سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۹ - چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵

رئیس اداره ارشاد شهرضا:

همایش بزرگ «حکیم الهی قمشه‌ای» در شهرضا برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: همایش بزرگ «حکیم الهی قمشه‌ای» و جشنواره سمنوی سنتی در هفته فرهنگی شهرضا برگزار می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمدعلی جعفری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه سابقه فرهنگی و پیشینه فرهنگی شهرضا سبب شد که هفته فرهنگی را برای شهرستان برگزار کنیم، اظهارداشت: آنچه که شهرهای مختلف در برگزاری برنامه‌هایی نظیر هفته فرهنگی دنبال می‌کنند، معرفی فرهنگ و تمدن هر منطقه به مردم همان مناطق و دیگر مناطق کشور است.

وی با بیان اینکه بر احیای آئین‌ها، صنایع دستی و سنت‌های فراموش شده شهرضا، افزود: بهتر است همزمان با برگزاری این رویداد فرهنگی دستگاه‌های مختلف دولتی ظرفیت‌های مغفول مانده شهرستان شهرضا را در حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی را با انواع روش‌های خلاقانه به کشور و استان معرفی کنند.

وی بیان کرد: برگزاری هفته فرهنگی شهرضا می‌تواند فرصت و بستر مناسبی برای معرفی و ارائه ظرفیت‌ها مختلف شهرستان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، گردشگری، علمی، ادبی و هنری به شهروندان شهرستان، کشور و استان باشد و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه ایجاد نشاط اجتماعی و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی شهرستان اهدافی است که با برگزاری هفته فرهنگی شهرستان‌ها دنبال می‌شود، افزود: در حقیقت شهرستان‌ها می‌کوشند در قالب برنامه‌های هفته فرهنگی مزیت‌های فرهنگی خود را معرفی و امکانات مختلف خود را در این مزینه به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های این هفته با پشتیبانی فرمانداری و با حضور همه نهادها و ادارات شهرستان و با دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار می‌شود، اظهارداشت: ارائه و معرفی صنایع دستی، معرفی و ارائه محصولات و سوغات شهرستان، استفاده از ابتکارات و کارهای هنری خلاق، معرفی ورزشکاران و هنرمندان برجسته شهرستان از جمله مواردی است که در برگزاری هفته فرهنگی شهرضا باید مورد توجه کارگروه‌های تخصصی به آن قرار گیرد.

جعفری با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و حمایت نهادهای دولتی در برگزاری برنامه‌های این هفته، بیان کرد: مشروح برنامه‌های این هفته که قرار است از ۲۲ تا ۲۸ آذرماه امسال برگزار شود، در فصلنامه «فرهنگ مردم» منتشر می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از بهترین امکانات و ویژگی‌های فرهنگی شهرستان شهرضا سفال و صنایع دستی است، این هنر در شهرستان شهرضا قابلیت‌های منحصر به فردی دارد که باید در مجامع و محافل فرهنگی مطرح و معرفی شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با اشاره به برگزاری همایش بزرگ «حکیم الهی قمشه‌ای» و جشنواره سمنوی سنتی در هفته فرهنگی، گفت: از جمله دیگر برنامه‌های مهم این هفته برگزاری «هفته تئاتری شهرضا» است که با اکران سه نمایش صحنه‌ای در سه سالن شهر انجام می‌شود.

وی با تأکید براینکه باید از تمامی امکانات فرهنگی و اجرایی شهرستان برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهرضا استفاده کنیم، بیان کرد: برگزاری هفته فرهنگی در روستاهای شهرضا فرصت مهمی برای معرفی ظرفیت‌های روستایی است.

جعفری اظهار داشت: ارائه و معرفی صنایع دستی، معرفی و ارائه محصولات و سوغات شهرستان، استفاده از ابتکارات و کارهای هنری خلاق، معرفی ورزشکاران و هنرمندان برجسته شهرستان از جمله مواردی است که در برگزاری هفته فرهنگی شهرضا باید مورد توجه کارگروه‌های تخصصی به آن قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه مردمی بود، مهمترین ویژگی این جشنواره است، لازم است که فعالان هنری و اجتماعی شهرستان برای پیشنهاد و اجرای برنامه‌های مختلف وارد عمل شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه هفته فرهنگی شهرستان شهرضا یکی از ضروری‌ترین نیازهای فرهنگی شهرستان است، افزود: فرهنگ غنی شهرستان شهرضا نشان‌دهنده بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ غنی کشور است که باید درباره آن اطلاعات بیشتری منتشر شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.