سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۴۹ - پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵

به مناسبت هفته کتاب

از المان کتاب شهرضا رونمایی شد

به گزارش شهرضانیوز، شهردار شهرضا در «مراسم رونمایی از المان کتاب شهرضا» با اشاره به نامگذاری ۲۴ تا ۳۰ آبانماه به عنوان «هفته کتاب و کتابخوانی»، اظهارداشت: در وصف ارزش کتاب و اهمیت کتابخوانی سخنان زیادی گفته شده و همگان به این مسئله واقف هستند، از این پس باید اقدامات زیربانیی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی […]

به گزارش شهرضانیوز، شهردار شهرضا در «مراسم رونمایی از المان کتاب شهرضا» با اشاره به نامگذاری ۲۴ تا ۳۰ آبانماه به عنوان «هفته کتاب و کتابخوانی»، اظهارداشت: در وصف ارزش کتاب و اهمیت کتابخوانی سخنان زیادی گفته شده و همگان به این مسئله واقف هستند، از این پس باید اقدامات زیربانیی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه انجام شود.

3

رحیم جافری با بیان اینکه ما در حکومتی اسلامی زندگی می‌کنیم و نمادها و المانهای شهرهای ما نیز باید منطبق بر مضامین اسلامی و آیات قرآنی باشد، افزود: شهرضا شهر علما و حکما و ادبای بزرگ بوده و از گذشته‌های دور تاکنون به علم دوستی و عالم پروری معروف بوده است به همین جهت المانهای شهری نیز باید معرف این ویژگی مردم شهرستان باشد.

وی با اشاره به نقش و اهمیت مهم المان‌های شهری در هدیت بخشی به فضای شهری، بیان کرد: در شهرضا سه المان مادر به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)، المان میزان در میدان هفت تیر منطقه سروستان در نزدیکی دادگستری شهرستان و المان کتاب در میدان شهید باهنر ایجاد شده تا معرف موقعیت محل و نیز روحیات دینی و فرهنگی مردم شهرستان باشد.

5

جافری با اشاره به معرفی سه اثر ازشمند «حکیم محی الدین مهدی الهی قمشه‌ای» در المان کتاب شهرضا، اظهار داشت: این دانشمند بزرگ شهرضایی در ردیف معروفترین دانشمندان جهان اسلام است که با راهنمایی امام جمعه شهرستان آثاری از این دانشمند بزرگ انتخاب و در این المان معرفی شد.

4

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا نیز در این مراسم، با تأکید بر ضرورت مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر در ترویج فرهنگ کتابخوانی، تصریح کرد: با وجود مشکلات مالی که برای همه شهرداریها و شوراهای دور چهارم در تمام مناطق وجود وجود دارد و نیز تعداد زیادی از پروژه‌های نیمه تمامی که از گذشته با شورای دور چهارم شهرضا به ارث رسید، باز هم فعالیتهای فرهنگی از دستور کار نمایندگان مردم خارج نشد و با جدیت دنبال شد.

شاکرم فرهمندیان بیان کرد: شهرضا شهر ادبیان  و علمای بزرگ است و به همین دلیل موضوعات زیادی برای ساخت المانهای شهری در آن وجود دارد که باید از آن استفاده و در مناطق مختلف شهر نصب شود.

مسئول واحد زیباسازی و مبلمان شهری شهرداری شهرضا گفت: المان کتاب شهرضا با تلاش واحد زیباسازی و مبلمان شهری و اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال در مدت یک ماه با استفاده از توان و امکانات هنرمندان شهرضایی ساخته شد.

7

سید مصطفی مهدی نیا افزود: المان کتاب شهرضا نمایی است از ۲ اثر ترجمه از «حکیم محی الدین الهی قمشه‌ای» با عناوین «صحیفه سجادیه» ،«مفاتیح الجنان» و همچنین «دیوان اشعار حکیم الهی» که به صورت افقی بر ستونی به ابعاد ۲*۲ قرار داده شده و بر فراز آن نیز نمادی از یک قرآن گشوده به صورت عمودی و نمایش سوره «والعصر» و ترجمه آن بر اساس ترجمه حکیم الهی، قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: در قسمت پشت این المان که در «میدان شهید باهنر» شهر شهرضا قرار دارد، کتیبه‌ای حاوی بخشهایی از زندگینامه و معرفی آثار حکیم الهی قمشه‌ای نصب شده است.

 2

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.