سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۶ - چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵

با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی کشور،

نخستین شهرک صنعتی صنایع دستی کشور در شهرضا کلنگ‌‌زنی شد

به گزارش شهرضانیوز، نخستین شهرک صنعتی صنایع دستی کشور در شهرضا با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کشور، کلنگ‌زنی شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی نخستین شهرک صنعتی صنایع دستی در شهرضا، اظهار داشت: امروز نخستین ناحیه صنعتی صنایع دستی در کشور و […]

به گزارش شهرضانیوز، نخستین شهرک صنعتی صنایع دستی کشور در شهرضا با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کشور، کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی نخستین شهرک صنعتی صنایع دستی در شهرضا، اظهار داشت: امروز نخستین ناحیه صنعتی صنایع دستی در کشور و استان در شهرستان شهرضا کلنگ‌زنی می‌شود و این امر نشان دهنده ظرفیت عظیم شهرستان شهرضا در بخش هنر و صنایع دستی است.

وی با اشاره به ویژگی‌های این شهرستان در بخش صنایع دستی و سفال، افزود: شهرضا با توجه به هنر سفال و سرامیک آن در مرحله نخست به شهر ملی سفال و در گام بعد در کنار شهر لاله‌جین به شهر جهانی سفال و سرامیک تبدیل می‌شود.

۵۰ اثر تاریخی شهرضا در فهرست آثار ملی قرار گرفته است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به ظرفیت‌های شهرضا در بخش‌های صنایع دستی و گردشگری، گفت: ۲۰۰ اثر فرهنگی تاریخی در شهرستان وجود دارد که ۵۰ اثر آن در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: این شهرستان با وجود امامزاده شاهرضا در بخش گردشگر زیارتی و با وجود آثار تاریخی و فرهنگی و طبیعت آن از ظرفیت بالایی برخوردار است.

اللهیاری با بیان اینکه شهرضا دارای طرفیت بوم‌گردی، طبیعی و تاریخی است، افزود: شهرضا از نظر حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی جایگاه آن در استان خاص است.

وی تصریح کرد: این منطقه ۴۰۰ هنرمند دارای گواهی‌نامه از سازمان میراث فرهنگی دارد، در استان افراد هنرمند دارای کارت و گواهینامه نسبت به شاغلان یک سوم است که در شهرضا نیز همین نسبت برقرار است.

حوزه صنایع دستی در بخش اقتصاد مقاومتی از جایگاه والایی برخوردار است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با بیان اینکه اگر بسترها و زیرساخت‌ها برای هنرمندان فراهم شود می‌توان کارهای بزرگی انجام داد، گفت: با توجه به نامگذاری سال، حوزه صنایع دستی در بخش اقتصاد مقاومتی از جایگاه والایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه جایگاه صنایع دستی استان احیا شده، افزود: در حال حاضر صنایع دستی به یک گفتمان غالب تبدیل شده و این یک فرصت خوب است تا به این حوزه رونق ببخشیم.

اللهیاری با تأکید بر اینکه ایجاد شهرک صنایع دستی شهرضا نقطه عطفی در تاریخ این شهرستان است، افزود: یکی از مطالبات شهرستان در گذشته ارتقای سازوکار اداری نمایندگی میراث فرهنگی بود که با پیگیری‌های انجام شده این نمایندگی به اداره تبدیل شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.