سرویس: اجتماعی ۱۸:۲۰ - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵

شهرضانیوز گزارش می‌دهد

طلاق پرچالش‌ترین و مشکل‌زاترین آسیب اجتماعی/ اجرای ۳۰ تئاتر در سی شب در هفته فرهنگی شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی، اجتماعی شهرستان که با هدف بررسی طرح کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، اظهارداشت: در میان ۱۹ آسیب اجتماعی در کشور طلاق از پرچالش‌ترین و مشکل‌زاترین آسیب اجتماعی مطرح و مورد توجه واقع شده و محوریت برنامه‌ریزی بر روی […]

به گزارش شهرضانیوز، مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی، اجتماعی شهرستان که با هدف بررسی طرح کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، اظهارداشت: در میان ۱۹ آسیب اجتماعی در کشور طلاق از پرچالش‌ترین و مشکل‌زاترین آسیب اجتماعی مطرح و مورد توجه واقع شده و محوریت برنامه‌ریزی بر روی این معضل در کشور در وزارت ارشاد انجام شده است.

آرزو قوامی گفت: شهرستان شهرضا قبل از ابلاغ طرح کنترل آسیب‌های اجتماعی کمیته خانواده زیر مجموعه شورای فرهنگ عمومی را توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا تشکیل و کار خود را از ساماندهی و افزایش فعالیت‌های مراکز مشاوره آغاز کرده است.

اجرای ۳۰ تئاتر در سی شب در هفته فرهنگی شهرضا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا در ادامه جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در کمیته خانواده، گفت: کمیته خانواده زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی تشکیل و در این مدت جلسات متعددی در راستای آسیب‌های دامن‌گیر خانواده برگزار شده است.

محمدعلی جعفری افزود: یکی از اصلی‌ترین راهکار مبارزه با آسیب‌ها توجه به برنامه‌های خانواده‌محور است که باید با جدیت به آن پرداخت چراکه یکی از ارکان اساسی در حوزه کنترل آسیب‌ها است.

وی با اشاره به تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشگاه‌های شهر و اداره بهزیستی، افزود: کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد بسترهای خوبی هستند تا در آن فعالیت‌هایی در راستای خانواده و سبک زندگی انجام دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی، هنری در بخش نمایش و تئاتر، گفت: در هفته فرهنگی شهرستان، ۳۰ شب ۳۰ تئاتر با موضوع مسائل اجتماعی و خانواده برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوع بیشتر تئاترها مسائل اجتماعی و خانواده است، تصریح کرد: در این برنامه‌های به مشارکت و همکاری تمامی ادارات شهر نیازمندیم.

تأثیر ۲۷ درصدی بیکاری در طلاق

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه امروز طلاق عاطفی آسیبی است که گریبانگیر خانواده‌ها شده، گفت: متأسفانه در مبحث آموزش و در مقوله مهارت‌های زندگی قوی عمل نکرده‌ایم.

منصوره السادات صفوی با بیان اینکه دانش آموزان ما به خودشناسی نرسیده‌اند، افزود: برگزاری کلاس‌های مشاوره چند ماه قبل از ازدواج مفید نیست، کلاس‌های مهارت‌های زندگی، خودشناسی و تعامل و گفت‌وگو باید برای دانش‌آموزان برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید برای دانش‌آموزان سرمایه‌گذاری کرد و از بدو ورود به مدرسه این مهارت‌ها آموزش داده شود، گفت: باید قدرت نه گفتن را به دانش‌آموزان آموزش دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا با بیان اینکه آمار طلاق عاطفی در جامعه بالا رفته و مسئله بیکاری ۲۷ درصد در طلاق تأثیر دارد، اظهارداشت: ماهواره، اینترنت و اشتغال بانوان در خارج از منزل معضلاتی است که گریبانگیر خانواده شده است.

وی با تأکید بر اینکه مرکز پژوهش‌های آمار تحلیلی باید در شهرضا ایجاد شود، بیان کرد: باید برای موعظه‌گران بانو کلاس‌های تخصصی برای کاهش طلاق برگزار کنیم تا برای زنان خانه‌دار بیان کنند.

جلسه اولیا و مربیان باید برای خانواده‌ها مفید واقع شود

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا در ادامه جلسه، گفت: در انجمن اولیا و مربیان برنامه‌هایی داریم تا بتوانیم به صورت تخصصی افراد را دعوت کنیم تا استفاده بیشتری از این جلسات داشته باشیم.

احمدملکیان با اشاره به اینکه جلسه اولیا و مربیان باید برای خانواده‌ها مفید واقع شود، تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش شهرضا در بخش تقویت باورهای دینی و فرهنگ شیعه و دینی در حال فعالیت است تا نسل امروز و آینده این باورها را در وجود خود نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه در بعد سلامت جسم و روان با شبکه بهداشت و درمان تعامل داریم، اظهارداشت: در ایام محرم و صفر برنامه‌های مذهبی برای مدارس پیش‌بینی شده است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.