سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۵۲ - یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

استاندار اصفهان مطرح کرد

اختصاص  ۱۶ میلیارد تومان در طرح تحول نظام سلامت در شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، رسول زرگرپور عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که در فرمانداری شهرضا برگزار شد با بیان اینکه بزرگترین طرح رفاه اجتماعی کشور طرح تحول نظام سلامت است که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد، اظهارداشت: در طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان در استان اصفهان هزینه شده […]

به گزارش شهرضانیوز، رسول زرگرپور عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که در فرمانداری شهرضا برگزار شد با بیان اینکه بزرگترین طرح رفاه اجتماعی کشور طرح تحول نظام سلامت است که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد، اظهارداشت: در طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان در استان اصفهان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه از ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار بیش از ۱۶ میلیارد تومان مربوط به شهرستان شهرضا بوده، افزود: در طول سه سال گذشته بیش از ۵ هزار پروژه در استان اصفهان افتتاح شده است، اعتبار این پروژه ها بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال بوده که ۷۵ درصد آن مربوط به بخش غیردولتی است.

استاندار اصفهان بیان کرد: از استان اصفهان انتظار می‌رود که بیشترین استفاده را از ظرفیت‌های موجود در استان در بخش غیر دولتی داشته باشد چرا که بودجه‌های دولتی بسیار محدود است.

وی افزود: باید در استان اصفهان با توجه به این ظرفیت‌ها، تولید بودجه کنیم و ورزشگاه نقش جهان نیز نمونه استفاده از این ظرفیت‌ها است چرا که در ۱۵ ماه ، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل این ورزشگاه هزینه شد که تنها ۳ و نیم میلیارد آن بودجه دولتی بوده است.

زرگرپور خواستار فعال‌تر شدن کارگروه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان‌ها شد و گفت: در این کارگروه‌ها پیگیری‌های مسائل و مشکلات این بخش به صورت سریعتر انجام می‌شود.

وی با اشاره به شرایط استان در بخش آب و خشکسالی، گفت: امسال اصفهان وارد نهمین سال خشکسالی شده است و ۸۵ درصد خاک استان در خشکسالی شدید قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه میزان بارش در اصفهان ۵۰ درصد و در سرشاخه های زاینده رود ۲۵ درصد کاهش داشته است، اظهارداشت: در حال حاضر حجم آب سد زاینده رود ۱۷۰ میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به اینکه بحث آب شرب با دقت و ظرافت کنترل می‌شود، افزود: به دلیل اینکه در پاییز بارش‌ها با تأخیر شروع می‌شود وضعیت تامین آب نگران کننده است و باید مدیریت خوبی در این زمینه انجام شود.

زرگرپور با بیان اینکه جلسات مجمع نمایندگان استان در شهرستان‌های مختلف مفید و موثر است، اظهارداشت: این جلسات می‌تواند نتایج بسیارخوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان در نشست‌های این مجمع مسائل کلان استان را مطرح و پیگیری کنند، تصریح کرد: نمایندگان در نظر داشته باشند که ۴ محور اصلی مسائل و مشکلات استان آب، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی و مسائل اشتغال و کارگری است که باید به صورت تخصصی با همکاری مدیران استان پیگیری شود و مسائل مربوط به شهرستان‌ها در شهرستانها در جلسات خاص خود بررسی شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.