سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۵ - جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه موقت شهرضا:

مسئولین باید ساده زیستی پیامبر را الگوی خود قرار دهند/ دشمنان با انگ سیاسی به دنبال به حاشیه بردن اربعین بودند

امام جمعه موقت شهرضا گفت: مسئولین باید به دنبال رفع مشکلات مردم و جوانان در این مسیر باشند و موانعی ایجاد نکنند که برخی جوانان از حضور در این مراسم باز بمانند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام یحیی رهایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا همایش و راهپیمایی بزرگ اربعین را یکی از مصادیق همراهی با اهل‌بیت (ع) دانست و تصریح کرد: اگر شیعیان به زیارت ساده اهل‌بیت (ع) در خانه‌های خود قناعت می‌کردند؛ دیگر این شعائر باقی نمی‌ماند.

امام جمعه موقت شهرضا ادامه داد: در دوران رضاخان عزاداری‌ها با هدف از بین بردن مذهب محدود شد و صدام و حزب بعث در عراق نیز تلاش زیادی برای از بین بردن راهپیمایی اربعین کردند، اما خدای متعال عزت و عظمت اباعبدالله (ع) را روزبه روز افزایش می‌دهد و با نابودی صدام و حامیانش هرروز بر عظمت راهپیمایی اربعین افزوده می‌شود.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای مسکوت نگه‌داشتن این راهپیمایی عظیم، خاطرنشان کرد: آن‌ها این حرکت بزرگ را مخالف برنامه‌های خود می‌بینند، لذا تا روزهای آخر سعی در عدم پوشش آن داشتند.

رهایی تأکید کرد: دشمنان برای به حاشیه کشاندن این مراسم در جهان سعی در زدن انگ سیاسی به آن داشته‌اند.

وی با بیان این که مسئولین باید از این مراسم حداکثر استفاده معنوی را داشته باشند، گفت: مسئولین باید به دنبال رفع مشکلات مردم و جوانان در این مسیر باشند و موانعی ایجاد نکنند که برخی جوانان از حضور در این مراسم باز بمانند.

امام جمعه موقت شهرضا رحلت پیامبر (ص) را سخت‌ترین حادثه برای جهان اسلام دانست و اظهار کرد: پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) بود که مسیر اسلام منحرف و مشکلات متعدد ایجاد شد و خلافت به دست کسانی افتاد که هیچ شباهتی به رسول خدا نداشتند.

وی یکی از ویژگی‌های مهم رسول خدا (ص) را عفو و گذشت ایشان دانست و تصریح کرد: اگر رفتار پیامبر در برنامه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ما الگو باشد، شاهد رشد و پیشرفت جامعه اسلامی خواهیم بود.

رهایی عفو و گذشت را از جمله ویژگی‌های مهم پیامبر اکرم (ص) معرفی کرد و افزود: روش پیامبر اکرم (ص) عفو و گذشت در برابر کسانی بود که حتی بدترین رفتارها را علیه ایشان انجام داده بودند.

وی بیان کرد: البته در مسائل اجتماعی که عفو و گذشت برای بقیه مشکلات ایجاد می‌کند، باید با شدت برخورد کرد؛ سیره پیامبر (ص) نیز این‌گونه بوده است.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این که مسئولین باید ساده زیستی پیامبر (ص) را الگوی خود قرار دهند، تصریح کرد: یکی از افتخارات و توفیقات ما حضور امام رضا (ع) در ایران است که کشیده شدن ما ایرانیان به سمت اهل‌بیت و تشیع به برکت همین حضور است؛ بنابراین باید قدر این حضور را بدانیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مناسبت‌ها در این ایام هفته بسیج است؛ بسیج شجره طیبه امام خمینی (ره) است که اگر تفکر آن در جامعه حکم‌فرما بشود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.