سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۶ - دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵

معاون فرماندار شهرضا:

ایجاد ایستگاه پایش آلودگی هوا در شهرضا یک ضرورت است/ آغاز بارش‌های پاییزه از نیمه دوم آذرماه در شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، محمدحسین داراب صبح امروز در جلسه کارگروه ویژه گرد و غبار این شهرستان با تأکید بر ضرورت اتخاذ اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از ایجاد کانون‌های گرد و غبار در این شهرستان، اظهار داشت: همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌هایی که اختیارات قانونی در این زمینه دارند می‌تواند مانع ایجاد و افزایش این […]

به گزارش شهرضانیوز، محمدحسین داراب صبح امروز در جلسه کارگروه ویژه گرد و غبار این شهرستان با تأکید بر ضرورت اتخاذ اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از ایجاد کانون‌های گرد و غبار در این شهرستان، اظهار داشت: همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌هایی که اختیارات قانونی در این زمینه دارند می‌تواند مانع ایجاد و افزایش این ذرات شود.

وی افزود: یکی از منابع ایجاد گرد و غبار کشورهای همسایه ما نظیر عراق و سوریه هستند که ذرات گرد و غبار این کشورها به داخل کشور ما نفوذ کرده و سبب آلودگی هوا می‌شود.

معاون فرماندار شهرضا بیان کرد: استمرار شرایط خشکسالی، ایجاد تغییرات اقلیمی در محیط طبیعی نظیر سدسازی‌های غیراصولی و تغییر الگوی کشت و گرایش به ایجاد گلخانه‌ها، از جمله عللی بوده که این وضعیت را تشدید کرده است.

وی تصریح کرد: هرچند در شهرستان شهرضا در حال حاضر خطر جدی برای وجود ریزگردها نیست اما باید برای مقابله با تهدیدات احتمالی آماده باشیم.

داراب پایش وضعیت جوی شهرضا و استقرار دستگاه PSI را یکی از نیازهای این شهرستان برشمرد و افزود: باید از محل اعتبارات شهرستان ردیفی برای خرید این دستگاه اختصاص دهیم زیرا این مسئله با سلامت مردم مرتبط است.

بارش‌های پاییزه از نیمه دوم آذرماه در شهرضا آغاز می‌شود

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه وقوع خشکسالی یکی از مهمترین علل افزایش ذرات گرد و غبار در کشور بوده است، افزود: در شهرستان شهرضا متوسط آلایندگی، تنها در ۱۴ روز از سال که بیشتر در فصل بهار قرار دارد، است که در ماه‌های این فصل اردیبهشت بیشترین میزان روزهای آلوده را به خود اختصاص داده است.

ستار سبزه علی بیان کرد: جمع بارش‌های شهرستان شهرضا در سال زراعی امسال ۹۴٫۹ میلیمتر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۵ درصد و در مقایسه با میانگین بلند مدت ۳۴٫۵ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: متأسفانه ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از برخی از شهرستان‌های استان نظیر شهرضا، خمینی شهر، سمیرم، لنجان، فلاورجان و اصفهان تحت تأثیر خشکسالی هیدرولوژیک قرار دارد.

رییس اداره هواشناسی شهرضا گفت: پیش‌بینی فصلی نشان می‌دهد که امسال با تأخیر در دریافت بارش‌های مؤثر پاییزه مواجه خواهیم بود تا جایی که این بارش ها از نیمه دوم آذرماه آغاز خواهد شد.

وی گفت: دمای پایین شهرضا و اصفهان نیز، نیم تا یک درجه از حد نرمال بیشتر خواهد بود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.