سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۵۸ - جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵

نماینده تشکل‌های دانشجویی شهرضا:

بیش از نیمی از کارخانه‌های شهرستان تعطیل است / مسئولین نگاه دلسوزانه را جایگزین نگاه سیاسی کنند

نماینده تشکل‌های دانشجویی شهرضا گفت: مسئولین باید نسبت به اقدامات خود پاسخگو باشند تا خطر فساد کاهش پیدا کند.

به گزارش شهرضانیوز، رضا اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا با بیان این که دانشجویان امروز ایران نه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و نه دوران پرافتخار دفاع مقدس حضور داشته‌اند، اظهار کرد: اما این دانشجویان به اتمام وجود قدردان سپاسگزار مجاهدت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های نسل‌های گذشته و پاسدار خون شهیدان هستند.

وی با بیان این که همه ما شعار هیهات منا الذله را از مکتب حسین (ع) یاد گرفته‌ایم، تصریح کرد: عبارتانی سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم الی یوم القیامه را نقشهٔ راه زندگی مردم ما در طول سال‌ها بوده و ما به‌واسطهٔ شاگردی در مکتب امام راحل وعظیم الشان توانستیم به دست و بازوی خود تکیه کنیم و شعار مامیتوانیم را در همهٔ حوزه‌ها صرف کنیم.

نماینده تشکل‌های دانشجویی شهرضا با بیان این که در ادبیات دینی ما حاکمان از معاشرت با اشرافیت وزندگی اشرافی منع شده‌اند، گفت: عدم توجه به این امر موجب می‌شود طرح و برنامه‌های مسئولان برای رفع دغدغه‌های اشرافیت باشد و خواسته‌های عموم مردم بر زمین بماند.

وی با انتقاد از تفکری که دغدغه‌های امروز کشور را هواپیما و خطوط مستقیم هوایی به کشورهای دیگر می‌داند، تصریح کرد: آنچه این روزها دغدغهٔ بسیاری از مستضعفان و اکثریت مردم جامعه است؛ بحث معیشت و گره‌های اقتصادی موجود در کشور است.

اسماعیلی با بیان این که دغدغهٔ کشور ما در حال حاضر برگزار شدن یا نشدن کنسرت‌ها نیست، تأکید کرد: این صحبت‌های مطرح‌شده از برخی از مسئولان عالی‌رتبهٔ کشوری ناشی از فاصله گرفتن از محرومان مستضعفان است و بنابراین این فاصله دولتمردان را متوجه دغدغه‌های اشراف کرده است.

وی اولویت فعلی کشور را اقتصاد و معیشت دانست و گفت: مامخالف اجرای کنسرت یا نشدن و یا دغدغه مندی نسبت به خطوط هوایی نیستیم اما دغدغه‌های کشور باید اولیت بندی شده و مسئولین رگ گردنشان را در راه معیشت مردم خرج کنند.

نماینده تشکل‌های دانشجویی شهرضا با اشاره به منابع نفت، گاز و معدن غنی در کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های درونی مختلف چرا باید برای ساده‌ترین تکنولوژی‌ها از رستوران قطارها گرفته تا خدمات نفتی وبانکی دست نیاز جلوی دشمنانمان دراز کنیم که بارها و بارها بدعهدی آن‌ها ثابت‌شده است.

وی افزود: در برجام قرار بر این بود که در روز اجرا طرف مقابل تمام تحریم هارابردارد اما بدعهدی آن‌ها که داستانی است تکراری، مجدداً تکرار شد اما این در صورتی است که ما به عهدهای خود وفا کردیم.

اسماعیلی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای بی‌اعتمادی به آمریکا، گفت: نمونهٔ بارز عدم وفای به عهد کشور لیبی است؛ قذافی که روزی رهبرانقلابی عرب شناخته می‌شد با لبخند سازش ابتدا انرژی هسته‌ای بعد قدرت موشکی وتوان دفاعی خود را با سازشی که با آمریکا کرد از دست داد و انتظار گشایش اقتصادی در کشورش راداشت؛ حال امروز وضعیت لیبی و عاقبت او را مشاهده کنید.

وی تنها راه برون‌رفت از این مشکلات معضلات معیشتی را توجه جدی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنایت رهبر معظم انقلاب و تلاش متخصصان تدوین‌شده و چند سالی است که به دولت محترم ابلاغ‌شده است؛ امروز مطالبه همه ما از دولت محترم اهتمام جدی و سریع نسبت به این سیاست‌ها است.

نماینده تشکل‌های دانشجویی شهرضا تأکید کرد: این سیاست‌ها به هیچ شخص یا ارگانی اجازه نمی‌دهد که خون مردم را داخل شیشه کند و یا حقوق‌های نجومی و حرام بگیرد، سیاست‌هایی که با بدعهدی آمریکا متزلزل نمی‌شود و ثبات را به اقتصاد ایران هدیه خواهد کرد.

وی با اشاره به تعطیلی بیش از نیمی از کارگاه‌ها کارخانه‌ها و شرکت‌های شهرستان، گفت: این فاجعهٔ بزرگی است که به‌طور حتم باید خواب را از چشم مسئولین شهر ربوده باشد؛ گرچه مشکل بیکاری درکل کشور وجود دارد اما در حوزهٔ شهرستانی مسئولین شهرستانی باید پاسخگو باشند

اسماعیلی با بیان این که مسئولین شهرستان اقدامات مستند خود را به مردم گزارش دهند؛ تصریح کرد: مسئولین باید نسبت به اقدامات خود پاسخگو باشند تا خطر فساد کاهش پیدا کند؛ در کنار این پاسخگویی نیز باید نگاهی دلسوزانه و پدرانه را جایگزین نگاه سیاسی کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.