سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۱۴ - چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا خبر داد

تأسیس خانه هنرمندان در شهرستان شهرضا/ ایجاد بازارچه صنایع دستی

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی صنایع دستی شهرضا که با حضور معاون وزیر صنایع دستی کشور در فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: مردم شهرستان شهرضا هنرشان را در جبهه‌های جنگ و شهادت به اثبات رسانده‌اند. وی افزود: شهرستان شهرضا بیش از ۷۵۰ شهید، هزارو۵۵۰ جانباز، ۱۴۲ آزاده و سردارانی […]

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی صنایع دستی شهرضا که با حضور معاون وزیر صنایع دستی کشور در فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: مردم شهرستان شهرضا هنرشان را در جبهه‌های جنگ و شهادت به اثبات رسانده‌اند.

وی افزود: شهرستان شهرضا بیش از ۷۵۰ شهید، هزارو۵۵۰ جانباز، ۱۴۲ آزاده و سردارانی شهیدی چون همت، کشوری، قانع و حیدرپور را تقدیم کرده است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه در فاجعه منا شهرستان شهرضا ۱۰ شهید تقدیم کرد، گفت:در بخش هنر، هنر صنایع دستی در همه خانه‌های شهرضا به چشم می‌خورد و بیش از ۱۵ سال است که مردم منتظر کلنگ‌زنی شهرک صنایع دستی هستند.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی صنایع دستی در کشور و در استان اصفهان نخستین آن در شهرضا امروز کلنگ زنی می‌شود، بیان کرد: شهرستان شهرضا در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد این شهر در شاهراه طلایی شمال به جنوب کشور و بر سر راه ۵ استان واقع شده است.

گلابی با اشاره به اینکه در پیک تردد بیش از ۵۰ هزار خودرو از این شهر عبور می‌کند، تصریح کرد: تعداد زیادی از هنرمندان صنایع دستی برای ایجاد کارگاه در این شهرک ثبت‌نام کردند و امیدواریم تسهیلاتی در اختیار آنا برای ساخت کارگاه قرار بگیرد.

وی افزود: تعداد بسیاری کارگاه‌های سفال و سرامیک در شهرستان شهرضا وجود دارد و از سایر نقاط کشور سفال و سرامیک آنها لعاب و نقش‌زنی می‌شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه کارگاه‌های سفال و سرامیک باید ساماندهی شوند، گفت: نمایشگاه چلچراغ هنر در شهرضا به مدت یک هفته با ۵۰ غرفه از صنایع دستی شهرضا برپا شد در حالیکه بیش از ۲۰۰ نفر در شهرستان خواهان ایجاد غرفه صنایع دستی در این نمایشگاه بودند.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک شهرضا و تردد بیش از ۵۰ هزار خودرو از این شهر، ضرورت دارد یک بازارچه صنایع دستی در شهرستان ایجاد کنیم.

روستای اسفرجان شهرضا جزو ۷۰ منطقه گردشگری کشور به ثبت رسیده است

گلابی با بیان اینکه روستای اسفرجان شهرضا جزو ۷۰ منطقه گردشگری کشور به ثبت رسیده است، افزود: بزرگترین چمنزار طبیعی با وسعت بیش از ۳۵۰ هکتار در منطقه عشایری شهرضا واقع شده و در جذب گردشگر بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: سفال و سرامیک شهرضا مراحل ملی شدن خود را طی می‌کند و امیدواریم بعد از ملی شدن شهرستان شهرضا به شهر جهانی سفال و سرامیک تبدیل شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه کاروانسرای عباسی در شهرضا تبدیل به هتل شده است، گفت: چندین کاروانسرا در شهرستان شهرضا واقع شده که اوقافی هستند باید این کاروانسراها احیا شود.

وی با بیان اینکه شهرستان شهرضا فاقد هتل است، بیان کرد: هتلی در شهرضا وجود دارد که به مرحله سفت کاری رسیده و رها شده با وجود چندین دانشگاه و پادگان و ۵ شهرک صنعتی در این شهر ضرورت دارد تسهیلاتی اختصاص یابد تا این هتل تکمیل شود.

گلابی با بیان اینکه بیمه هنرمندان به یک دغدغه در سطح شهرستان تبدیل شده است، بیان کرد: منزل قدیمی در سطح شهرستان به زودی احیا می‌شود و به عنوان خانه هنرمندان در اختیار این قشر قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.