سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۵ - سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵

با حضور بیش از هزار نفر دانشجوی جدیدالورود

مراسم طلوع خورشید مهر در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد

به گزارش شهرضانیوز، در این مراسم که در تالار اجتماعات شهید آوینی دانشکده دارو سازی برگزار شد معاون دانشجوئی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، اظهارداشت: ورود به دانشگاه فصل نو همراه با کسب تجربه‌های جدیدی مانند جدائی از خانواده، زندگی در کنار فرهنگ های جدید، تعامل با خرده فرهنگها را برای دانشجویان رقم می‌زند. عبدالرضا […]

به گزارش شهرضانیوز، در این مراسم که در تالار اجتماعات شهید آوینی دانشکده دارو سازی برگزار شد معاون دانشجوئی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، اظهارداشت: ورود به دانشگاه فصل نو همراه با کسب تجربه‌های جدیدی مانند جدائی از خانواده، زندگی در کنار فرهنگ های جدید، تعامل با خرده فرهنگها را برای دانشجویان رقم می‌زند.

عبدالرضا باقی با اشاره به تفاوت‌های دوران تحصیل قبل از ورود به دانشگاه و بعد از ورود به دانشگاه گفت:آزادی بیشتر دانشجویان در دوران تحصیل در دانشگاه نسبت به مدرسه، استقلال بیشتر در تصمیم گیری‌ها باید احساس مسئولیت فرد نسبت به خودش و خانواده‌اش را هم به همراه داشته باشد در غیر این صورت هدف روشنی که برای آینده ترسیم شده به تاریکی می رسد.

baghi

وی خطاب به خانواده های دانشجویان که در کنار فرزندانشان در این مراسم شرکت کرده بودند، گفت: در مرحله جدیدی که بنام زندگی در دانشگاه پیش روی فرزند شما باز شده همچنان حمایت و نظارت خود را ادامه دهید تا استقلال و آزادی فراهم شده در مسیر رشد و کمال آنان قرار گیرد.

معاون دانشجوئی، فرهنگی واحد شهرضا، دانشگاه را محل رشد همه جانبه دانشجو بیان کرد و افزود: در کنار رشد مذهبی، علمی و اجتماعی رشد هویتی نیز نیاز است و دانشجو باید بتواند در این مقطع از زندگی به سئوالهائی مانند من چه کسی هستم، جایگاه و شخصیت من کجاست و دنبال چه هدفی هستم پاسخ دهد.

وی با توصیه به پرهیز از هویت پیرو که منجر به دنباله روی و تصمیم گیری دیگران برای فرد می شود و یا هویت سردرگم که بی برنامه گی را بدنبال دارد، گفت: هویت بالغانه نیاز ضروری دانشجویان است تا براساس آن تمام امور خود را بر اساس عقل و اندیشه ، گفتگو و قدرت حل مشکل انجام دهید.

در ادامه این مراسم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا دانشجویان جدیدالورود را با قسمتهای مختلف دانشگاه و امکاناتی که برای رفاه آنان فراهم شده آشنا کردند.

jadid

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.