سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۵۰ - شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

مسئول بسیج سازندگی شهرضا خبرداد؛

اختصاص ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا / برگزاری ۱۰۰ درصدی اردوهای جهادی هفت روزه

مسئول بسیج سازندگی شهرضا گفت: بسیج سازندگی شهرضا در نظر دارد با توجه به کیفیت مطلوب عسل تولید شده در این شهرستان، برای برند سازی آن اقدام کند.

به گزارش شهرضانیوز، احمدرضا صفابخش در جمع خبرنگاران شهرضا با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم مدنظر مقام معظم رهبری و دغدغه‌های کلان ایشان در سطح کشور در سال‌های گذشته اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی با بیان این که این دغدغه‌های به صورت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین و به تمام دستگاه‌ها ابلاغ‌شده است، گفت: وظیفه تمام دستگاه‌های اجرایی از سطح کلان کشوری تا سطح خرد، اجرای این سیاست‌ها و اصول اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه است.

مسئول بسیج سازندگی شهرضا وظایف هر دستگاه در زمینه اقتصاد مقاومتی را مشخص و معین دانست و عنوان کرد: شرح وظایف تمام دستگاه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی مشخص است که باید براساس این وظایف عمل کنند.

وی هدف نهایی اقتصاد مقاومتی را تقویت زیرساخت‌های کشور در زمینه تولید، توزیع و سرانه خالص ملی دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به دنبال مقاوم‌سازی در مقابل خطرات و تهدیدات طبیعی، سیاسی و اقتصادی احتمالی در سطح کشوری و بین‌المللی است تا شاهد یک اقتصاد پویا در کشور باشیم.

صفابخش رسالت اصلی بسیج سازندگی در سطح نواحی مقاومت بسیج را تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و متذکر شد: ما در سطح ناحیه‌های مقاومت به دنبال تبدیل منویات ایشان به عنوان یک استراتژی اجرایی و الگوی عملی برای سایر نهادها هستیم

وی بیان کرد: از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های بسیج سازندگی در سطح شهرستان توزیع تسهیلات اقتصاد مقاومتی بین متقاضیان ایجاد عرصه‌های مختلف است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا ادامه داد: امسال در مرحله نخست، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به این قرارگاه اختصاص یافته تا بین متقاضیان ایجاد عرصه‌های اشتغال توزیع شود.
صفابخش تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی بین متقاضیان توزیع شد که این میزان از تسهیلات زمینه ایجاد بیش از ۱۷۰ عرصه و اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر را فراهم کرده است.
وی گفت: واگذاری تسهیلات اشتغالزایی از نیمه مردادماه امسال آغاز شده، سود این تسهیلات ۱۶ درصد بوده و افراد می‌توانند با مراجعه به حوزه‌های مقاومت بسیج محلات، برای دریافت آن اقدام کنند.
صفابخش تصریح کرد: سازمان بسیج سازندگی در سال جاری در راستای اجرای بهتر طرح واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی و ایجاد عرصه‌های تولیدی، اقدام به اجرای طرح «قطبی کردن عرصه‌های ایجاد شده» کرده است که بر اساس آن مجموعه‌ای از عرصه‌های ایجاد شده در هر رشته، به عنوان یک قطب تولیدی، مورد حمایت قرار می‌گیرند.
وی گفت: از جمله قطب‌های ایجاد شده و عرصه‌هایی که در قالب این طرح مورد حمایت قرار می‌گیرند، عرصه‌های پرورش قارچ خوراکی، عسل و پرورش بلدرچین است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا عنوان داشت: بسیج سازندگی شهرضا در نظر دارد با توجه به کیفیت مطلوب عسل تولید شده در این شهرستان، برای برند سازی آن اقدام کند.
صفابخش همچنین از افزایش سهمیه این شهرستان در «اردوهای بسیج طرح هجرت دانش‌آموزی» خبر داد و افزد: این تصمیم با توجه به عملکرد قابل توجه بسیجیان شهرضا در سال گذشته اتخاذ شده است.
وی عنوان کرد: در سال گذشته سهیمه شهرضا در این قسمت ۱۰ هزار نفر روز بود که این میزان در سال جاری به ۱۲ هزار نفر روز افزایش یافته است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا گفت: سهمیه شهرستان در اردوهای ۱۰ روزه ۱۲۰ نفر اردو معادل هزار و ۲۰۰ نفر روز می‌باشد که ۶۰ نفر اردوی آن بسیجیان برادر و بقیه خواهر هستند.
صفابخش تصریح کرد: تاکنون ۸۰ درصد از این اردوها که از ابتدای تیرماه آغاز و تا ۳۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت، انجام شده است.
وی عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۰۰ درصد سهمیه شهرستان در اردوهای جهادی هفت روزه برگزار شده است.
صفابخش تصریح کرد: سهمیه شهرستان شهرضا در سال جاری در اردوهای جهادی هفت روزه ۹ مرحله بوده که در قالب آن ۱۴۶ نفر اردو و هزار و ۴۶۰ نفر روز اردو برگزار شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.