سرویس: اخبار شهرضا ۰۰:۰۳ - دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵

نماینده مردم لنجان:

تدابیر لازم برای تولید و توزیع ثروت در مناطق مختلف ابلاغ شود

نماینده مردم لنجان گفت: یکی از مشکلات کشاورزان استان عدم آشنایی آنان با قوانین و مقررات این بخش، حمایت‌های دولتی و نیز جرایم پیش‌بینی شده در قوانین و مقررات است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن کوهکن عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که در شهرستان شهرضا برگزار شد، اظهارداشت: یکی از مشکلات کشاورزان استان عدم آشنایی آنان با قوانین و مقررات این بخش، حمایت‌های دولتی و نیز جرایم پیش‌بینی شده در قوانین و مقررات است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید در استان اصفهان در قالب برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی مختلف، این قوانین را به کشاورزان آموزش دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم تولید ثروت با تکیه بر منابع داخلی و همچنین توزیع عادلانه آن تأکید کرده‌اند.

وی بیان کرد: مسلماً افرادی که در جایگاه تصمیم‌گیری در جامعه قرار دارند باید تدابیر لازم برای تولید و توزیع ثروت در مناطق مختلف را یافته و ابلاغ کنند.

کوهکن گفت: نمی‌توان برای حل مشکلات در مناطق مختلف استان به اعتبارات دولتی متکی باشیم، این در حالی است که استان اصفهان دارای ظرفیت‌های مختلفی برای تولید ثروت است که باید از آن استفاده شود.

وی تصریح کرد: منابع و اعتبارات استانی و پروژه‌های عمرانی و خدماتی مختلف باید بر اساس واقعیات موجود احصاء و در برنامه‌ریزی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم لنجان خاطرنشان کرد: در دوران سفر رییس جمهور دولت نهم و دهم به استان اصفهان پروژه‌های زیادی تعریف شد بدون اینکه منابع مالی و ردیف‌های اعتباری برای تأمین بودجه‌های آن در نظر گرفته شود.

عباسعلی پوربافرانی دیگر سخنران جلسه، اظهارداشت: در منطقه شرق اصفهان کشاورزان خوبی فعالیت می‌کنند که با کمترین امکانات بیشترین بهره‌برداری و تولید محصول را دارند.

وی با بیان اینکه هیچ دولتی حق برداشت از آب کشاورزان و پرداخت غرامت به آنها را ندارد و هیچ قانونی نیز چنین حقی را ایجاد نکرده، افزود: تأمین آب استان اصفهان جزو طرح‌هایی است که از بیش از ۳۰ سال قبل در دستور کار مسئولان و دولت‌های مختلف بوده اما اکنون به درستی اجرا نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در گذشته دست در سفره کشاورزان کرده و آبی که برای مصارف کشت و زرع بوده را برای سایر مصارف استفاده کرده یا به دیگر مناطق انتقال داده‌اند باید از قبل به فکر تأمین آب جایگزین برای این قشر نیز بوده باشند.

پوربافرانی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: رونق کشاورزی یکی از مهمترین محورها و اصول اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از همه ظرفیت‌های موجود برای آن استفاده شود.

وی با بیان اینکه در طرح‌های آبخیزداری که در استان اصفهان اجرا می‌شود باید حقوق همه مردم این استان در مناطق مختلف در نظر گرفته شود، تصریح کرد: اگر آب تونل اول کوهرنگ و رودخانه طبیعی را در اختیاز کشاورزان قرار دهیم، به درستی می‌توانیم درباره آثار و نتایج خشکسالی قضاوت کنیم.

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه توسعه شهرها و افزایش جمعیت مسکن مهر در مناطق مختلف نیاز به تأمین آب شرب را افزایش داده که برای این منظور از آب کشاورزی برای مصارف شرب استفاده شده است.

انتهای پیام/

 

یک دیدگاه برای “تدابیر لازم برای تولید و توزیع ثروت در مناطق مختلف ابلاغ شود”

  1. mitra گفت:

    خوشا به سعادت مردم شهرهای لنجان، شاهین شهر و نایین و
    کاش اینان به مشکلات واقعی شهر ما نیز اشاراتی می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.