سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۰ - سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵

مدیر بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا مطرح کرد

عدم وجود سند چشم‌انداز برای آینده بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، حمیدرضا منصف عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان، اظهارداشت: بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا دارای بخش‌های داخلی مردان با ۲۵ تخت، داخلی زنان با ۱۹ تخت، بخش ccu با ۸ تخت و بخش اورژانس با ۱۵ تخت و واحد فوریت‌ها با ۵ تخت در مجموع ۷۲ تخت بستری است. وی افزود: این بیمارستان دارای […]

به گزارش شهرضانیوز، حمیدرضا منصف عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان، اظهارداشت: بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا دارای بخش‌های داخلی مردان با ۲۵ تخت، داخلی زنان با ۱۹ تخت، بخش ccu با ۸ تخت و بخش اورژانس با ۱۵ تخت و واحد فوریت‌ها با ۵ تخت در مجموع ۷۲ تخت بستری است.

وی افزود: این بیمارستان دارای تخصص‌های داخلی، قلب و عروق، عفونی، نورولوژی است و در زمینه بیماری‌های قلب و عروق شامل سکته قلبی، نارسایی قلبی، فشارخون بحرانی، انواع شوک و بیماری‌های گوارشی، تنفسی، نارسایی تنفسی، بیماری‌های عفونی و مغز و اعصاب به بیماران خدمت‌رسانی می‌کند.

مدیر بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا گفت: علاوه بر بخش‌های مذکور واحدهای تشخیصی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی، اکوکاردیولوژی، تست ورزش، نوار مغز، نوار عصب عضله، آندوسکپی، کولونوسکپی، به مراجعین سرپایی و بیماران بستری در راستای تسهیل در تشخیص و درمان پزشکان، ارائه خدمات دارد.

وی بیان کرد: به جز درمانگاه عمومی که به صورت شبانه‌روزی با واحدهای تزریقات و پانسمان پذیرای مراجعان سرپایی است، درمانگاه تخصصی با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت و مقیم شدن برخی از گروه‌های پزشکی این مرکز با تخصص‌های داخلی شش روز در هفته، تخصص قلب سه روز در هفته و مغز و اعصاب و عفونی هر کدام دو روز در هفته به شهروندان خدمات می‌دهد.

منصف تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت افراد مسن در سال‌های اخیر و افزایش قابل توجه بیماران نیازمند لوله‌گذاری و دستگاه تنفس مصنوعی و کمبود شدید تخت‌های ICU جنرال در استان این مرکز با دارا بودن ۴ دستگاه تنفس مصنوعی با کمترین هزینه بر اینگونه بیماران کمک‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به گفت: تجهیزات پزشکی بخش دیالیز، دستگاه‌های آندوسکوپی، برخی از تجهیزات آزمایشگاهی، دستگاه سونوگرافی و تشک مواج از جمله کمک‌های خیران و مردم به بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) است.

مدیر بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا گفت: بخش روانپزشکی مردان این مرکز درمانی به‌زودی شروع به کار می‌کند با راه‌اندازی این مرکز در آینده  به عنوان یک مرکز تخصصی روان‌پزشکی در قطب جنوب استان با ۱۹ تخت برای مردان ارتقایی برای بیمارستان صاحب‌الزمان می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) با بیان اینکه نداشتن بخش ICU عمومی برای ارائه مراقبت بهتر و با کیفیت‌تر از بیماران متصل شده به دستگاه تنفس مصنوعی با وجود پیگیری‌های فراوان، یکی از مشکلات این بیمارستان است، گفت: نبود متخصص رادیولوژیست برای انجام سونوگرافی بیماران در این مرکز درمانی، بلا استفاده ماندن ۴ اتاق عمل غیرفعال این مرکز درمانی با وجود پیشنهادات متعدد و نبود چشم‌انداز شفاف و روشن برای آینده این بیمارستان در شرایطی که از موقعیت مناسب در مرکز شهر برخوردار است، از مهمترین مشکلات بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) شهرضا است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.