سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۰ - جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵

امام‌جمعه موقت شهرضا:

آن‌هایی که برای نشاط جامعه از سازوآواز می گویند، نشاط حاصل از نام امام حسین را مشاهده کنند / انتخابات اخیر پوشالی بودن آمریکا را به جهان شناساند

امام‌جمعه موقت شهرضا گفت: تصدی دولت در مراسم مذهبی آفت است، اما مسئولین باید از برنامه‌های فرهنگی حمایت کنند، بودجه‌ای که قرار است در سازوآواز خرج شود در این مسائل هزینه شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام نعمت‌الله صالح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، مراسم پیاده‌روی بزرگ اربعین را به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: اربعین از گذشته وجود داشته است اما این شور و حرارتی که ۲۰ میلیون انسان را به سرزمین کربلا می‌کشاند به دلیل ازجان‌گذشتگی‌ها برای پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم بعث عراق بوده است.

امام‌جمعه موقت شهرضا با بیان این که تمام آن‌هایی که در مقابل دشمن ایستادند، پرورش‌یافته مکتب امام حسین (ع) بودند، خاطرنشان کرد: سید حسن نصرالله این مرد مقاومت با شعار لبیک یا حسین (ع) است که با این قدرت و عظمت مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده است؛ در کشور عراق نیز، آیت‌الله سیستانی این مرجع بزرگ از سلاله امام حسین (ع) و پرورش‌یافته مکتب ایشان، در مقابل متجاوزین ایستاده و جلوی سقوط عراق را گرفت.

وی راه و رسم امام خمینی (ره) را برگرفته از مکتب امام حسین (ع) دانست و افزود: امام خمینی (ره) بود که تشیع را در دنیا احیا کرد و موجب افتخارات امروز شیعه در سراسر دنیا شد؛ کجای دنیا افرادی وجود دارند که این‌گونه تا پای جان برسر آرمان‌های خود باقی بمانند.

صالح پیروزی ملت ایران را در گروه پیروی از امام حسین (ع) معرفی کرد و گفت: آن‌هایی که می‌گویند برای نشاط باید سازوآواز را در جامعه ترویج داد، بیایند و مشاهده کنند که چگونه نام امام حسین (ع) به جامعه نشاط می‌دهد.

وی با بیان این که مسئولین باید مردم خود را بشناسند، اظهار کرد: تصدی دولت در مراسمات مذهبی آفت است، اما مسئولین باید از برنامه‌های فرهنگی حمایت کنند، بودجه‌ای که قرار است در سازوآواز خرج شود در این مسائل فرهنگی-مذهبی هزینه شود.

امام‌جمعه موقت شهرضا انتخابات آمریکا را در تاریخ سیاسی این کشور بی‌سابقه خواند و تصریح کرد: البته باید به این نکته توجه کرد که هر شخصی که در آمریکا رئیس‌جمهور شود، مجبور است از برنامه‌های دیکته شده‌ای که نظام صهیونیستی برای آمریکا در نظر گرفته است پیروی کند؛ این صهیونیست‌ها هستند که آمریکا را به هر طرف که می‌خواهند می‌کشند.

وی با بیان این که این انتخابات پوشالی بودن آمریکا را به جهان شناساند، عنوان کرد: این انتخابات و مناظرات پیش از آن همه را متوجه نکته‌ای کرد که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کردند؛ این کشور باوجوداین حجم از مشکلات داخلی توانایی نجات ما را ندارد.

صالح با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان در ۱۳ آبان ماه، اظهار کرد: ایشان در خلال صحبت‌های خود برخلاف تمام تحلیل گران و سیاستمداران خارجی و حتی داخلی فرمودند که آن مرد ون واقعیات آمریکا را بهتر بیان می‌کند؛ مورد اقبال مردم این کشور است.

وی با انتقاد از برخورد منفعلانه در مقابل آمریکا، تصریح کرد: امروز مشکلات آمریکا به‌مراتب از مشکلات ما بیشتر است؛، ما مشکلات خارجی نداریم؛ مشکلات ما یک سری مسائل داخلی است که همگان به آن واقف هستند و ربطی به دشمن ندارد؛ خودمان باید آن‌ها را حل کنیم.

 

2 دیدگاه برای “آن‌هایی که برای نشاط جامعه از سازوآواز می گویند، نشاط حاصل از نام امام حسین را مشاهده کنند / انتخابات اخیر پوشالی بودن آمریکا را به جهان شناساند”

  1. علی گفت:

    آقای صالح برخی از صحبت هات رو شخصا قبول دارم اما به نظرت اگه بودجه بیشتر صرف امور به ظاهر مذهبی شد، موضوع کشور حل شده؟ مملکت ما جوون بیکار داره، بدبخت داره، کلی مجرد داره چون پول ندارن. فسادش از امور اقتصادیه. اگه دوستان شما در کشور مسائل اقتصاد رو حل کنند و دست دزدها کوتاه بشه مردم به دین برمیگردن . ضمنا برخی دوستان هر وقت بهانه واسه صحبت ندارند به موسیقی متوسل میشن. همه رو با هم جمع نبدندید لطفا.

  2. طاهری گفت:

    سلام
    سپاس از آقای صالح که حرف دل همه خانواده شهدا را زدنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.