سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۳ - جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

آن‌هایی که به آمریکا اعتماد کردند سیلی خوردند / غیرت دینی و حفظ نوامیس باید سرلوحه کار همه ما باشد

امام جمعه شهرضا گفت: اکنون صدای نحس سعودی‌ها بلند شده است که ایران به دنبال مطرح کردن کربلا به‌جای کعبه در جهان است، این شما بودید که با امتناع از صدور روادید مانع اجتماع امت واحده هستید.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در همایش مدافعان حرم ناحیه مقاومت بسیج شهرضا که در ورزشگاه شهید طحانی این شهرستان برگزار شد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون بسیج، اظهار کرد: انقلابی بودن، انقلابی گری و انقلابی ماندن از نظر مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) همان اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به شاخصه‌های انقلابی گری، گفت: اولین نکته‌ای که در زمینه انقلابی گری باید به آن توجه کرد، پایبندی به مبانی و ارزش‌های اسلامی است که مختص به زمان خاص نیست؛ نباید گذاشت ارزش‌های اسلامی در جامعه کم‌رنگ شود.

امام جمعه شهرضا هدف‌گیری آرمان‌ها را دیگر شاخصه انقلابی گری دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تأکید ویژه‌ای بر این نکته دارند که مسئولین برای رسیدن به اهداف و آرمان‌ها همیشه باید وصیت‌نامه امام خمینی (ره) را در کنار خود داشته باشند.

وی با بیان این که انقلابی گری موجب پایبندی به استقلال همه‌جانبه کشور می‌شود، تصریح کرد: استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی از جمله شاخصه‌های استقلال است که بحمدالله کشور ما در زمینه استقلال امنیتی به‌خوبی عمل کرده است.

یعقوبی با اشاره به لزوم حساسیت در مقابل دشمنان، عنوان کرد: شاخص دشمن جوامع بشری، آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل است؛ آمریکا در سطح بین‌الملل دست به سلطه جوامع بشری و به‌ویژه مستضعفین می‌زند، لذا هرچه فریاد داریم باید برسر دشمن اصلی یعنی آمریکا و اسرائیل بکشیم.

وی ادامه داد: فردی که برای اسلام و به نام اسلام کار می‌کند اگر به آمریکا اعتماد کرد سیلی می‌خورد؛ کما این که آن‌هایی که به آمریکا اعتماد کردند سیلی خوردند.

امام جمعه شهرضا تقوای فردی و اجتماعی را شاخصه بعدی انقلابی گری دانست و گفت: در زمینه تقوای اجتماعی همه ما موظف به قدم برداری در راستای اهداف عالی انقلاب هستیم.

وی امید به آینده را برای جامعه اسلامی مهم ارزیابی کرد و متذکر شد: امیرالمؤمنین (ع) در زمان حکومتش یاور و کمک‌رسان محرومان بود و نگذاشت نیازمندی در جامعه وجود داشته باشد.

یعقوبی با اشاره به انفجار روز گذشته در کشور عراق، خاطرنشان کرد: اکنون صدای نحس سعودی‌ها بلند شده است که ایران به دنبال مطرح کردن کربلا به‌جای کعبه در جهان است، این شما بودید که با امتناع از صدور روادید مانع اجتماع امت واحده هستید.

وی افزود: آن‌هایی که اهل جهاد کبیر هستند که در مقابل کفار می‌ایستند و برای رسیدن جامعه به اهداف اصلی خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تلاش دشمن برای انحراف جامعه با استفاده از روش‌های مختلف، تصریح کرد: غیرت دینی و حفظ نوامیس باید سرلوحه کار همه ما باشد، بوستان معنویت در جامعه برای شکوفایی نیازمند گل‌های خوشبو است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.