سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۰ - جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵

مدیر آموزش و پرورش شهرضا خبرداد؛

تحصیل ۲۶ هزار دانش آموز شهرضایی زیرنظر ۲ هزار ۱۰۰ معلم

مدیر آموزش و پرورش شهرضا گفت: تلاش شبانه روزی ۲ هزار ۱۰۰ معلم شهرستان شهرضا باعث جذب ۳ هزار دانش آموز به فعالیت‌های فرهنگی شده است.

به گزارش شهرضانیوز، احمد ملکیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: این هفته یادآور غرور و غیرت ملت بزرگ ایران در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های ملی و دینی است.

ملکیان ادامه داد: در طول دوران دفاع مقدس افراد زیادی برای دفاع از کشور در جبهه حاضر شدند که عده زیادی از ان‌ها شهید و عده بسیاری هم پس از گذشت بیش از سه دهه، اتفخار جانبازی انقلاب و اسلام را دارند.

وی اذعان کرد: متأسفانه در طول دوران دفاع مقدس افراد زیادی به اسارت نیروهای رژیم بعث عراق درآمدند، این افراد به اندازه‌ای در آن دوران سختی و رنج کشیدند که حتی حاضر به یادآوری خاطرات آن دوران نیستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان داشت: آموزش و پرورش شهرستان شهرضا بیش از یک قرن سابقه فعالیت دارد و با خدمات برجسته خود توانسته به عنوان یکی از مهمترین و برترین مراکز آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح بوده است.

ملکیان گفت: افتخارات بیشماری که امروز در کارنامه آموزش و پرورش شهرستان شهرضا به ثبت رسیده است در نتیجه خدمات و تلاش‌های صادقانه هزاران معلمی است که در طول این سال‌ها اقدام به تعلم و تربیت دانش آموزان کرده‌اند.

وی با تأکید بر ضرورت قدردانی از معلمان اظهار داشت: قدردانی و تجلیل از معلمان به این معناست که باید راه و مسیری که آنان در جهت اعتلای فرهنگ و دانش کشور آغاز کرده‌اند را با جدیت دنبال کنیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا از برگزاری ۹۰ دوره آموزشی ویژه معلمان این شهرستان خبر داد و افزود: شرکت بیش از هزار و ۳۰۰ معلم در این دوره‌ها تضمین کننده روند رو به رشد دانش معلمان در شهرستان است.

ملکیان با اشاره به تحصیل ۲۶ هزار دانش آموز در مدارس این شهرستان عنوان کرد: تقریباً بیش از دو سوم جمعیت شهرستان به نوعی با سیستم آموزش و پرورش در تماس هستند.

وی تصریح کرد: تلاش شبانه روزی ۲ هزار ۱۰۰ معلم شهرستان شهرضا باعث جذب ۳ هزار دانش آموز به فعالیت‌های فرهنگی و ۲ هزار دانش آموز به فعالیت‌های معارفی شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا از افتتاح ۴ واحد آموزشی خاتم الانبیاء، رییس زاده، محمودی و کوپایی در سال گذشته در این شهرستان خبر داد و افزود: این واحدهای آموزشی با مشارکت مردم خیر اندیش و نوع دوست شهرستان شهرضا ایجاد شده است، اما باز هم لازم است تا دیگر خیران شهرستان نیز برای ساخت مدارس در شهرستان وارد عمل شوند.

ملکیان درباره دیگر خدمات عمرانی انجام شده در مدارس این شهرستان اظهار کرد: فضاسازی ۱۴۰ واحد آموزشی در تابستان امسال، تعمیر ۱۸ سرویس بهداشتی مدارس، ایجاد ۱۱ هزار متر ایزوگام و ۱۵۰۰ متر سرامیک کاری از جمله این اقدامات بوده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.