سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۴ - جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

برجام ثابت کرد که در هیچ مسئله‌ای نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد

امام جمعه شهرضا گفت: تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران، مصادره ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران، محکومیت مسافرت به آمریکا در کنگره آمریکا و ممنوعیت فروش بوئینگ به ایران را ازجمله موارد نقض شده توسط آمریکا در برجام دانست.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در نماز جمعه این هفته شهرضا با بیان این که پیامبر اکرم (ص) قرآن و اهل‌بیت را به‌عنوان ۲ امانت در بین جامعه اسلامی گذاشته‌اند، گفت: جوانان، جامعه اسلامی، علما و ولایت‌فقیه همه اماناتی در بین ما هستند که باید با تمام وجود از آن‌ها پاسداری کرد.

یعقوبی با اشاره به لزوم رسیدگی به مشکلات جامعه و به‌ویژه قشر و طبقه ضعیف، عنوان کرد: بیکاری، گرانی، مشکلات مسکن و ازدواج ازجمله دغدغه‌های قشر ضعیف جامعه است که باید به آن‌ها رسیدگی شده و دولت به کمک خیرین آن‌ها را برطرف کند.

وی با اشاره به ۱۲ ربیع‌الاول، سالروز ولادت حضرت محمد (ص) بنا بر روایت اهل سنت، خاطرنشان کرد: ۱۷ ربیع‌الاول بنا بر روایت ما شیعیان سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) است و بنابراین به برکت امام خمینی (ره)، ایران و انقلاب اسلامی، بالغ بر ۳۷ سال است که این هفته، هفته وحدت نامیده شده است.

امام‌جمعه شهرضا وحدت را لازمه امروز جهان اسلام دانست و تأکید کرد: تمام آن چیزی که به دنبال آن هستیم و می‌توان به آن رسید، تنها در سایه وحدت امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید محراب، آیت‌الله دستغیب، تصریح کرد: شهدای محراب از حق سخن می‌گفتند و دشمن به‌خوبی آن‌ها را شناخت و به فیض شهادت رساند؛ امروز نیز همین دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین جامعه و علما و به‌ویژه بین جوانان و علما است.

یعقوبی با اشاره به لزوم وجود کرسی‌های آزاداندیشی در سطح جامعه، عنوان کرد: در ۱۶ آذر امسال و به مناسبت روز دانشجو شاهد برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه‌های مختلف کشور و نقدهای صادقانه دانشجویان بودیم؛ این نقدها لازمه جامعه پویا است اما باید منصفانه باشد و موجب اختلاف‌افکنی میان گروه‌های مختلف نشود.

وی با بیان این که برجام ثابت کرد که در هیچ مسئله‌ای نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد، عنوان کرد: این برجام برای ما تجربه‌ای شد؛ پس‌ازاین همه تلاش‌های صورت گرفته دشمن می‌آید و تحریم‌های علیه ایران را برای ۱۰ سال دیگر تمدید می‌کند. این مسئله نباید در کشور نفاق ایجاد کند؛ همه دولتمردان، نیروهای نظامی، مردم، جوانان و دانشجویان یک‌صدا می‌گویند که اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را آتش می‌زنیم.

امام‌جمعه شهرضا با برشمردن بدعهدی‌های آمریکا در قضیه برجام، گفت: تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران، مصادره ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران، محکومیت مسافرت به آمریکا در کنگره آمریکا و ممنوعیت فروش بوئینگ به ایران را ازجمله موارد نقض شده توسط آمریکا در برجام دانست.

وی با اشاره به لزوم توجه به اهمیت اقامه نماز در سطح جامعه، گفت: مقام معظم رهبری در پیام خود به اجلاس سالانه نماز، مهم‌ترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی را اقامه نماز بیان کردند.

یعقوبی با بیان این که دشمن چشم دیدن اجتماعات ما را ندارد، تصریح کرد: حمایت از نهاد ولایت‌فقیه از طریق حفظ نهاد نماز جمعه با شرکت در آن امکان‌پذیر است و این اجتماعات و صفوف است که دشمن را ناامید می‌کند.

وی با اشاره به شروع هفته فرهنگی شهرضا، عنوان کرد: مسئولین شهرستان برنامه‌ریزی‌های لازم برای شروع هفته فرهنگی شهرستان از دوشنبه هفته آینده را انجام داده‌اند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.