سرویس: اجتماعی ۱۸:۱۶ - سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵

شهرضانیوز گزارش می‌دهد

تشکیل اتاق فکر ویژه حل معضل طلاق در شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، مسئول اورژانس اجتماعی شهرضا عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت آسیب طلاق در شهرضا و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش و پیشگیری از طلاق با اشاره به مراجعه بیش از ۲هزاو۵۰۰ نفر برای طلاق به این مرکز، اظهارداشت: بیشترین علل طلاق اعتیاد، خیانت، انحرافات جنسی، تنفر یا عدم علاقه زوجین نسبت به […]

به گزارش شهرضانیوز، مسئول اورژانس اجتماعی شهرضا عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت آسیب طلاق در شهرضا و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش و پیشگیری از طلاق با اشاره به مراجعه بیش از ۲هزاو۵۰۰ نفر برای طلاق به این مرکز، اظهارداشت: بیشترین علل طلاق اعتیاد، خیانت، انحرافات جنسی، تنفر یا عدم علاقه زوجین نسبت به یکدیگر و طلاق عاطفی میان زوجین است.

سیدعلی موسوی با بیان اینکه دخالت اطرافیان، ازدواج تحمیلی، سوءظن و بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر از دیگر عومل جدایی زوج‌ها است، افزود: مهمترین وظیفه نهادهای اجتماعی، آموزش و آگاه‌سازی جامعه در راستای ایجاد آمادگی و صلاحیت فکری، عاطفی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی در جوانان برای ازدواج است.

وی بیان کرد: تقویت باورهای دینی به صورت کاربردی و شناخت و مراقبت از حریم خصوصی و عاطفی بویژه در شبکه‌های اجتماعی از جمله آموزش‌های ضروری جوامع امروزی است.

مسئول اورژانس اجتماعی شهرضا با تأکید بر اینکه همسوشدن آموزش‌های کلیه نهادها و ادارات در این زمینه به نتیجه بخشی هرچه بیشتر آنها کمک شایانی می‌کند، گفت: طلاق مسأله‌ای است که اتفاق می‌افتد و اگر درصدد شناسائی این معضل برآئیم این نتیجه حاصل می‌شود که طلاق به لحاظ علل ایجادی از عوامل متعددی تاثیر می‌پذیرد.

تبعات طلاق منحصر به خانواده نیست و سبب متزلزل شدن جامعه نیز می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرضا در ادامه جلسه افزود: عدم رسوخ باورهای دینی در عملکرد و روش زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه و دخالت دستگاه‌ها در امور یکدیگر از آسیب‌های جدی در جامعه است.

محمدعلی جعفری بیان کرد: تدوین و عملی نمودن برنامه‌ای دقیق، منسجم و عملیاتی که به دور از ایده‌آل گرایی بوده و براساس نظر کارشناسان با نیازها وتوانمندی های شهرستان متناسب باشد، گامی مؤثر در راستای توقف روند رو به گشترش طلاق در شهرستان است.

وی با بیان اینکه تبعات طلاق منحصر به خانواده نیست و سبب متزلزل شدن جامعه نیز می‌شود، بیان کرد: امروز شاهد روند روبه رشد این معضل اجتماعی هستیم و خانواده که اصلی‌ترین نهاد اجتماعی است در معرض پیامدهای ناگوار این پدیده نامبارک قرار دارد.

اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس شهرضا

مسئول امور اجتماعی فرمانداری شهرضا در ادامه جلسه بیان کرد: اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس، رسوخ در برنامه‌های مراکز مشاوره و سوق دادن آنها به سمت حل اختلافات به جای توصیه به جدایی، برگزاری جلسات هم اندیشی ماهیانه مراکز مشاوره از جمله اقدامات انجام شده در سطح شهرستان در راستای کاهش طلاق است.

آرزو قوامی با اشاره به تشکیل اتاق فکر ویژه حل معضل طلاق در شهرضا، گفت: فقدان مهارت کافی برای شروع زندگی، فقدان آگاهی از اصول و بنیان‌های حل مسئله بین زوجین، ضعف اعتماد به نفس و خودباوری در زوجین یا یکی از آنها، فقدان پایبندی فرد به اصول اخلاقی از جمله علل و عوامل شخصیتی مؤثر بر طلاق محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فراهم نشدن زیرساخت‌های زندگی مشترک و نداشتن مهارت‌های زندگی منجر به طلاق می‌شود، بیان کرد: وقتی افراد مهارت را آموزش نبینند خواسته ناخواسته با یکسری عوارض و آسیب‌های اجتماعی در جامعه روبه‌رو می‌شوند.

قوامی تصریح کرد: زوجین باید در زندگی مشترک نقاط مثبت یکدیگر را تقویت و عیوب همدیگر را بپوشانند این واقعیت زندگی مشترک است نه اینکه بهانه ای بگیرند و جدا شوند.

وی اظهارداشت: جلسات و کارگاه‌های آموزشی بسیاری در سطح شهرستان برگزار شده که امیدواریم با فراگیرشدن این آموزش‌ها و شرکت عموم افراد جامعه در آنها و کسب آگاهی‌های لازم، بتوانیم گام های مؤثری در راستای کاهش طلاق برداریم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.