سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۰ - یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

نماز سبب ایجاد و تقویت معنویت در جامعه می‌شود

امام جمعه شهرضا گفت: نماز سبب ایجاد و تقویت معنویت در جامعه می‌شود، فرد نمازگزار خدا را بر اعمال خود حاضر می‌داند بنابراین گرفتار آسیب‌های اجتماعی نمی‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی عصر امروز در جمع دانش‌آموزان مدرسه شهید قدوسی شهرضا با اشاره به آغاز امامت امام زمان(عج)، اظهارداشت: در روز هشتم ربیع الأول امام عسکری(ع) به شهادت رسیدند و از همان زمان امامت امام زمان(عج) نیز آغاز شده، زیرا نباید زمین از حجت الهی خالی شود اما به این دلیل که مردم فرصت کافی برای عزاداری شهادت یک امام و برگزاری مجالس جشن برای آغاز امامت جانشین ایشان داشته باشند، این دو مراسم در دو روز متفاوت قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه لازم است در دوران غیبت با مطالعه و درک صحیح از مبانی امامت، جایگاه امامت را بشناسیم، افزود: ثبات قدم در اعتقاد به امامت در دوران غیبت اهمیت بیشتری دارد و به همین دلیل افراد باید همواره اصول اعتقادات خود را در این زمینه تقویت کنند.

امام جمعه شهرضا گفت: هرچه انسان ارتباط خود را با خدا و امامان(ع) بیشتر کند، از گزند آفات محفوظ می‌ماند و شخص منتظر باید در انجام دادن اوامر الهی، عمل به واجبات و ترک محرمات کوشا باشد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان جامعه باید در کنار مطالعه دروس خود زندگی امام زمان(عج) و دوران غیبت صغری و کبری را مطالعه کنند، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا در دوران غیبت بر اعتقادات خودمان ثابت قدم باشیم و به گفته‌ها اکتفا نکنیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه همه دانش آموزان و خانواده‌های آنها در جامعه اسلامی باید اهل نماز باشند، بیان کرد: در واقع بنای اصلی در زمینه اعتقادات اسلامی بر این است که همه افراد اهل نماز هستند، در روایتی از امام موسی کاظم(ع) وارد شده است که ایشان فرمودند اگر مدتی را با یک نفر همراه بودید و او برای مدتی از شما جدا شد، احتمال بدهید که برای اقامه نماز رفته است.

وی با اشاره به بخش‌هایی از پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به اجلاس نماز ، اظهارداشت: ایشان در این پیام سفارش کردند که باید با استفاده از اقامه فریضه نماز و ترویج فرهنگ آن، با آسیب‌های اجتماعی مقابله کنیم، زیرا نماز سبب ایجاد و تقویت معنویت در جامعه می‌شود، فرد نمازگزار خدا را بر اعمال خود حاضر می‌داند بنابراین گرفتار آسیب‌های اجتماعی نمی‌شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ترویج فرهنگ نماز را وظیفه‌ای همگانی دانستند و از آحاد جامعه به ویژه روحانیان و معلمان خواستند تا در این زمینه بیشتر تلاش کنند، گفت: ما هنوز به آرمان‌های اسلامی در مورد نماز نرسیده‌ایم، باید به جایی برسیم که همه افراد جامعه در وقت نماز به صفوف جماعت پیوسته و اقامه نماز اول وقت را بر هر چیزی ترجیح دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از لذت‌های یک مومن اهمیت به نماز و مناجات با حضرت حق است چرا که نماز سبب طهارت و روشنی دل انسان‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر بهره‌گیری از معرفت و ایمان دینی و تحصیل علم، بیان کرد: شما دانش‌آموزان باید جایگاه علمی خود را ارتقا بخشیده و بتوانید بیشتر معرفت و ایمان دینی که خدای متعال فرموده کسب کنید.

وی با تأکید بر اینکه برقراری نماز اول وقت در سطح مدارس و دانشگاه‌ها باید تقویت شود، تصریح کرد: نماز لازمه برکت در علم و تحصیل بوده و باید اقامه نماز در اول وقت برگزار شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه ریشه همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه بی‌توجهی به مفاهیم و ارزش‌های دینی است، گفت: امروز دشمن نیز این مفاهیم و ارزش‌ها را مورد هجوم قرار داده است.

وی افزود: اداره امور مساجد باید به دست جوانان باشد، باید برای انجام همه امور در مسجد اعم از اقامه اذان و ادای وظیفه مکبری و قرآئت قرآن از نسل جوانان استفاده کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.