سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۸ - جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

صاحبان حقوق‌های نجومی هنوز به مردم معرفی نشده‌اند / دست‌اندرکاران برجام جواب مناسبی به این کج دهنی سنا و شورای آمریکا بدهند

امام جمعه شهرضا گفت: نشاط در سایه اهل‌بیت و ائمه اطهار ممکن است، اگر ارزش‌های الهی را حفظ کنیم، خداوند هم در دنیا و هم در آخرت به ما عزت می‌دهد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، ب با انتقاد از برخی که تنها تا قسمتی همراه دین و ائمه هستند، تصریح کرد: برخی اهل دعا و زیارت و مدعای دین‌داری هستند اما در خانه‌هایشان که وارد می‌شویم شاهد استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای هستیم؛ وقتی از آن‌ها در این مورد سؤال می‌شود، می‌گویند همرنگ جماعت شده‌ایم و یا به خاطر فرزندانمان این‌گونه عمل کرده‌ایم.

وی با اشاره به کم شدن برکت از درآمدهای امروز موجود در جامعه، عنوان کرد: امروز همه به دنبال این هستند که بر سر یکدیگر کلاه بگذارند؛ برخی با حقوق ۸۰۰ هزارتومانی زندگی آبرومندی دارند؛ عده‌ای نیز حقوق‌های نجومی می‌گیرند؛ مشخص نیست چگونه این حقوق‌های را می‌خورند و چگونه و کجا نگهداری می‌کنند؛ صاحبان این حقوق‌ها هنوز هم به مردم معرف نشده‌اند.

یعقوبی با بیان این که باید در جامعه اعتماد ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برای ایجاد اعتماد در جامعه ۲ رکن اساسی، یعنی امانت‌داری و صداقت و صادق بودن لازم است.

وی با بیان این که مجالس عزاداری امام حسین نشاط‌آور است، گفت: نشاط در سایه اهل‌بیت و ائمه اطهار ممکن است، اگر ارزش‌های الهی را حفظ کنیم، خداوند هم در دنیا و هم در آخرت به ما عزت می‌دهد.

امام‌جمعه شهرضا با بیان این که انسان با بی‌بندوباری و اختلاط به‌جایی نمی‌رسد، تصریح کرد: با ساز و سوت نمی‌توان به‌جایی رسید، هر چه هست در سایه پیامبر (ص) آل پیامبر (ص) است، این‌ها به ما اقتدار می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت وقف در سطح جامعه، گفت: فرهنگ و تاریخ ما به گفته مقام معظم رهبری، مدیون کسانی است که با وقف اموال خود جامعه بدون فقر را مدنظر خود قراردادند.

یعقوبی با اشاره به موقوفاتی که ائمه اطهار (ع) و علمای دین در طول سال‌ها داشتند، گفت: مرحوم آیت‌الله بهشتی با وقف خانه پدری خود در اصفهان و آیت‌الله سبحانی با وقف خانه پدری خود در تبریز ازجمله علمایی هستند که به‌عنوان الگویی برای ما درزمینهٔ وقف در جامعه عمل کرده‌اند.

وی رعایت حق موقوفات را بسیار مهم دانست و گفت: در جامعه ما همه مساجد و بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها وقف هستند، اما آیا به مسائل وقف و موقوفات در جامعه عمل می‌شود

امام‌جمعه شهرضا با بیان این که اداره اوقاف نیز باید در بررسی اوقاف دقیق عمل کند، اظهار کرد: اداره اوقاف باید در راستای رفع فقر، اقدامات فرهنگی و ایجاد شغل به‌ویژه در اطراف بقاع متبرکه اقدام و تلاش کند.

وی با اشاره به تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله آمریکا علیه ایران در سنا و شورای آمریکا، تأکید کرد: مقام معظم رهبری به‌صراحت فرمودند تمدید این تحریم‌ها نقض برجام است، لذا دست‌اندرکاران برجام همان‌گونه که قبلاً گفتند باید جواب مناسب به این کج دهنی سنا و شورای آمریکا بدهند.

یعقوبی با بیان این که ۵ کشور دیگر طرف برجام نیز به آمریکا اقتدا می‌کنند، عنوان کرد: برخی دست و پای خود را بالاگرفته‌اند و می‌گویند ای وای که برجام نشد؛ نشد که نشد به جهنم؛ باید برای پیشرفت به‌جای برجام به توان داخلی جوانان دانشمند خود تکیه کنیم.

وی با بیان این که ما امید داریم، چون دارای ولی‌نعمت و آقا هستیم، خاطرنشان کرد: این نابسامانی‌های موجود در جهان و این فقر و کشتار و جنگ تنها با ظهور منجی عالم بشریت به پایان می‌رسد.

 

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.