سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۳۵ - پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵

مدير كل آموزش فني‌وحرفه‌اي اصفهان:

۲۰ شغل مولد در زمینه انار و سفال و سرامیک می‌توان ایجاد کرد

به گزارش شهرضانیوز، ابوطالب جلالی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اظهارداشت: برای سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای مسیری که کارآموز از مرحله آموزش تا اشتغال می‌گذارند، بسیار مهم است و می‌بایست این فرآیند کنترل شود تا بتوان نواقص و کمبودهای موجود را برطرف کرد. وی افزود: آموزش‌های مهارتی یکی از ابزار‌های مورد […]

به گزارش شهرضانیوز، ابوطالب جلالی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اظهارداشت: برای سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای مسیری که کارآموز از مرحله آموزش تا اشتغال می‌گذارند، بسیار مهم است و می‌بایست این فرآیند کنترل شود تا بتوان نواقص و کمبودهای موجود را برطرف کرد.

وی افزود: آموزش‌های مهارتی یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه محسوب و توانمند‌سازی نیروی انسانی با استفاده از این آموزش‌ها امکان‌پذیر است.

مدیر کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای اصفهان گفت: استان نیز یکی از استان‌های صنعتی در سطح کشور تلقی می‌شود که ارتقای سطح مهارتی افراد برای اشتغال در بخش‌های صنعت در استان امری مهم و ضروری تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش فنی وحرفه‌ای استان همه ساله با تمام توان نسبت به ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان بخش صنعت و دیگر بخش‌ها اقدام می‌کند، بیان کرد: در کشور، استان و شهرستان با پدیده بیکاری روبه رو هستیم.

جلالی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در سال های گذشته، تصریح کرد: امروز با چالش‌های پرداخت تسهیلاتی که در گذشته پرداخت شده روبه‌رو هستیم این تسهیلات در زمینه اشتغال مولد هزینه نشده و سبب چالش‌هایی شده است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اظهارداشت: در کشور از نظر ثروت و منابع طبیعی شرایط خوبی داریم اما متذسفانه از آن استفاده نکرده‌ایم.

مدیر کل آموزش فنی‌وحرفه ای اصفهان گفت: از سه سال گذشته در استان اصفهان چند پروژه را براساس اقلیم و جغرافیا پیش برده‌ایم باید براساس اقلیم و جغرافیای هر شهری ورود پیدا کنیم و مشاغل پررونق را در آن منطقه ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس اقلیم و جغرافیای شهرستان شهرضا دو قابلیت سفال و انار را باید بر روی آن کار کرد، بیش از ۲۰ شغل مولد در انار و سفال و سرامیک می‌توانیم ایجاد کنیم.

جلالی با بیان اینکه در بخش انار در کاشت، داشت، برداشت، فناوری و بسته بندی می‌توان ایجاد اشتغال کرد، افزود: سند مهارت فنی‌وحرفه‌ای استان اصفهان بر اساس قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود تدوین شده است که نمود جدی و پررنگ آن در سال ۹۶ در استان نمایان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه افراد برای دستیابی به اشتغال و ورود به بازار کار نیازمند استفاده از آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار هستند، بیان کرد: شهرستان شهرضا در بخش‌های مختلف از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه اشتغال برخوردار است و برنامه‌ریزی‌های لازم باید برای استفاده از ظرفیت‌های مهارت‌آموزان در این بخش‌ها انجام شود.

مدیر کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای اصفهان با بیان اینکه مشارکت همه دستگاه‌ها در شکل گیری استغال مولد بسیار مهم است، تصریح کرد: کمک کاریابی‌ها در رصدهایی از مطالبات کارفرمایان و بیکاران بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه واگذاری ظرفیت‌ها به بخش غیردولتی سیاست فنی‌وحرفه ای استان است، افزود: باید توانمندسازی و آموزش را جدی بگیریم و در کنار آموزش‌ها مکانی برای اشتغال هنرجویان فراهم کنیم.

جلالی با بیان اینکه مشارکت صنایع در شهرستان نقش آفرین است، بیان کرد: مشارکت صاحبان بنگاه‌های اقتصادی و کارفرمایان از حیث نوع آموزش بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه تعامل بین صنعت و فنی‌وحرفه‌ای را باید اداره صنعت، معدن و تجارت برقرار کند، اظهارداشت: نیرو‌های فعال در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و موارد دیگر می‌توانند برای به‌روز‌رسانی تخصص‌های خود از آموزش‌های مهارتی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استفاده کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.