سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۳۲ - شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵

رئيس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا:

 افراد حقیقی و حقوقی مکلف به تسلیم اطلاعات مالی به امور مالیاتی هستند 

به گزارش شهرضانیوز، محمدجواد ناظم عصر امروز در همایش صنف لوازم یدکی و نمایشگاه‌داران شهرستان شهرضا که در مجموعه تالار زمرد این شهرستان برگزار شد با اشاره به اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم، اظهارداشت: در این اصلاحیه برخی نکات قانونی مورد توجه قانونگذار بوده که نسبت به تغییر آنها اقدام کرده است، از جمله این موارد می‌توان به تغییر […]

به گزارش شهرضانیوز، محمدجواد ناظم عصر امروز در همایش صنف لوازم یدکی و نمایشگاه‌داران شهرستان شهرضا که در مجموعه تالار زمرد این شهرستان برگزار شد با اشاره به اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم، اظهارداشت: در این اصلاحیه برخی نکات قانونی مورد توجه قانونگذار بوده که نسبت به تغییر آنها اقدام کرده است، از جمله این موارد می‌توان به تغییر تاریخ تسلیم اظهارنامه مالیاتی از تیرماه به خردادماه، گروه بندی مشاغل و تسریع روند شفاف سازی مالیاتی و افزایش اعتماد مردم و حذف رسیدگی علی الرأس و نیز تعدیل نرخ مالیاتی اشاره کرد.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک رسیدگی علی الرأس و ضرایب مالیاتی با تکیه بر اطلاعات واقعی مؤدیان مالیاتی و همچنین صدور اظهار نامه مالیاتی، حذف می‌شود.

 رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا تصریح کرد: در قانون سابق مالیاتهای مستقیم همه مشاغل به سه رده «الف»، «ب» و «ج» تقسیم بندی می‌شدند این در حالی است که در قانون جدید مشاغل به سه گروه «۱»، «۲» و«۳» تقسیم بندی می‌شوند، بر اساس اصلاحیه جدید این قانون تنها گروه «۱» ملزم به داشتن دفاتر قانونی هستند.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم، همه افراد حقیقی و حقوقی را مکلف به تسلیم اطلاعات مالی به اداره امور مالیاتی کرده، یکی از انواع این موارد، اطلاعات پولی و بانکی است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۵ همه بانک‌ها موظف به ارائه اطلاعات گردش حساب به این اداره شده‌اند، گفت: هدف از اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم شناسایی منابع جدید مالیاتی است، با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرار مالیاتی را یک جرم تلقی فرموده‌اند لازم است افراد همکاری لازم را برای اجرای این قانون انجام دهند.

ناظم با بیان اینکه از سال ۱۳۹۵ بعد از وصل مالیات مجرمان مالیاتی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند، گفت: از سال ۹۵ لازم است تا فروشندگان اطلاعات درخواستی در صندوق‌های مکانیزه فروش به درستی وارد شود، البته کسبه جزء که بیش از ۷۰ درصد از کسبه شهرستان شهرضا را شامل می‌شوند، می‌توانند براساس ضوابط قطعی سازی، از مستند سازی معاف شوند.

وی افزود: متأسفانه برخی از مشاغل برای فرار از پرداخت میزان واقعی مالیات بر ارزش افزوده، در اظهارنامه‌های مالیاتی خود، میزان درآمد و دریافتی خود را بسیار کمتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند، در صورتی که براساس روشهای جدید حسابرسی و موازین قانونی اینگونه تخلفات کشف شود، مرتکب به پرداخت جرایم بسیار سنگین محکوم می شوند.

ایجاد شرکت تعاونی اصناف شهرضا

رییس اتاق اصناف شهرضا در ادامه جلسه افزود: اقدامات اولیه برای ایجاد «شرکت تعاونی اصناف شهرضا» شامل مراحل ثبت و انتخاب محل و تعیین حق عضویت انجام شده است.

ابراهیم سبزواری گفت: حق عضویت در این شرکت که کاملاً با مدیریت و نظارت اصناف شهرستان اداره خواهد شد یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شده که با توجه به وجود حدود ۸ هزار واحد صنفی در شهرستان زمینه جذب سرمایه کافی برای آغاز به کار را فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.