سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۴۰ - پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 زرهی نجف اشرف عنوان کرد

نقش مؤثر روحانیان در عرصه دفاع از انقلاب و صیانت از ارزش‌های اسلامی

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف گفت: در عرصه دفاع از انقلاب و صیانت از ارزش‌های اسلامی، روحانیون نقش برجسته خود را به خوبی ایفا و زمینه حرکت‌های موثر را فراهم کردند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محسن طالبپور شامگاه چهارشنبه در مراسم یادواره شهدای طلبه روحانی شهرستان شهرضا که در مسجد و کتابخانه صاحب‌الزمان(عج) شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه دینداری همه موحدان جهان مدیون خون شهیدان است، اظهارداشت: شهدای روحانی با تبیین ارزش‌های دینی و معارف اسلامی در بین رزمندگان و ایثارگران، جایگاه معنوی خود را حفظ کردند و پا به پای این جوانان تا خط مقدم جبهه‌ها حاضر شدند و ارزش‌های معنوی و ملی را با شهادت تفسیر کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا سبب تداوم انقلاب اسلامی می شود و ما باید همواره پاسدار خون شهیدان باشیم، افزود: پیشرفت و ایستادگی نظام و انقلاب اسلامی مرهون خون شهدا است و شهدا به ما آموختند که عرفان در میادین جنگ است.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) جهاد را دری از درهای بهشت معرفی می‌‌کنند که تنها به روی اولیای خاص الهی گشوده می‌شود، گفت: در روز قیامت انبیا و اولیای الهی به جایگاه شهیدان غبطه می‌خورند زیرا بسیاری از انبیا به مقام شهادت نائل نشدند اما شهدای طلبه و روحانی به مقامی بالاتر نیز دست یافتند زیرا هم زمینه ترویج علم را فراهم کردند و به درجه رفیع شهادت دست یافتند.

وی با اشاره به اینکه در عرصه دفاع از انقلاب و صیانت از ارزش‌های اسلامی، روحانیون نقش برجسته خود را به خوبی ایفا و زمینه حرکت‌های موثر را فراهم کردند، تصریح کرد: روحانیون در طول تاریخ نشان داده‌اند که در برابر ظلم و استکبار ساکت نمی‌مانند و همواره با مردم در دفاع از ارزش‌های اسلامی حضور داشته اند.

حجت الاسلام طالبپور با بیان اینکه در طول دوران دفاع مقدس به ازای هر هزار طلبه ۵۲ نفر و از بین ۴۰۰ شهید مدافع حرم ۲۵ نفر از روحانیان و طلاب بودند، گفت: این گروه از جامعه به نسبت تعداد جمعیت خود، بیشترین شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

وی افزود: طلاب و روحانیان در دو جبهه تبلیغ دین و دفاع از دین به بهترین شیوه به رسالت خود عمل کردند و در نهایت به بالاترین درجه‌ای که یک بنده می‌تواند به آن برسد نائل شدند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف با بیان اینکه انقلاب ما انقلابی اسلامی و برگرفته از سیره ائمه اطهار(ع) است، گفت: شهدا به ما درس استقامت، ایستادگی و از خود گذشتگی داده و همه ما در مقابل شهدا شرمنده‌ایم.

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی شهدای طلبه و روحانی ولایتمداری آنها است، اظهارداشت: در زمانی که مرجع تقلید زمان به آنها فرمان داد تا درس و تحصیل را رها کرده و وارد میدان مبارزه شوند به این تکلیف دینی عمل کردند و به جبهه‌ها اعزام شدند.

حجت‌الاسلام طالبپور بیان کرد: افراد زیادی در زمان بعد از واقعه عاشورا قیام کردند اما عمل
آنها به موقع نبود، در این قیام‌ها بیش از ۵۰ هزار نفر کشته شدند در حالی که اگر تنها ۵۰۰ نفر از آنها با امام حسین(ع) در صحرای نینوا همراه شده‌ بودند سرنوشت تاریخ عوض می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه شهدای طلبه و روحانی در زمره بهترین یاران دین هستند زیرا در زمانی که به وجود و حضور آنها نیاز بود وارد صحنه شدند، افزود: پیروی از ولایت فقیه، دفاع از ارزش‌های دینی، غیرت و رعایت حجاب مهمترین خواسته‌های شهدا از همه مردم است.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیان باید بصیرت داشته باشند، گفت: تحصیل علم باید همراه با بینش دقیق سیاسی و تشخیص به موقع باشد.

وی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم حفظ روحیه انقلابی تأکید فرمودند اما لازم است این روحیه بیش از دیگران در وجود طلاب و روحانیان و بیش از هر مکان دیگری در حوزه‌های علمیه وجود داشته باشد.

حجت الاسلام طالبپور با بیان اینکه طلاب و روحانیون همواره به عنوان پرچمداران دفاع از مکتب اسلامی شناخته شده‌اند، بیان کرد: طلاب و روحانیون در قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در صحنه و میدان دفاع از ارزش‌های اسلامی حضور داشته‌اند و هشت سال دفاع مقدس این مهم را به خوبی به اثبات رسانده است.

وی با بیان اینکه امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یک رسالت و وظیفه همگانی است، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا زمینه‌ساز معرفی هر چه بیشتر دلاورمردی‌های شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تحلیل‌های مبتنی بر القائات شبکه‌های ماهواره‌‌ای بر افکار و اندیشه‌ها اثر بگذارد، گفت: امنیت زائران اربعین و اقتداری که امروز کشور ما از آن برخوردار است مدیون خون شهدای دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و ۸ سال دفاع مقدس است.

 وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم نفوذ فرهنگ بیگانه بر تصمیم‌گیری‌های ما اثر بگذارد، افزود: امروز دشمن در این فکر است تا روحیه ایثارگری را در بین مردم از بین ببرد نباید به آنها اجازه دهیم، تاریخ دفاع مقدس تحریف شود و باید مراقب نقشه‌های شوم آنها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.