سرویس: سیاسی ۰۰:۲۹ - سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۲

اولین وعده انتخاباتی حسن روحانی/در دولت تدبیر و امید مردم نیازمند یارانه نقدی نخواهند بود/ اگر افراط نبود شاهد اردوکشی خیابانی در سال ۸۸ نبودیم + صوت

حسن روحانی داوطلب ریاست جمهوری یازدهم گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، دفتر ویژه‌ای را تحت عنوان «شکایات و نظرات مردم» تأسیس خواهد کرد. حجت‌الاسلام حسن روحانی که دقایقی پیش برای شرکت در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما وارد جام جم شد، اولین وعده انتخاباتی خود را مطرح کرد. وی در بدو ورود […]

1157131_487حسن روحانی داوطلب ریاست جمهوری یازدهم گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، دفتر ویژه‌ای را تحت عنوان «شکایات و نظرات مردم» تأسیس خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی که دقایقی پیش برای شرکت در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما وارد جام جم شد، اولین وعده انتخاباتی خود را مطرح کرد.

وی در بدو ورود به استودیوی گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد: پس از تشکیل دولت تدبیر و امید، دفتر ویژه‌ای را تحت عنوان «شکایات و نظرات مردم» تأسیس خواهم کرد.

بر اساس این گزارش؛ “حسن روحانی” در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح برنامه های خود پرداخت.

این برنامه راس ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه از شبکه دو سیما بر روی آنتن رفت.

مهم ترین محورهای سخنان این کاندیدا به شرح زیر است:

** بنده با توجه به شرایط کنونی کشور و مشکلاتی که مردم با آن مواجهند و برای بهبود شرایط با استفاده از تجربیات اجرایی مختلفی که داشتم در انتخابات حضور یافتم تا بتوانم خود را به مردم عرضه کرده و در خدمت آنان باشم.

** من یک اعتدال گرا هستم و با اصولگرایان و اصلاح طلبان معتدل آشنایی دارم و با آنان در ارتباطم و در این ۳۰ سال تفکراتم تغییر نکرده و افراط گرا نبودم.

** مشکلات کنونی در حوزه اقتصاد و دیگر بخش‌ها بدلیل مدیریت دولت است و اکنون با یک تدبیر درست می‌توان واحدهای تولیدی را فعال کرد و اشتغال به وجود آورد که این نیازمند وجود ثبات است چراکه گاهی در عرض یک ماه ۵۰بار مقررات اقتصادی کشور تغییر می کند.

** فقط متهمین فساد سه هزار میلیاردی نباید به دادگاه بروند بلکه مسببین وضعیت اقتصادی باید در دادگاه مردم پاسخگو باشند.

** قرار بود در پایان برنامه بیست ساله حداقل رشد اقتصادی ما ۸ درصد باشد که این رقم ۳ درصد بوده؛ تورم در مواد غذایی ۵۸ درصد و تورم نقطه ای ۴۰ درصد بوده است که ما چنین چیزی را در جایی شاهد نیستیم.

** دولت من در کوتاه مدت بسته‌های تشویقی ویژه‌ای برای مردم خواهد داشت.

** یارانه باید هدفمند شود اما سوال اینجا است که آیا این امر محقق شد؟ یارانه باید به تولید می رسید اما این امر محقق نشد و برای ادامه هدفمندی باید نواقص گذشته اصلاح گردد و در کنار یارانه نقدی، یارانه کالایی هم داشته باشیم تا مردم مشکل نداشته باشند و نگرانی از مردم گرفته شود.

** دولت تدبیر و امید درصدد است تا علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، مردم به چنان آرامشی برسند و همه در خانه‌ها شاغل باشد که به یارانه ۴۵ هزارتومانی نیاز نداشته باشند.

** اداره کشور با یک جناح امکان‌پذیر نیست و کسانیکه در مسیر افراط بودند عملا به کشور خدمت نکردند. بنده با استفاده از توانمندی افراد مختلف موافقم و دولت من فراجناحی خواهد بود اما با افراط گراها میانه خوبی ندارم چراکه اگر افراط نبود شاهد اردو کشی‌های  خیابانی در سال ۸۸ نبودیم و نیازی به ورود قوه قضاییه نبود.

**عدالت می‌تواند ملتی را به عزت برساند.

** کاش اجازه داده می‌شد وقتی در رسانه‌ها و حتی در صدا و سیما به کسی توهین می‌شد اجازه پاسخگویی داده شود.

** در دوران حضور من در دولت تعداد تولیدات هسته ای ما ۱۵۰ عدد بود و ما در تلاش بودیم تا دروغ بودن ادعای آمریکا را اثبات کنیم و با ارشادات رهبری  به فناوری دست یافتیم و این امر محقق شد.

** فیشر در خاطرات خود نوشته که “ما در تهران رفتیم و به آنان قول دادیم که نمی‌گذاریم پرونده به شورای امنیت برسد” درحالیکه آنان حتی به ما قول استفاده از حق وتوی خود در قبال آمریکا را دادند ک این یعنی تبدیل تهدید به فرصت.

** مذاکرات باید در حد مدیرکل ۵ کشور صورت گیرد.

** در مذاکرات سعدآباد توافق نامه ای امضا نشد و بیانیه صادر شد و اظهاراتی در این مورد کذب است؛ ما فناوری‌ها رو کامل کردیم؛ تعداد سانتریفیوژها در زمستان ۸۳ تکمیل شد، پروژه آب سنگین و کیک زرد هم در سال ۸۳ تکمیل شد.

دانلود فایل صوتی صحبتهای حسن روحانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری_ قسمت اول

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.