سرویس: اقتصادی ۱۴:۳۲ - یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا خبر داد

 ایجاد سامانه فروش مجازی اقتصاد مقاومتی در شهرستان شهرضا

احمدرضا صفابخش در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهارداشت: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی در تمامی سطوح یکی از مهم‌ترین تدابیر رهبر معظم انقلاب است که برای تحقق آن نیازمند بسیج تمامی اقشار جامعه هستیم. وی افزود: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در واقع مسیر فعالیت‌های هر یک از نهادهای اجرایی را مشخص […]

احمدرضا صفابخش در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهارداشت: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی در تمامی سطوح یکی از مهم‌ترین تدابیر رهبر معظم انقلاب است که برای تحقق آن نیازمند بسیج تمامی اقشار جامعه هستیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در واقع مسیر فعالیت‌های هر یک از نهادهای اجرایی را مشخص کردند؛ از این جهت هر یک از دستگاه‌‎های اجرایی باید بر اساس شرح وظایف خود در این زمینه اقدام کند.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا بیان کرد: هدف نهایی از طرح عنوان اقتصاد مقاومتی در ادبیات اقتصادی کشور، تقویت زیرساخت‌های کشور در بخش‌های مختلف تولید، توزیع و افزایش ارزش افزوده و سرانه خالص ملی است.

صفابخش گفت: رسالت اصلی بسیج سازندگی در سطح نواحی مقاومت بسیج محلات و پایگاه‌ها، تحقق منویات رهبر انقلاب در بخش اقتصاد مقاومتی و تبدیل آن به عنوان یک استراتژی اجرایی و الگوی عملی برای سایر نهادها است.

وی در تشریح برخی از فعالیت‌های بسیج سازندگی در شهرستان شهرضا گفت: یکی از مهم‌ترین خدمات بسیج سازندگی در شهرستان، توزیع تسهیلات اقتصاد مقاومتی بین متقاضیان ایجاد عرصه‌های مختلف بوده است.

ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی در سال گذشته

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در سال گذشته مبلغ ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی بین متقاضیان توزیع شد که این میزان از تسهیلات زمینه ایجاد بیش از ۱۷۰ عرصه و اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر را فراهم کرده است.

صفابخش بیان کرد: اعتبارات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شهرضا در سال ۹۵ در مردادماه ابلاغ شده و افراد متقاضی در حال گذراندن مراحل اداری، تکمیل پرونده و طی دوره‌های آموزشی برای دریافت تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه آموزش‌ متقاضیان دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان آغاز شده است، گفت: بسیج سازندگی در تلاش است تا علاوه بر تشویق کارآفرینان به ایجاد عرصه‌های تولیدی، با ارائه آموزشهای مناسب، استمرار فعالیت آنها را نیز در برابر نوسانات بازار، تضمین کند.

صفابخش تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی بین متقاضیان توزیع شد که این میزان از تسهیلات زمینه ایجاد بیش از ۱۷۰ عرصه را فراهم کرده است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا، ایجاد عرصه‌های صنایع تبدیلی را از جمله عرصه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: آموزش‌ متقاضیان دریافت تسهیلات برای ایجاد صنایع تبدیلی در زمینه انار، قارچ، عسل و بلدرچین در حال انجام است.

صفابخش گفت: از ابتدای زمان واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان در شهرستان تاکنون ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات بین ۱۶ نفر از کارآفرینان توزیع و زمینه اشتغال مستقیم ۵۲ نفر نیز فراهم شده است.

هیچ محدودیتی در واگذاری تسهیلات به شهرستان جهت توزیع بین متقاضیان وجود ندارد

وی افزود: بیشترین میزان تسهیلات واگذار شده به متقاضیان ایجاد عرصه‌های پرورش قارچ، شترمرغ، پرورش ماکیان، صنایع دستی و صنایع تبدیلی بوده است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا گفت: هیچ محدودیتی در واگذاری تسهیلات به شهرستان جهت توزیع بین متقاضیان وجود ندارد و بسیج سازندگی نیز به دنبال کمک به کارآفرینان برای ایجاد عرصه‌های اشتغالزایی است، بنابراین افراد جویای کار و کارآفرینان از فرصت ایجاد شده استفاده و برای کمک به تقویت اقتصاد ملی وارد عمل شوند.

وی اظهارداشت: از ابتدای زمان واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان در شهرستان تاکنون ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات بین ۱۶ نفر از کارآفرینان توزیع و زمینه اشتغال مستقیم ۵۲ نفر نیز فراهم شده است.

صفابخش از برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان شهرضا در هفته بسیج خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه یکی از سیاستهای بسیج سازندگی کمک به بازاریابی و فروش محصولات کارآفرینان است، در این نمایشگاه همه محصولات تولید شده در عرصه‌های اقتصادمقاومتی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه «طبق قانون کشاورزان از پرداخت مالیات معاف هستند» تصریح کرد: اگر مجوز کشاورزان به هر دلیل به اداره امور مالیاتی وارد شود، از آنها مالیات گرفته می‌شود و باید برای این موضوع اقدامی انجام شود .

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان شهرضا گفت: کرد: دستورالعمل‌های ابلاغی به مرکز استان را بعضی از رؤسای ادارت در شهرستان، خیلی بومی‌سازی می کنند و این امر باعث جلوگیری از دریافت مجوزات در عرصه های اقتصاد مقاومتی می شود.

صفابخش اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین محصولات زراعی شهرستان «انار» می‌باشد، لازم است که ادارت همکاری لازم را با کارآفرینانی که قصد ایجاد صنایع تبدیلی این محصول را دارند، انجام دهند.

وی از ایجاد و راه اندازی«سایت بازار مجازی محصولات اقتصاد مقاومتی» این شهرستان خبر داد و افزود: این سامانه با هدف بازاریابی محصولات تولید شده در عرصه‌های صنایع تبدیلی و کمک به فروش محصولات آن، در شهرضا ایجاد می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.