رابطه نیز همه ما را دعوت کرده است که در راه خدا انفاق کنیم؛ اگر بخل ورزیدیم این خداوند نیست که ضرر می‌کند، بلکه این ما هستیم که ضرر می‌کنیم؛ همان‌گونه که هرکس دست به سمت کشتی امام حسین (ع) دراز کرد، نجات پیدا می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه خداوند را تنها غنی و بی‌نیاز مطلق دانست و عنوان کرد: مقام معظم رهبری در هفته گذشته در دیدار با مردم اصفهان در وصف مردم استان فرمودند، مردم اصفهان اگرچه در زندگی شخصی اهل قناعت هستند، اما در هزینه کردن برای معنویات همیشه پیشتاز بوده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت مدرسه القرآن از سال ۶۲ تاکنون، گفت: مدرسه القرآن از یک کلاس در حسینیه سادات شهرضا امروز به ۷ شعبه در شهرضا رسیده و از صبح زود تا شب چه در ایام تحصیل و چه در تابستان مشغول به فعالیت است.

موسوی ادامه داد: در ایام تابستان جوان‌ترین نماز جماعت شهر و با جمعیتی بیشتر از بسیاری از مساجد شهر در مدرسه القرآن برگزار می‌شود.

وی فعالیت‌های برگزارشده در مدرسه القرآن را کم‌نظیر دانست و افزود: دوره‌های تربیت مربی این مرکز که در یک دوره ۲ ساله و در ۳۶ واحد مردان و زنان در زمینه‌های تخصصی علوم قرآنی آموزش می‌بینند، یک دوره بسیار باارزش است.

وی افزود: البته در شهرضا به کمک مدرسه القرآن نسل دانش آموزان آشنا به قرآن در حال تربیت هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.